1 LIGA: Chelsea Kenzo bez równych sobie. Old Boys Witosa oraz MKS Balkony dzielą się punktami ze swoimi rywalami

W 1 lidze wciąż wrze, a zawodnicy wiedzą, że na tym szczeblu nie ma słabeuszy. MKS Balkony tracą szansę na trzy punkty, remisując po walecznym starciu z FC Śląsk Club Ju, z kolei Old Boys Witosa z cudem wyszarpują punkt w pojedynku z Kreplami Ochojec. W niesamowitej formie znajdują się piłkarze Chelsea Kenzo oferując nam prawdziwie gradobicie, a świetny comeback zaliczają OldStars Team II. Więcej o tych spotkaniach możecie już przeczytać w podsumowaniu 9. kolejki 1 ligi…

FC Śląsk Club Ju – MKS Balkony  3:3 (1:1)

Pełen ostrej walki pojedynek pomiędzy obcokrajowcami z FC Śląsk Club Ju a MKSem Balkony zakończył się trzybramkowym remisem. Wynik otworzył w 5. minucie, po podaniu Bartka Makosia, Grzegorz Brzyski. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Temur Nabijonov. Druga odsłona gry to indywidualny pokaz umiejętności Brzyskiego oraz w drużynie gospodarzy Hameda Gharreche. Gdy napastnik Balkonów w 28. minucie po samotnej akcji podwaja swoje strzeleckie konto, a w 44. z podania Makosia daje pewne prowadzenie swojej ekipie, Gharreche w ciągu kolejnych pięciu minut przekreśla wszelkie marzenie Żółtych na uzyskanie trzech punktów. Po świetnej passie gracze MKSu niestety po tym weekendzie muszą pocieszyć się podziałem punktów, lecz ich pozycja w tabeli pozostaje niezachwiana.

KS Silesia Katowice – Nikisz Thunders  2:2 (0:1)

Z upragnionego za to punktu mogą niezmiernie cieszyć się zawodnicy Silesii Katowice. Po wielu falowaniach twardo postawili się Nikiszowi Thunders. Pierwsza bramka rozgrywki padła już w 4. minucie po golu niezawodnego Alana Lubaskiego. Kolejne minuty to walka o piłkę na każdym centymetrze boiska. Drużyny skoncentrowały się nie tylko na linii defensywnej, ale także próbowały swoich sił w ofensywie. Dopiero w 45. minucie Silesii udało się zaskoczyć bramkarza gości. Najpierw Marcin Krawuczka, a potem Wojciech Zagórski sprawili, że Silesia szybko powróciła do gry. Lecz Lubaski nie mógł dać za wygraną i chwilę potem strzela bramkę wyrównującą, stawiając tym samym kropkę nad „i”.

1FC Katowice – Scousers  4:2 (1:1)

1FC Katowice po zwycięstwie nad Scousers 4:2 wciąż obsadzają trzecie miejsce podium. Zacięta pierwsza połowa, zakończona remisem 1:1, pozostawiała jeszcze wiele pytań. Jednak inicjatywę w dalszym występie przejęli gospodarze, którzy w ciągu czterech minut odpowiedzieli na prowadzenie Scousers i tym sposobem przechylając szalę na swoją korzyść wychodzą z tej potyczki obronną ręką. 1FC wciąż z szansą o tron, zajmując trzecie miejsce ligowej drabiny.

Silesia United – OldStars Team II  2:3 (2:0)

Mecz pomiędzy Silesią United a OldStars Team II wbrew pozorom dostarczył nam niesamowitych emocji oraz niespodziewanego zwrotu akcji. Pierwsza odsłona tego niedzielnego wydarzenia zdecydowanie była przypisana Silesii. Dwie bramki, przy których asystował Krzysztof Regieć wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie. Po zmianie stron OldStars wzięli się ostro za odrabianie strat. Długo szukali swojej szansy na choćby kontaktowego gola. Cierpliwość się opłacała, bo w 38. minucie Ryszard Zając, po podaniu Marcina Siekiery, zmniejsza rozmiary porażki. Chwilę później ten sam duet doprowadza do remisu, a w 44. minucie katem Silesii stał się już sam Siekiera rzutem na taśmę wyrywając z rąk cenne trzy punkty. Świetna forma przyjezdnych, będąca kontynuacją trzech wygranych meczów z rzędu, podrzuciła Czerwonych na dziesiątą lokatę. A Silesia niestety musi przełknąć gorycz porażki.

Barabasze – FC Gwiazda Borki  1:6 (0:2)

Po fantastycznej grze FC Gwiazda Borki odniosła miażdżące zwycięstwo 6:1 w meczu z Barabaszami. Najbardziej widocznym w tym dniu zawodnikiem był Adam Pochopin, który zarówno otworzył wynik spotkania, jak i zakończył pokaz strzelecki Gwiazdy. Do tej puli dodał również jedną asystę. Cała drużyna Dawida Zborowskiego grała efektownie i rozważnie, by wrzucić na konto kolejne punkty przybliżające ich do mistrzostwa. Cel został zrealizowany.

KS Kreple Ochojec – Old Boys Witosa  3:3 (0:1)

Jednym z najciekawszych pojedynków tego wieczoru była konfrontacja Krepli Ochojec z Old Boysami Witosa. Mecze z Kreplami w tym sezonie są niezwykle wymagające, za czym stoją emocje i wyniki. Tak też było w niedzielnym starciu. Pierwszej bramki doczekaliśmy się dopiero po dwudziestu minutach gry, gdy Jakub Szocik zamienia podanie Konrada Odziemka na gola. Lecz druga połowa szykowała dla nas prawdziwy deszcz adrenaliny. W ciągu dziesięciu minut Kreple, po golu Maksymiliana Goduli oraz dwóch trafieniach Mariusza Jokla, szybko odmieniły losy spotkania. Nieco uśpieni goście, mając jeszcze czas, zdecydowali się na ofensywne ataki. Te przyniosły efekty w końcówce widowiska. Gole Dariusza Granka i Dominika Owczarczyka przypieczętowały, a zarazem uratowały jakże cenny remis. Po tym weekendzie Old Boys na pozycji siódmej, zaś Kreple tuż nad nimi.

Katowice C.F. – Chelsea Kenzo  1:17 (1:8)

Pierwszoligowe zmagania 9. kolejki zakończone zostały nokautującym pogromem Chelsea Kenzo nad Katowicami C.F. Miażdżąca przewaga zarówno w pierwszej połowie, jak i w drugiej części gry sprawiła, że gospodarze nie potrafili odnaleźć się na murawie, co chwilę wyjmując piłkę z własnej bramki. Bohaterem tej kanonady strzeleckiej został Przemysław Trzcina, mając na swoim koncie cztery bramki i pięć asyst. Do koszyka po hattricku dorzucili także Mateusz Ryczko oraz Sylwester Sadowski. Chelsea Kenzo rozjeżdża rywali  odważnie goniąc Gwiazdę Borki, do której tracą jedynie dwa punkty.

KM Katowice – Jadymy Chopcy  0:5 (walkower)