1 LIGA: Fantastyczny comeback Gwiazdy Borki. Jadymy Chopcy wracają na podium

Kreple Ochojec po raz kolejny okazują się niewygodnym rywalem dla pozostałych drużyn. W kilku spotkaniach mieliśmy do czynienia z niezwykłym zapałem piłkarzy, niezbędnym, by odwrócić losy własnych meczów i wrócić do domu z laurem. Każde punkty są na wagę złota, więc na tym szczeblu rozgrywek 1 ligi rywalizacja przybiera ogromnych zwrotów akcji. Ale więcej w podsumowaniu 10. kolejki…

Scousers – Nikisz Thunders  21:1 (10:0)

Mecz bez historii. Scousers deklasują Nikisz Thunders aż 21:1. Stanowcza przewaga gospodarzy była widoczna od pierwszych do ostatnich minut spotkania. A głównymi bohaterami tej królewskiej kanonady byli: Mateusz Chlebek (pięć goli i dwie asysty), Sebastian Stachański (cztery bramki i osiem asyst) oraz Tomasz Peteja (cztery gole i cztery trafienia).

Jadymy Chopcy – 1FC Katowice  6:5 (2:3)

Jeden z hitów pierwszoligowych zmagań. Jadymy Chopcy skrzyżowali miecze z 1FC Katowice w walce o miejsce na podium. W szybkim stylu widowisko rozpoczęli gospodarze po bramce w 4. minucie Dominika Zięby. Do wyrównania doszło w 9. minucie, gdy precyzyjnym strzałem popisał się Filip Kozicki. W 18. minucie Kamil Lewandowski wyprowadza kolegów na prowadzenie, lecz jego celebracje w 20. i 23. minucie gaszą Maciej Pająk oraz po raz drugi Kozicki przyczyniając się do przewagi 1FC. Druga połowa to zdecydowane show Bartosza Nawrockiego, dzięki któremu na tablicy znów widniał remis. 1FC nie rezygnuje walcząc do końca o wygraną. Trzecie trafienie Kozickiego oraz bramka Aleksandra Rutkowskiego sprawiają, że goście prowadzili 5:3. Wówczas ostatnie pięć minut należały do wspomnianego Nawrockiego. Najpierw w 45. minucie strzela gola kontaktowego, by zmniejszyć rozmiary porażki. Chwilę później Patryk Ogiołda doprowadza do remisu, by w 50. minucie Nawrocki rzutem na taśmę przechylił szalę na korzyść swojej drużyny. Jadymy Chopcy wygrywają w fascynującym widowisku 6:5 i tym samym kosztem 1FC wskakują na trzecie miejsce podium.

Old Boys Witosa – Katowice C.F.  14:2 (7:1)

Old Boys Witosa zdecydowanie pokonali Katowice C.F. na swoim boisku aż 14:2. Konrad Odziemek został jednym z bohaterów tego wielkiego sukcesu zdobywając pięć bramek i notując cztery asysty. Na pochwałę zasługuje również gra Dariusza Granka, na konto któremu przypisano dwa gole i cztery asysty. Triumf wybił ekipę z Witosa na szóste miejsce, z kolei Katowice C.F. niestety na miejscu przedostatnim.

MKS Balkony – KS Kreple Ochojec  2:1 (0:1)

Kolejnym emocjonującym wydarzeniem 1 ligi było starcie MKSu Balkony z Kreplami Ochojec. Jak już wspominaliśmy w poprzednich podsumowaniach, spotkania z Kreplami w tym sezonie są niesamowicie ciężkimi przeprawami, dlatego też przeciwnicy muszą liczyć na nie lada wyczyn, by ugrać jakieś punkty. Tak też było w tej kolejce. Na pierwszą bramkę doczekaliśmy się dopiero w 20. minucie po strzale Rafała Tkaczewskiego i to Kreple zaczęły kontrolować mecz. W 29. minucie jakże ważnym trafieniem popisał się Arkadiusz Bywalec, któremu asystował Grzegorz Brzyski. Dziesięć minut później po akcji Brzyskiego jego podanie na gola zamienia Dawid Wróbel tym samym przypieczętowując cenne trzy punkty. MKS z trudem wywalczył sobie te zawody,  a nagrodą jest piąte miejsce. Kreple na lokacie siódmej i niestety passa trzech meczów bez zwycięstwa wciąż wisi nad graczami z Ochojca.

FC Gwiazda Borki – FC Śląsk Club Ju  4:3 (3:3)

Istnej dramaturgii, a zarazem niesamowitego comebacku mogliśmy zobaczyć w boju FC Gwiazdy Borki z FC Śląsk Club Ju. Szczęśliwie i dość pewnie pojedynek rozpoczęli goście, którzy już w 14. minucie prowadzili 3:0. Nieco zszokowani zawodnicy Gwiazdy wzięli się ostro do roboty, by spróbować zmienić losy tego spotkania. Wiara w zwycięstwo opłaca się, a w głównej mierze przywróciło ją dwóch czołowych piłkarzy gospodarzy: Patryk Wojda oraz Piotr Górski. Każdy z nich dwukrotnie pokonywał bramkarza FC Śląsk przywracając najpierw nadzieje, aż w końcu pewne zwycięstwo 4:3. Gwiazda Borki mimo bycia w pobliżu oblicza porażki wychodzi z tej konfrontacji cało i wciąż zasiada na fotelu lidera 1 Ligi.

OldStars Team II – Barabasze  1:3 (0:2)

Po dobrej passie trzech zwycięstw OldStars Team II w końcu poległ, a katem gospodarzy byli Barabasze. Goście od pięciu meczów nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie rywali, aż do 10. kolejki. Dwa trafienia Krzysztofa Kściuka oraz jedna bramka i asysta Jana Zapiór ustawiły to wyrównane starcie, podczas której zobaczyliśmy mnóstwo walki, licznych prób ataków oraz sportowej rywalizacji.

KS Silesia Katowice – Silesia United  3:4 (2:2)

Ostatnim spotkaniem niedzielnego wieczoru była potyczka znajdujących się w dole tabeli Silesii Katowice oraz Silesii United. Od świetnej bramki w 3. minucie Adama Kincela idealnie weszli w mecz zawodnicy Katowic. Prowadzenie wypuścili dopiero w końcówce połowy, gdy na 1:1 strzelił Krzysztof Regieć. Gdy jeszcze w 22. minucie Arkadiusz Pytel znów wyprowadza gospodarzy na prowadzenie , jego radość chwilę później przyćmiewa Dominik Cieślak. Po zmianie stron z impetem uderza Silesia, a gol Dawida Knecia stawia tym razem Silesię United w korzystnej sytuacji. Katowiczanie nie zamierzali się poddawać , a dowodem na to jest strzał Kincela w 38. minucie. Wszelkie nadzieje na korzystny rezultat w samej końcówce spotkania przekreśla Piotr Aniśko, wobec czego Silesia United wychodzi z pojedynku zwycięsko.

Chelsea Kenzo – KM Katowice  5:0 (walkower)