1 LIGA: Gwiazda Borki oraz Chelsea Kenzo wciąż bez wpadki. Walka do końca opłacalna dla Scousers

Z kolejnymi kompletami oczek na koncie piłkarze Gwiazdy Borki oraz Chelsea Kenzo walczą o pierwszoligowy tron. Punkty tracą Jadymy Chopcy, którym Scousers wyszarpują cenny remis. Ponadto wysokie triumfy MKSu Balkony, Barabaszy czy FC Śląsk Club Ju przyozdabiają 11. kolejkę 1 Ligi. A więcej przeczytamy w podsumowaniu…

Silesia United – Nikisz Thunders  7:4 (3:4)

Silesia United z drugim zwycięstwem na koncie. W miniony weekend rozegrała spotkaniem z Nikiszem Thunders pokonując rywala 7:4. Aczkolwiek w pierwszej części poprzeczkę wysoko postawili goście prowadząc jedną bramką. Po zmianie stron ta przewaga nie była już tak widoczna, co wykorzystali gracze Silesii przechylając szalę na swoją korzyść. Na uznanie zasługuje Krzysztof Regieć strzelając hattricka.

Katowice C.F. – MKS Balkony  5:16 (1:6)

Bez punktów wciąż piłkarze Katowic C.F., którzy tym razem ulegli Balkonom aż 16:5. Mimo podjętej walki gospodarze nie potrafili przedrzeć się przez solidnie sformowaną defensywę rywala. Gwiazdą meczu bez wątpienia był Arkadiusz Bywalec. Napastnik strzelił aż 10 bramek i zanotował dwie asysty. Z kolei głównym kreatorem gry był Bartek Makoś, kończąc występ z jednym golem i sześcioma asystami. Triumf wybił MKS Balkony na czwarte miejsce w tabeli, zaś Katowice C.F. na miejscu przedostatnim.

Scousers – Jadymy Chopcy  3:3 (1:2)

Sporo walki i nieustępliwości mogliśmy zobaczyć w starciu Scousers z Jadymy Chopcy zakończonym trzybramkowym remisem. Gdy w 19. minucie po bramkach Kurta Suleja oraz Kamila Lewandowskiego prowadzenie objęli goście, tuż przed końcem pierwszej połowy gola kontaktowego strzelił Tomasz Peteja. W 35. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Chlebek, który tym samym rozpoczął mecz od nowa. Nie mogli na to pozwolić rywale, więc chwilę później Sulejowi po raz drugi udaje się sztuka pokonania bramkarza Scousers. W tym widowisku udowodniono, że gra się do końca, a przykładem wytrwałości był Sebastian Stachański, który w 47. minucie rzutem na taśmę wyszarpał Chopcom trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku goście dalej na trzecim miejscu podium, a Scousers wskoczyli na siódmą pozycję.

KS Kreple Ochojec – FC Gwiazda Borki  0:3 (0:2)

Gwiazda Borki pokonując nieprzewidywalną ekipę Krepli Ochojec wykazała się stoickim spokojem i umiejętnym budowaniem akcji. Trzy gole, jakie padły w tym spotkaniu goście zawdzięczają Patrykowi Wojdzie oraz kapitanowi zespołu, Dawidowi Zborowskiemu. Z jednym trafieniem, niestety samobójczym, do protokołu meczowego wpisał się Mariusz Jokel. Pewnie i rozsądnie przeprowadzone zwycięstwo umocniło Gwiazdę na fotelu lidera, natomiast Kreple obstawiają środek tabeli.

1FC Katowice – Chelsea Kenzo  3:6 (2:3)

Jednym z najciekawszych pojedynków pierwszoligowych zmagań była potyczka 1FC Katowic z Chelsea Kenzo. I choć pierwsza połowa dostarczyła nam dramaturgii, gdyż zakończyła się wyrównaną walką i minimalną przewagą gości, to w drugiej części gry przyjezdni pewnie przejmują inicjatywę umieszczając w siatce gospodarzy kolejne piłki. Chelsea pokonują 1FC 6:3 i wciąż depcze liderowi po piętach, tracąc do niego tylko dwa punkty. A 1FC odnosząc drugą porażkę z rzędu zasiada na piątej lokalizacji. Z kolei bohaterem widowiska był Sylwester Sadowski, któremu przypisano trzy bramki i jedną asystę.

Barabasze – KS Silesia Katowice  9:2 (3:0)

W drugim swoim meczu na plus zagrali Barabasze rozjeżdżając  Silesię Katowice 9:2. Podobnie, jak w poprzednich spotkaniach goście początek mogli zaliczyć do udanych, lecz z biegiem czasu brak koncentracji przyczyniał się do kolejnych błędów kosztujących utratę bramek. Na oklaski zasłużyli Patryk Jas, który w tym meczu popisał się dwoma golami i trzema asystami oraz Krzysztof Kściuk i Krzysztof Bielecki – autorzy hattricków.

FC Śląsk Club Ju – OldStars Team II  13:5 (5:2)

Prawdziwą kanonadą strzelecką zakończyło się starcie FC Śląsk Club Ju z OldStars Team II. Obcokrajowcy w końcu odnieśli spektakularne i przekonywujące zwycięstwo pokonując gości 13:5. Najbardziej widocznym zawodnikiem na boisku był Nabil Boukarch, strzelec sześciu bramek, z kolei hattricka na swoje konto dopisali Hamed Gharreche (plus trzy asysty) i Ayoub Chardal (plus cztery asysty).

KM Katowice – Old Boys Witosa  0:5 (walkower)