1 LIGA: MKS Balkony przebojem wchodzą na podium. Zwycięska batalia Chelsea

MKS Balkony pokonując 1FC Katowice pną się po ligowych szczeblach, obecnie stawiając nogę na podium. Jadymy Chopcy przygotowali nie lada fortecę, by powstrzymać Chelsea Kenzo, ponadto w świetnej formie również gracze Old Boys Witosa. O tych spotkaniach i pozostałych już w podsumowaniu 13. kolejki…

FC Śląsk Club Ju – Silesia United  8:3 (1:1)

Obcokrajowcy z FC Śląsk Club Ju kontynuują świetną passę trzech meczów bez porażki. Tym razem solidnie rozprawili się z Silesią United pokonując rywali 8:3. Aczkolwiek po pierwszej połowie zakończonej jednobramkowym remisem wydawało się, że będzie nas czekać wyrównane starcie. Lecz po przerwie gospodarze wrzucili piąty bieg i dokonali dzieła zniszczenia. Głównym bohaterem był Hichem Assaidi, autor dwóch bramek i czterech asyst. FC Śląsk na chwilę obecną obsadza sam środek tabeli, z kolei Silesia na miejscu jedenastym.

1FC Katowice – MKS Balkony  1:8 (0:4)

Jeżeli mowa o formie to świetnym jej przykładem jest dyspozycja MKSu Balkony, który po raz kolejny staje się bezwzględny wobec swoich rywali. Zdecydowana postawa gości przycisła do muru szyki obronne 1FC Katowice, obejmując pewne prowadzenie zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części spotkania. Konsekwencja oraz lepsza skuteczność sprawiły, że MKS kończy bój wynikiem 8:1. Hattrickiem popisali się Arkadiusz Bywalec oraz Grzegorz Brzyski. Ekipa Pawła Pestki jest ciągle na fali, dzięki czemu sukcesywnie pnie się po ligowych szczeblach, a po 13. kolejce zrobiła nawet konkretny krok ku podium, zajmując trzecią lokatę. Z kolei 1FC Katowice ostatnio spisujące się poniżej oczekiwań na miejscu siódmym.

Scousers – Old Boys Witosa  3:7 (1:3)

Wciąż bez porażki notują swoje spotkania Old Boysi z Witosa. Minionej niedzieli zmierzyli się ze Scousers i nie pozostawili rywalom złudzeń, kto w tej potyczce zejdzie z murawy z podniesioną ręką.  Już po kwadransie gry goście prowadzili 3:0, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Scousers nie poddawali się, próbując szturmować szyki przyjezdnych, lecz składna gra oraz doświadczenie to czynniki przemawiające tego wieczoru za „żółto-czarnymi”. Dwie bramki Daniela Wodnioka, Konrada Odziemka, Dariusza Granka i jedna Jakuba Szocika umacniają Old Boys Witosa na piątej pozycji.

Jadymy Chopcy – Chelsea Kenzo  3:4 (3:3)

Chelsea Kenzo nadal niepokonana, jednak opór ze strony Jadymy Chopcy sprawił, że w powietrzu wisiała sensacja. Już w 3. minucie Bartosz Nawrocki dał prowadzenie drużynie gospodarzy. Radość Jadymy Chopcy nie trwała długo, ponieważ w 4. minucie do remisu doprowadza Michał Szafarczyk, a chwilę potem swoje trafienie dorzuca Paweł Mysłek. Zawodnicy Chelsea wyszli z tarapatów, lecz nie na długo, bo ich nastroje psuje w 7. minucie Kamil Lewandowski. Ten sam zawodnik znów jest na ustach wszystkich, gdy w 19. minucie ponownie wyprowadza kolegów na prowadzenie. Końcówka obfitowała w wiele nerwów, a przykładem sportowej agresji było zachowanie Dominika Zięby, który został ukarany dwoma żółtymi, a w efekcie czerwoną kartką. Po zmianie stron Chelsea postanowiła wykorzystać swoją szansę i zaatakować z impetem. Ta sztuka udała się po raz drugi Szafarczykowi, który przywraca nadzieje gościom. Kropkę nad „i” w 47. minucie stawia Przemysław Trzcina rzutem na taśmę dając swojemu zespołowi jakże ważne trzy punkty. Chelsea Kenzo ciągle pozostaje w grze o tron pierwszej ligi, tracąc do Gwiazdy Borki jedynie dwa punkty, natomiast Jadymy Chopcy, mimo pokazu waleczności i niezłomności, spada na czwarte miejsce.

KS Kreple Ochojec – KS Silesia Katowice  6:3 (4:1)

Z drugiego zwycięstwa z rzędu mogą cieszyć się zawodnicy Krepli Ochojec, którzy podczas spotkań 13. kolejki skrzyżowali miecze z Silesią Katowice. Pierwsze pięć minut wskazywało na możliwie zaciętą rywalizację, po tym gdy na gola Arystiana Inglota w 2. minucie odpowiedział chwilę później Wojciech Zagórski. Jednak reszta czasu to już koncertowa gra Krepli. Drugi gol Inglota czy dwie bramki Pawła Kwiatkowskiego pomogły w uzyskaniu korzystnego rezultatu. Silesia walczyła do końca, szukając swoich szans w każdej dogodnej sytuacji i mimo iż dwoma trafieniami popisał się Adam Kincel to wciąż za mało, by urwać punkty rywalom. Gospodarze wskoczyli na szóste miejsce, a Silesianie na miejscu barażowym.

Barabasze – Nikisz Thunders  8:6 (5:3)

Dobrej formy ostatnimi czasy można pozazdrościć Barabaszom, którzy im bliżej końca sezonu tym grają przyjemniejszy dla oka futbol. W meczu z Nikiszem Thunders futbol wyszedł na pierwszy plan, ponieważ wynik 8:6 sugeruje nie tylko bramki, ale przede wszystkim towarzyszące emocje. To była istna wymiana ciosów, gdzie żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. Dwa gole Tomasza Brzuchacza, Patryka Jasa, Jana Zapióra, czy Tytusa Szczepaniaka i trzy asysty Marcina Dolińskiego ostatecznie przypieczętowały wymęczony triumf.

Katowice C.F. – OldStars Team II  3:4 (1:2)

Ryszard Zając zdobywając hattricka został głównym bohaterem meczu, podczas którego OldStars Team II skrzyżował miecze z Katowicami C.F.  Twardy bój od pierwszych minut w ogóle nie odzwierciedlał faktu, że gospodarze zamykają ligową tabelę. Jak równy z równym walczyli o każdy centymetr murawy, raz po raz próbując przełamać defensywę gości. Koniec końców szczęście dopisało OldStarsom, wygrywając ciężki pojedynek 4:3.

KM Katowice – Gwiazda Borki  0:5 (walkower)