1 LIGA:  MKS Balkony wraca do gry. Przełamanie Katowic C.F.

„Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Zgodnie z tym starym polskim porzekadłem musieliśmy pogodzić się z płatającą nam psikusa aurą i zaakceptować decyzję MOSiR-u Katowice o zamknięciu obiektów sportowych. W związku z tym byliśmy zmuszeni odwołać ostatnie poszczególne kolejki rozgrywek Katowickiej Ligi Szóstek, a tym samym przełożyć je na inny termin, w ciasnym już na chwilę obecną kalendarzu. Niemniej jednak nie poddajemy się, stawiamy czoła przeciwnościom losu i wracając na boiska Hetmana kontynuujemy amatorskie zmagania.
Plusem nagłego załamania pogody, która powoli zaczyna się stabilizować z pewnością jest rosnący z dnia na dzień meczowy głód walki o ligowe punkty. Choć za niedługo nadejdą wielkanocne święta, to zanim będzie czekać nas kolejna przerwa, tym razem przewidziana, to zawodnicy należycie wykorzystają ten czas, by zagwarantować nam emocje na wysokim poziomie. Zebrane siły i motywację mogliśmy oglądać w starciach 1 ligi, gdzie niespodzianek tym razem nie było. Faworyci zwyciężyli w swoich pojedynkach, cieszyć mogło przełamanie złej passy MKSu Balkony oraz Katowic C.F. Ponadto walka o trzecie miejsce podium trwa w najlepsze, co tylko potęguje boiskową rywalizację. Więcej o poszczególnych meczach, ich przebiegu oraz strzelcach przeczytamy w podsumowaniu 23. kolejki…

Katowice C.F. – LGT Squad  6:3 (3:1)

W końcu po licznych perturbacjach z wysoko uniesioną tarczą z „hetmanowskiej” murawy zeszli gracze Katowic C.F. pokonując LGT Squad 6:3. Gospodarze rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu, a na efekty nie musieliśmy długo czekać. Gol Artura Zielińskiego w 4. minucie oraz Pawła Kołodzieja w 6. minucie szybko ustawiły spotkanie. Bramka kontaktowa padła w 14. minucie po strzale Bartosza Wencla. W 21. minucie Piotr Neumann pakuje rywalom trzeciego gola, co zwiększyło katowickiemu teamowi szanse na wygraną. Po zmianie stron goście odrabiają stratę dzięki Cyprianowi Krzyszkowskiemu. Jednak ten dzień należał do gospodarzy, którzy nie tylko podwoili przewagę, ale pobiegli pewnie po upragnione trzy punkty. Dwa trafienia Macieja Michalskiego oraz jedno Krzysztofa Stefańskiego rozwiały wszelkie nadzieje LGT. Co prawda w 45. minucie Wencel zamyka pokaz, ale to by było już na tyle. W ligowej tabeli Katowice C.F. na jedenastym miejscu, z trzypunktową przewagą nad notującym kolejną porażkę z rzędu LGT Squad.

Scousers – FC Gwiazda Borki  11:1 (4:1)

Scousers nie zatrzymują się w biegu o podium dopisując do statystyk czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pod ostrą gilotyną „Czerwono-żółtych” znaleźli się zawodnicy Gwiazdy Borki ulegając karze w postaci wyniku 11:1. Gospodarze od pierwszych minut przejęli pałeczkę zawodów i sukcesywnie punktowali rywala. Konsekwencja oraz ofensywna taktyka okazały się kluczem do sukcesu. Na oklaski zasłużył Tomasz Peteja zaliczając dwa trafienia i dwie asysty. Tyle samo bramek zdobył także Sebastian Stachański, z kolei hat-trickiem mógł popisać się Dominik Orzełek. Strategia Scousers przynosi wiosną optymistyczne rezultaty, dzięki czemu podium staje się być w zasięgu ręki. Na chwilę obecną jest piąte miejsce, z kolei w przypadku Gwiazdy Borki niestety seria porażek pogrąża „Czerwonych” w samym dole tabeli.

OldStars Team – MKS Balkony  4:7 (0:3)

Złą passę w końcu udało przerwać się MKSowi Balkony, dzięki czemu trzecie miejsce podium wciąż jest bezpieczne. Dostawcą cennych punktów dla ekipy Pawła Pestki byli Old Starsi. W pierwszej połowie bramki Wojciecha Zająca, Arkadiusza Bywalca i Dawida Wróbla ustawiły wynik spotkania. Chwilowe rozluźnienie rywala w drugiej części gry postanowili wykorzystać gospodarze rzucając się do odrabiania strat. Wówczas mogliśmy być świadkami zażartego pojedynku o piłkę, gdzie akcje jednej ze stron były odpowiedzią na zadane ciosy drugiej strony. Trafienia Jacka i Piotra Juraszków oraz Janusza Szewczyka i Sebastiana Niedzielskiego mimo to nie zmieniły końcowego rezultatu. Do przewagi Balkonów sprzed przerwy swoje trzy grosze dorzucili: po raz kolejny Zając i Bywalec oraz dwie bramki do listy dopisał Bartek Makoś. Ponadto czterema asystami popisał się Tomasz Fabisiak. Mocny akcent po fatalnych kolejkach być może napędzi MKS do włączenia się do walki o utracone wicemistrzostwo. OldStars Team z przedostatniego miejsca zostają zmuszeni podziwiać rywalizację na podium.

Gladiators – Ajaak  8:1 (4:1)

W potyczce beniaminków lepsi od Ajaak okazali się Gladiators łatwo pokonując konkurenta 8:1. Choć to goście rozpoczęli strzelanie już w 7. minucie po golu Krzysztofa Budzynia. Owe zdarzenie jedynie podziałało motywująco na gospodarzy, którzy w kolejnych losach spotkania całkowicie dominowali. Liczne i składne akcje całej drużyny oraz indywidualne szarże zagwarantowały Gladiators umocnienie się na drugiej lokacie. Ajaak po ostatnich niefortunnych kolejkach nadal obsadza sam środek tabeli. Najbardziej aktywnymi graczami byli: Diego Becerra (dwie bramki i trzy asysty) oraz Jaime Sanchez (dwa gole i dwie asysty).

KS Silesia Katowice – Hasztag United  5:3 (3:1)

Nieobliczalny duet Bartosz Stolarski – Wojciech Zagórski po raz kolejny udowodnił, że jest trzonem Silesii Katowice. W pojedynku przeciwko Hasztagowi United Stolarski czterokrotnie pokonywał golkipera rywali, Zagórskiemu ta sztuka udała się raz. Do 18. minuty obraz na boisku odzwierciedlała twarda i wyrównana walka, dopiero później tempo narzucili katowiczanie. Gdy gospodarze do 32. minuty pewnie prowadzili 4:1, Hasztag nie dawał za wygraną ciągle goniąc za wynikiem. Krzysztof Regiec oraz Mateusz Wróbel, który powtórzył wyczyn sprzed przerwy, szybko zminimalizowali rozmiary porażki dając tym samym nadzieje kolegom na optymistyczny scenariusz. Żadna ze stron nie zamierzała się poddawać, trzymając w ryzach swoją linię defensywną. Gwoździa do trumny w samej końcówce zażartej batalii gościom wbił wspomniany „Stolar”. Silesia nie gubi punktów, wciąż będąc w walce o trzecie miejsce podium. Lecz konkurencja nie śpi, bo tuż za plecami czyhają na potknięcie Scousers oraz Kreple Ochojec. W górze tabeli zrobiło się ciasno i każdy krok trzeba stawiać ze skupieniem oraz pełnym zaangażowaniem. Hasztag United odnosi drugą przegraną z rzędu, aczkolwiek nie przeszkodziło to, by otwierać listę spadkową.

Aristocrats Saint-Germain – Drive Shaft  3:8 (0:4)

Na właściwe tory wjeżdżają kadrowicze Drive Shaft pokonując pewnie Aristocrats Saint-Germain. Swoją siłę goście zademonstrowali już w pierwszej połowie zamykając ją czterobramkowym prowadzeniem. W 2. minucie worek z bramkami rozwiązał Mateusz Fudała, który również przed przerwą zapisał się na liście strzelców obok Bartłomieja Lesznera i Benedykta Janikowskiego. Po zmianie stron nie mający nic do stracenia gospodarze pokusili się o sprawienie niespodzianki. Trafienie Daniela Wąsiewicza było bramką kontaktową, na którą chwilę później odpowiedział Mateusz Olek. ASG nie pozostawało dłużne pakując rywalowi dwa kolejne gole. Autorami bramek był Łukasz Krężel oraz ponownie Wąsiewicz. Końcówka została zaakcentowana przez beniaminka, a konkretnie przez Olka, Janikowskiego i Fudałę zawiązującego finalnie otwarty przez siebie worek. Spotkanie nie tylko interesujące, ale również niezwykle twarde, bowiem zawodnicy ujrzeli kilka żółtych kartek. Gra o punkty w tym przypadku była dość ostra. Niemniej jednak komplet po dobrej grze zgarnia Drive Shaft obsadzając siódmą lokatę, ASG na miejscu czternastym.

1FC Katowice – KS Kreple Ochojec  4:7 (1:3)

Niedzielną rozgrywkę zamknęliśmy ciekawym starciem pomiędzy 1FC Katowicami a Kreplami Ochojec. Obie ekipy, choć oddalone od siebie o kilka miejsc, ostatnimi czasy zanotowały wzrost formy, dlatego też wydarzenie mogło cieszyć się dozą ciekawości. Prowadzenie po kwadransie gry objęli goście po dwóch bramkach Maksymiliana Goduli. Błyskawicznej odpowiedzi udzielił Maciej Pająk, lecz jego starania chwilę później zniwelował Mariusz Jokel. Na początku drugiej połowy na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Godula, co jedynie pomogło Kreplom zwiększyć przewagę. Wówczas do gry włączyli się gospodarze, którzy próbowali odwrócić losy meczu. Trafienia Marcina Tyrpy oraz Sławomira Hyżego przywróciły 1FC nadzieje. Jednak w 35. minucie rozwiewa je dzięki swojej zabójczej skuteczności ponownie Godula. W 36. minucie Tyrpa nie rezygnuje z dalszych prób walki o cenny punkt, wobec czego wynik wciąż pozostawał kwestią otwartą. Kreple w kolejnych minutach znów uruchamiają swoją siłę rażenia w postaci niesamowicie aktywnego tego wieczoru Goduli, który nie tylko strzela swojego piątego gola, ale także notuje drugą asystę, adresując w 48. minucie futbolówkę do Łukasza Bartosza. Ochojczanie triumfują i osiedlają się na szóstej pozycji, co pozwala im na walkę o podium, gdyż do trzeciego miejsca tracą zaledwie dwa punkty. 1FC Katowice po ciężkiej potyczce niezmiennie na dziesiątym stanowisku.

Barabasze – Old Boys Witosa  0:5 (walkower)