1 LIGA: Old Boys Witosa i Gladiators górą w meczach na szczycie. Barabasze i Hasztag United ze zwyżką formy

Ta kolejka nie mogła zawieść naszych oczekiwań. Dwa mecze na szczycie dostarczyły nam wielu emocji. Old Boys Witosa pokonując MKS Balkony wyraźnie odskoczył od reszty peletonu i samotnie pędzi po mistrzowski tytuł. Na podium powrócili „Gladiatorzy”, którzy zdecydowanie ograli Silesię Katowice. Z długo wyczekiwanych triumfów mogą cieszyć się ekipy Hasztagu United, Barabaszy oraz Aristocrats Saint-Germain. Ponadto swoją postawą zaskoczyło Drive Shaft ulegając boleśnie Scousersom, z kolei Kreple Ochojec dzielnie zmierzają ku czołu tabeli. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, ale już można poczuć atmosferę zaciętej rywalizacji, o szczegółach której w podsumowaniu minionej 19. kolejki…

1FC Katowice – Hasztag United  1:3 (0:1)

Terminarz 1 ligi już na wstępie przyszykował nam wbrew pozorom niezwykle ciekawą potyczkę. Zarówno 1FC, jak i Hasztag ostatnimi czasy spisują się bardzo dobrze i choć zajmują dolną część tabeli, to progres ich formy pozwala na osiąganie wyników umożliwiających opuszczenie strefy spadkowej. W lepszej sytuacji znaleźli się gospodarze zajmujący bezpieczną pozycję nad czerwoną kreską, jednakże Hasztagu nie można lekceważyć, o czym zresztą przekonały się niedawno Balkony. Temperatura meczu wzrosła praktycznie już na jego początku, gdy w 1. minucie błyskawicznie Piotr Aniśko dał prowadzenie Hasztagowi. Skuteczna gra w defensywie oraz interwencje golkipera uchroniły gości przed najazdami ze strony rywala. Mimo starań z obydwu stron pierwsza część była niezwykle wyrównana i więcej bramek tutaj nie zobaczyliśmy. Okrzyki radości pojawiły się tuż po przerwie, gdy w 29. minucie Mateusz Czarnota podwyższa wynik. Zrównoważona gra w środku pola oraz wzajemne odpieranie ataków wzmacniały wydźwięk tego pojedynku. Drugi gol Aniśko w 40. minucie odebrał katowiczanom wszelkie nadzieje na punkty. Zgodnie z zasadą walki do samego końca 1FC nie poddawało się, a trafienie Konrada Safina w 45. minucie jedynie otarło przyjezdnym łzy rozpaczy. Przeciwnik spróbował przeciwstawić się Hasztagowi, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i niedzielnego wieczoru w lepszej formie znaleźli się goście notując skok w górę o jedno oczko, na czternastą pozycję.

Scousers – Drive Shaft  8:1 (3:0)

Los lubi płatać figle, o czym boleśnie przekonało się Drive Shaft. W zapowiadającym się interesująco pojedynku, konfrontującym dwie ekipy ze środka tabeli, mało kto pewnie się spodziewał, że Scousers jednogłośnie zdeklasuje defensywę beniaminka pozwalając rywalom jedynie na strzelenie gola honorowego. Gospodarze wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego rzucili się do ataku, efektem czego do przerwy prowadzili 3:0. Po zmianie stron z bezpiecznym zapasem bramek kontynuowali swoją inwazję dokładając sukcesywnie do swojego bilansu kolejnych pięć bramek. Michał Krawczyk zakończył występ z dwoma golami i jedną asystą, dwa trafienia i asystę na konto dołożył Paweł Karpiel, po jednej bramce i asyście między innymi dopisali również Mateusz Chlebek i Szymon Kaczmarczyk. Scousers po meczach w kratkę znów na wygranej pozycji i szóstej lokacie, w przypadku Drive Shaft, które tego wieczoru bez pomysłu na grę, zarezerwowana jest ósma pozycja.

Aristocrats Saint-Germain – Katowice C.F.  4:3 (3:1)

Złej passie pięciu porażek z rzędu dość powiedzieli piłkarze Aristocrats Saint-Germain pokonując w zaciekłym boju Katowice C.F. 4:3. Goście spisują się poniżej swoich oczekiwań, bo dziesiąta lokata z pewnością nie jest zadowalającym wynikiem drużyny, która niegdyś walczyła o mistrzostwo dawnej 2 ligi. Inne nastawienie towarzyszy ASG będącemu debiutantem rozgrywek i dopiero nabierającym doświadczenia w silnej lidze. Niemniej jednak rozeznanie się podczas rundy jesiennej można przenieść na mecze rewanżowe, by móc spróbować powalczyć o jak najlepsze wyniki. Biorąc pod uwagę nierówną formę przyjezdnych gospodarze postanowili zaryzykować i uderzyć na wroga od pierwszych minut. I choć w 4. minucie prowadzenie po golu Pawła Kołodzieja objęło Katowice C.F., to w szybkim stylu „Arystokraci” zweryfikowali boiskową rzeczywistość. Dwie bramki Mariusza Wójcika i jedno trafienie Daniela Wąsiewicza przechyliły szalę na korzyść debiutantów. Druga transza to odwet gości oraz natychmiastowe próby odrobienia strat. Intensywna wymiana piłek pomiędzy stronami rywalizacji potęgowała emocje widowiska. Gdy w 31. minucie Maksym Verhun zmniejsza rozmiary porażki, a dziesięć minut później Piotr Neumann doprowadza do remisu niepozorne spotkanie zamieniło się w istną dramaturgię, nad którą musiał ze skupieniem czuwać sędzia. Jednak mentalność ASG połączona ze świadomością, iż triumf jest w zasięgu ręki poprowadziła graczy w niebieskich trykotach do upragnionej wygranej za sprawą bramki Patryka Kempy w samej końcówce spektaklu. Aristocrats Saint-Germain nadal otwiera strefę spadkową, lecz z dobrymi nastrojami zamyka piłkarski weekend. Katowice C.F. niezmiennie na dziesiątym miejscu.

Old Boys Witosa – MKS Balkony  8:4 (3:1)

W spotkaniu na szczycie tabeli Old Boys Witosa zmierzyli się z MKSem Balkony. Największe wydarzenie tej kolejki skonfrontowało lidera z wiceliderem, a wynik tej rywalizacji w większym stopniu miał rozstrzygnąć, kto będzie bliżej korony 1 ligi. Świadomość stawki, o jaką walczyły obie ekipy sprawiła, że początek meczu był dość wyrównany. Dopiero po kwadransie gry Konrad Odziemek przerwał ciszę precyzyjnym uderzeniem, natomiast jego dwa kolejne trafienia w 21. i 23. minucie dały gospodarzom zasłużone prowadzenie. Balkony jeszcze przed przerwą powalczyły o gola kontaktowego w wykonaniu Piotra Majerskiego. W drugiej odsłonie obejrzeliśmy jeszcze więcej twardej walki i bramek. Mimo iż „Żółto-czarni” podwyższyli swoją przewagę zbliżając się wraz z upływem czasu do zwycięstwa, to nie zdołali zachować czystego konta. MKS szukał swoich okazji i znajdując luki w defensywie rywali wymierzał sprawiedliwość liderowi. Lecz konsekwencja, doświadczenie oraz towarzyszący gospodarzom cel dominacji w lidze ostatecznie zaprowadził ich do cennego lauru. Bohaterem hitu niewątpliwie został Odziemek, który poza dwoma asystami na konto strzeleckie ogólnie dopisał cztery bramki. Old Boys Witosa niekwestionowanym hegemonem z dziesięcioma punktami przewagi nad MKSem Balkony pewnie zmierza w kierunku mistrza 1 ligi. Pozostaje determinacja i wytrwałość w dalszych tygodniach, a tytuł będzie coraz bliżej w ich zasięgu.

KS Silesia Katowice – Gladiators  3:8 (1:3)

W drugiej bitwie, która miała decydować o podium było starcie trzeciej w tabeli Silesii Katowice z zajmującymi czwarte miejsce „Gladiatorami”. Poprzednie spotkanie zakończyło się niezwykle dramatycznym remisem 5:5, a losy obydwu drużyn z biegiem sezonu podrzuciły ostatecznie Silesię Katowice na trzeci schodek podium kosztem obcokrajowców. W niedzielę Gladiators postanowiło zrehabilitować się i powalczyć o odzyskanie należnego im miejsca. Beniaminek od pierwszych minut przejął inicjatywę i już w 3. minucie objął prowadzenie po strzale Mourada Lemraniego.  Odpowiedzi na zadany cios udzielił w 11. minucie Wojciech Zagórski doprowadzając do remisu. „Gladiatorzy” nie pozostali obojętni karając rywala kolejnymi dwoma trafieniami. Po kwadransie gry postawili się w komfortowej sytuacji utrzymując do przerwy zgromadzoną przewagę. Początek drugiej odsłony to szybka wymiana ciosów, którą inicjują goście. W 29. minucie Adam Kincel strzałem na 4:2 przywraca nadzieje zespołowi na powalczenie o korzystny rezultat. Lecz późniejsze błędy w obronie Silesii wykorzystali obcokrajowcy, co gwarantowało im następne bramki ostatecznie prowadzące do jakże cennego zwycięstwa. Najjaśniejszymi postaciami zawodów byli: Erick Armero oraz Mourad Lemrani, oboje na swoje konto dopisali po dwa gole i asyście. Z identycznym bilansem występ zakończył Diego Becerra, z kolei Alex Bruce Bage zanotował trzy asysty. Gladiators osiągnęli swój cel, po kilku kolejkach wrócili na podium i do drugiego miejsca tracą jedynie dwa punkty. Silesia Katowice zeszła stopień niżej, lecz teraz każda wpadka może zrzucić „Żółtych” nawet o kilka miejsc w dół.

KS Kreple Ochojec – FC Gwiazda Borki  7:3 (4:1)

Na wysokiej fali wciąż znajdują się Kreple Ochojec odnosząc kolejne z rzędu ważne zwycięstwo kierujące ich w stronę podium. Tym razem na ostrzu noża znalazła się Gwiazda Borki, która po dwudziestu minutach straciła cztery bramki. Gola kontaktowego przed przerwą zdołał jeszcze zdobyć Łukasz Wrzal. Druga część gry obfitowała w bardziej zacięty bój, gdzie rywalizacja trwała do końca regulaminowego czasu spotkania. Choć ponownie Wrzal oraz Arkadiusz Żmurko postraszyli golkipera gospodarzy, to losów meczu ostatecznie nie udało się odmienić. Hat-trick Maksymiliana Goduli, bramka i cztery asysty Pawła Kwiatkowskiego, a także dwa trafienia i asysta Łukasza Bartola na początku meczu dały cenny czempionat Kreplom. Po 19. kolejce Ochojczanie tracą już tylko punkt do czwartej Silesii i jeżeli będą w stanie kontynuować znakomitą passę mogą nawet powalczyć o podium.

OldStars Team – Ajaak  1:4 (0:2)

W twardym, pełnym starć pojedynku ze zwycięsko uniesioną ręką zeszli z murawy zawodnicy Ajaak pokonując OldStars Team 4:1. Mimo waleczności gospodarzy statystycznie mecz pod kontrolą Ajaak, którzy zdominowali obydwie połowy. Trafienia Krzysztofa Budzynia, Aleksandra Skrobola, Radosławy Kempy i Wojciecha Baranowskiego przypieczętowały komplet punktów premiujący beniaminka na siódmą pozycję. OldStars Team niezmiennie w samym dole tabeli notuje kolejną z rzędu porażkę. Bramka Sebastiana Szczęsnego jedynie zminimalizowała rozmiar końcowego wyniku. Krótko mówiąc w tej potyczce Ajaak, jak na faworyta przystało, naszych oczekiwań nie zawiodło i zadanie wykonało celująco.

Barabasze – LGT Squad  8:3 (2:1)

Hat-trick i dwie asysty Krzysztofa Bieleckiego oraz cztery bramki i asysta Patryka Jasa zagwarantowały Barabaszom niezwykle istotny triumf. W pierwszej części spotkania LGT Squad stawiło opór rywalowi pozwalając mu na minimalne prowadzenie, lecz po ponownym wyjściu na trawę mogliśmy obejrzeć całkiem inne widowisko. Barabasze wystrzelili niczym z procy, by szturmować bramkę przeciwnika. Formę, jaką zaprezentowali w minioną niedzielę doskonale pamiętamy z początku sezonu, kiedy przebojem wdarli się na szczyt tabeli. Czyżby ostatni remis i obecna wygrana była drogowskazem do walki o górną część tabeli? Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek i póki co Barabasze okupują dziewiąte miejsce, o dwie lokaty wyżej niż LGT.