1 LIGA: Old Boys Witosa przebojem wdrapują się na ligowy tron. Silesia Katowice oraz Ajaak z cennymi punktami w ciężkich bojach

Pierwszoligowe zmagania na nowym obiekcie dostarczyły nam emocji na najwyższym poziomie. Katowicki Hetman nie okazał się szczęśliwy dla Barabaszy, którzy po świetnej passie muszą przełknąć gorycz pierwszej porażki w sezonie. Sposób na dotychczasowego lidera znaleźli Old Boysi z Witosa, a w efekcie całkowicie zmienili układ sił na ligowym podium. Ich zwycięstwo wykorzystali piłkarze MKSu Balkony, którzy po pojedynku z OldStars Team II wskoczyli na fotel wicelidera. O cenne punkty ciężko walczyła Silesia Katowice oraz Drive Shaft, natomiast w pełnym dramaturgii pojedynku z Gladiators, kadrowicze Ajaak wyszarpali cudem zbawienny remis. Raport z ekscytujących wydarzeń 8. kolejki już w poniższym podsumowaniu…

Drive Shaft – Aristocrats Saint-Germain  4:3 (1:1)

Znów było blisko… Tak pewnie o swoim spotkaniu mogli powiedzieć gracze Aristocrats Saint-Germain, którzy w niedzielę rozpoczęli na boiskach 1 ligi rywalizację z Drive Shaft. Zwycięstwo gospodarzy 4:3 było wywalczone w kroplach potu i wyrwane dosłownie w ostatnich minutach tego jakże emocjonującego widowiska. Po pierwszej połowie, zakończonej jednobramkowym remisem i bramkach Mateusza Olka oraz po drugiej stronie – Piotra Januszka – dalsza część obfitowała w jeszcze więcej endorfin. Duet Olek – Krystian Ćwikliński podwyższają wynik, notując po jednym trafieniu, po czym szybkiej odpowiedzi udziela w 34. minucie Mariusz Wójcik, a cztery minuty później po raz drugi Januszek. Gdy wydawałoby się, że remis stanie się uczciwym rezultatem gwoździa do trumny w 48. minucie przybija Kamil Zatoński. Drive Shaft okrada z punktów debiutantów, odnosząc po dwóch porażkach cenny triumf, zaś „Arystokraci” niestety muszą przełknąć kolejną z rzędu porażkę.

FC Gwiazda Borki – Scousers  1:10 (0:5)

Bez żadnych problemów z murem obronnym Gwiazdy Borki poradzili sobie Scousersi wbijając mistrzom 1 ligi dziesięć bramek. Obydwie połowy pod dyktando gości, którzy niedzielnego popołudnia grali jak z nut. Zawodnikami meczu zostali Michał Krawczyk (dwa gole i dwie asysty) oraz Tomasz Peteja (jedna bramka i dwie asysty). Do strzeleckiej puli po dwie bramki dorzucili Damian Strójwąs i Sebastian Stachański, z kolei jednym trafieniem popisali się Patryk Jędrysiak i Mateusz Chlebek. Scousers kontynuują dobrą passę trzech zwycięstw z rzędu, co podrzuciło ich na szóstą lokatę, a Gwiazda otwiera czerwoną strefę z miejsca trzynastego.

KS Kreple Ochojec – 1FC Katowice  8:1 (1:1)

Z kłopotami w pierwszej części, zakończonej remisem 1:1, za to ze zdecydowaną przewagą po zmianie stron zaliczyli spotkanie zawodnicy Krepli Ochojec. W potyczce z 1FC Katowice obnażyli braki defensywy gości i pokonali przedostatni zespół 8:1. Dwie bramki Maksymiliana Goduli oraz Rafała Tkaczewskiego uczyniły z pomocników Krepli zawodników tego jednostronnego pojedynku. Trzema asystami popisał się również Łukasz Bartosz. Cóż można więcej powiedzieć…Ochojczanie narzucili własne warunki gry, co sprawiło, że powoli wspinają się po pierwszoligowej drabinie, zatrzymując się na chwilę na siódmym szczeblu.

LGT Squad – Katowice C.F.  7:4 (3:2)

Poprzednia kolejka dla obydwu zespołów nie była łaskawa, a teraz meczowy harmongram skrzyżował je ze sobą, by wyłonić silniejszego. Pierwsza część spotkania była dość wyrównana z niewielką przewagą młodzieży z LGT Squad. Mimo tego iż to Piotr Neumann rozpoczął strzelanie już w 2. minucie, to dwa trafienia Roberta Marcinkowa i jedno Jacka Pawelczyka szybko zmieniły losy meczu. Tuż przed przerwą drugą asystą popisał się Rafał Szałkowski, a Paweł Kołodziej dał nadzieje Katowicom C.F. na uzyskanie korzystnego wyniku. Po zmianie stron Łukasz Wykrota podwyższa prowadzenie LGT, lecz będący tej niedzieli w dobrej formie Neumann dwukrotnie pokonuje bramkarza gospodarzy, kompletując przy tym hat-tricka. Ostatnie zdanie należało jednak do beniaminka, który na dziesięć minut przed końcem pojedynku, po golu Pawelczyka i kolejnych dwóch bramkach Wykroty, przypieczętował swój sukces. W tabeli LGT na dziesiątym miejscu z dziewięcioma punktami, tuż nad Katowicami C.F. mającymi identyczną ilość oczek.

Hasztag United – KS Silesia Katowice  1:2 (0:2)

Cóż to było za starcie. Wbrew pozorom ostatni w tabeli Hasztag United przygotował zawodnikom Silesii Katowice nie lada przeprawę przez męki. Choć Silesia objęła szybkie prowadzenie po golu Wojciecha Zagórskiego w 4. minucie, to dalsza część była pokazem gry defensywnej. Oba zespoły nie tylko skutecznie się broniły, wliczając w to liczne interwencje golkiperów, ale rozważnie budowały swoje ataki pozycyjne. Następnej bramki doczekaliśmy się w 21. minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Zagórski. Druga odsłona to kontynuacja założeń z początków starcia. Nerwówka oraz sięgające zenitu emocje dawały się każdemu we znaki. Tym bardziej pojawiły się one, gdy w 41. minucie Mateusz Czarnota zdobywa bramkę kontaktową. Takiego ciężaru spotkania piłkarzom Silesii nie można było pozazdrościć, lecz koniec końców sędzia odgwizdując po raz ostatni sprawił, że owe kilogramy zostały zrzucone z serc „Silesianów”. Dzięki trzem punktom, a wykorzystując potknięcie „Gladiatorów” w późniejszym meczu, Silesia Katowice wskakuje na czwarte miejsce. Hasztag z kolejną porażką zamyka tabelę.

Old Boys Witosa – Barabasze  8:4 (4:2)

Tego, czego nie mogli dokonać tydzień temu w meczu na szczycie kadrowicze MKSu Balkony, poczynili Old Boysi z Witosa pokonując Barabaszy 8:4. „Żółto-czarni” jako pierwsi przełamali fortyfikację niepokonanych jak dotąd Barabaszy, przebojem wskakując na pierwszoligowy tron. I choć po pięciu minutach oraz celnych strzałach Michała Hamerskiego i Patryka Jasa prowadzenie objęli właśnie Barabasze, to dalsze losy meczu znalazły się w rękach gospodarzy. Dwa gole Karola Odziemka, jeden Daniela Szocika i Dominika Owczarczyka w końcówce pierwszej połowy całkowicie zmieniły nastawienie Old Boysów, a zarazem dodały im skrzydeł również po przerwie. Ponownie Odziemek, dwukrotnie Dominik Owczarczyk oraz jedna bramka Łukasza Owczarczyka sprawiły, że ekipa z Witosa niedzielnego wieczoru rozgrywała niesamowite widowisko. Spektakl dla podniesienia emocji zakończyli Krzysztof Bielecki i Jan Zapiór, ale zabrakło już czasu, by powrócić z zaświatów, jak to bywało w poprzednich meczach. Każdy z pierwszej trójcy zasmakował goryczy porażki, a sytuacja na podium zmienia się niczym w kalejdoskopie i teraz przyszła kolej na Barabaszy, by spoglądać w górę, skąd z fotelu lidera machają Old Boysi.

Ajaak – Gladiators  4:4 (2:3)

Udział w istnej batalii wzięły kadry Ajaak oraz Gladiators. Serię ciosów za ciosami rozpoczął w 9. minucie Alex Bruce Bage. Szybkiej odpowiedzi udzielił chwilę później Radosława Łabuziński. W 17. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie po bramce Walida Mossiego. W 22. minucie Jacek Borys znów dał Ajaak remis, by tuż przed przerwą stracić go na rzecz rywali, dzięki golowi Davida Charlesa. W drugiej odsłonie udaną akcją znów popisał się Borys, tym samym zapewniając remis własnej ekipie. W 40. minucie Bage wpisuje się na listę strzelców i „Gladiatorzy” do samego końca próbowali bronić wywalczonego triumfu. Jednak w ostatnich sekundach starcia Krzysztof Budzyń rzutem na taśmę ratuje Ajaak jakże niesamowicie ważne punkty. Co prawda obie drużyny zanotowały spadek w tabeli – Gladiators zeszli na piąty, z kolei Ajaak na ósmy schodek – lecz w ogólnej sytuacji każde oczko w dalszych losach potrafi być zbawienne.

MKS Balkony – OldStars Team II  4:1 (1:1)

Pierwszoligowe potyczki na Hetmanie kończą upokorzeni minionej niedzieli przez Barabaszy zawodnicy MKSu Balkony. W pojedynku z OldStarsami zmotywowali się i zrehabilitowali za poniesioną wcześniej klęskę. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, gdzie na tablicy wyników mieliśmy 1:1, w drugiej transzy „Żółci” wzięli się ostro do roboty i stawiając na ofensywny futbol dorzucili kolejne trzy gole. Dwa z nich na swoje konto dopisał niezawodny Grzegorz Brzyski. Dzięki zwycięstwu oraz szczęśliwemu zrządzeniu losu MKS zrównuje się punktowo z pierwszymi Old Boysami, mając za plecami swojego wcześniejszego kata, czyli Barabaszy. Gra o tron rozpoczęła się na nowo…