1 LIGA:  Silesia Katowice ujarzmiona przez MKS Balkony. OldStars Team niespodziewanie pokonuje Kreple Ochojec

Majówka była ostatnim przystankiem, na którym zawodnicy drużyn Katowickiej Ligi Szóstek mogli odpocząć i zregenerować siły przed nadchodzącymi kolejkami. Bowiem po kwietniowych przerwach ruszamy z pełnym przytupem i bez żadnych już zahamowań wsiadamy do lokomotywy kierującej nas ku końcowi sezonu. Przed nami dwa miesiące niezwykle interesujących oraz emocjonujących pojedynków, w międzyczasie wypełnionych Pucharem Katowic. Zanim jednak poznamy za jakiś czas zwycięzców poszczególnych lig, skupmy się na teraźniejszości.
Po majówkowym weekendzie sytuacja w 1 lidze jeszcze bardziej stała się emocjonująca i wydaje się, że losy drużyn w walce o podium będą toczyć się do ostatniego gwizdka sezonu. W hitowym starciu MKS Balkony pokonał Silesię Katowice, dzięki czemu wraca na drogę po medale, z kolei Old Boys Witosa cudem uciekają Scousers spod gilotyny. Dużym zaskoczeniem była porażka Krepli Ochojec z OldStars Team. Dobre występy nadal notują gracze 1FC Katowice oraz LGT Squad zapewniając sobie cenne punkty. 25. kolejka pokazała, że nic jeszcze nie jest oczywiste i dopiero następne spotkania pokażą nam, jak będzie prezentować się układ w tabeli. Nim na nie poczekamy, zajrzyjmy do podsumowania niedzielnych meczów…

Gladiators – Hasztag United  9:1 (3:0)

Pierwszoligowe zawody 25. kolejki od efektownego zwycięstwa zainaugurowali Gladiators. Pokonanie 9:1 Hasztagu United gospodarze zawdzięczają w głównej mierze Balighowi Hamdiemu, który zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty. Obok niego dwoma bramkami popisali się Alex Bruce Bage i Jaime Sanchez. Udanymi interwencjami niejednokrotnie ratował kolegów z opresji Adel Abbas. Jedynie Piotrowi Aniśko w końcówce meczu udało się strzelić gola honorowego. „Gladiatorzy” po ostatniej wpadce z LGT Squad zakończonej sensacyjnym remisem szybko wracają do żywych i kompletują kolejne trzy punkty umacniające ich na drugim miejscu.

Aristocrats Saint-Germain – Ajaak  2:4 (1:1)

Dobra passa nie opuszcza Ajaak, którzy w niedzielę pokonali Aristocrats Saint-Germain 4:2. Choć do przerwy pojedynek był niezwykle zacięty, o czym świadczy jednobramkowy remis i bramki zdobyte w końcowych minutach pierwszej połowy. Po zmianie stron zawodnicy postawili na bardziej ofensywny futbol, zwłaszcza beniaminek odważniej zaczął atakować pole karne gospodarzy. Dramaturgia pojawiła się w 41. minucie, gdy Szymon Gawenda zmniejszył rozmiary porażki, w efekcie czego Ajaak prowadził do tego czasu 3:2. Jednak w 46. minucie Filip Gawin rozwiewa wszelkie wątpliwości, kto tego dnia powinien zejść z murawy z podniesioną ręką. Ajaak triumfują w trzecim meczu z rzędu i niezmiennie okupują siódme miejsce w tabeli. Man of the match zostali Jacek Borys (jedna bramka i dwie asysty) oraz Krzysztof Budzyń (jeden gol i jedna asysta).

Drive Shaft – LGT Squad  4:6 (3:1)

Szczęście w ostatnich tygodniach omija Drive Shaft, które w miniony weekend zostało upokorzone przez młodzież z LGT Squad. Trzeba przyznać, że dwunaste LGT odważniej przystąpiło do swoich spotkań, a remisy z Silesią Katowice czy Gladiators utwierdziły zawodników w wierze, że wszystko jest możliwe i z każdym można powalczyć o punkty. Początkowo cel wydawał się nie do osiągnięcia, bowiem Drive Shaft już po sześciu minutach prowadził 2:0, po dwóch asystach Bartłomieja Lesznera i golach Krystiana Ćwiklińskiego oraz Mateusza Fudały. W 17. minucie Robert Marcinków strzelił bramkę kontaktową, na którą w 24. minucie odpowiedział sam Leszner zapewniając tym samym Drive Shaft prowadzenie do przerwy. Zimny prysznic widocznie podziałał na LGT, ponieważ przyjezdni wyszli na drugą połowę niezwykle zmotywowani. Z przytupem ruszyli do ataków na bramkę gospodarzy, a swoje akcje skutecznie zamienili w gole. Dwa trafienia Bartosza Wencla i jedno Igora Grzybka, Piotra Mola oraz Aleksandra Kordka całkowicie odmieniły losy spotkania wzbudzając niedowierzanie na twarzach rywali. W 47. minucie jeszcze Leszner próbował coś zdziałać, lecz koniec końców LGT zaliczyło cudowny comeback, zarazem w porę się odrodziło przekuwając zbliżającą się porażkę w cenny triumf. Drive Shaft może być złe na siebie, bo wygrana była na wyciągnięcie ręki, ale błędy w obronie sprawiły, że zanotowali spadek na dziewiątą lokatę.

Katowice C.F. – FC Gwiazda Borki  11:4 (7:2)

Po dwóch porażkach Katowice C.F. znowu mogą cieszyć się smakiem zwycięstwa. Rywalem ekipy Dawida Prusko była notująca niespodziewanie słaby sezon Gwiazda Borki, która po raz kolejny zawiodła swoich kibiców i nie potrafiła wywalczyć przynajmniej punktu. Gospodarze już po dwóch minutach objęli trzybramkowe prowadzenie, co tylko dodało skrzydeł w dalszych losach tego spotkania. Po kwadransie gry goście szybko zmniejszyli rozmiar porażki, dzięki trafieniom Damiana Terleckiego oraz Pawła Gołdy. Lecz chwilę później katowicki team znowu dał o sobie znać. Pierwsza połowa całkowicie zweryfikowała boiskowe realia. Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany, przyjezdni nie mając nic do stracenia odważniej zaatakowali pole karne przeciwnika, ale finalnie nie zdołali odrobić strat z pierwszej części potyczki. Katowice C.F. pokonują Gwiazdę 11:4, a o wyniku zadecydowała świetna postawa Yevhena Verhuna, autora dwóch bramek i dwóch asyst, oraz Sławomira Benka, który ukończył występ z identycznymi statystykami. Do worka z bramkami hat-tricka między innymi dorzucił również Maciej Michalski oraz dwa trafienia Paweł Kołodziej. Dla ekipy z Borek, zamykającej ligową tabelę, w drugiej połowie z kolei strzelali Łukasz Wrzal i po raz drugi, Damian Terlecki.

Barabasze – 1FC Katowice  3:7 (2:4)

Ważne trzy punkty gwarantujące awans drużynie 1FC Katowice zostały przyznane po zwycięstwie 7:3 z Barabaszami. Interesujące starcie w samym środku tabeli obfitowało w twardą walkę, którą praktycznie kontrolowali coraz lepiej spisujący się w rundzie rewanżowej goście. Co prawda to Barabasze przez blisko kwadrans trzymali rękę na pulsie, lecz potem ostatnie zdanie należało już do katowickiego zespołu. O grze gości jak zwykle świadczyła postawa Mateusza Sielskiego. Kapitan „Czarnych” strzelił gola i zanotował dwie asysty. Obok niego dwoma bramkami mógł się poszczycić Filip Kozicki oraz Maciej Tyrpa. Dla Barabaszy dwukrotnie trafił Tytus Szczepaniak i raz piłkę w siatce umieścił Jan Zapiór. Barabasze muszą uznać wyższość kolejnego rywala, wobec czego obsadzają dziesiątą pozycję. 1FC Katowice w znakomitych humorach pną się po ligowych szczeblach, wyskakując stopniowo ze strefy spadkowej na ósmą lokatę.

KS Silesia Katowice – MKS Balkony  2:4 (0:2)

Gdy na zegarze wybiła godzina 20:00, sędzia rozpoczął mecz na szczycie pierwszoligowego podwórka będący hitem kolejki. Pojedynek Silesii Katowice z MKSem Balkony był o tyle ważny, ponieważ zwycięzca boju mógł celebrować skok na trzecie miejsce podium. Oba zespoły podeszły do spotkania z wiarą w swoje umiejętności oraz mocnymi kadrowo składami. Lecz to Balkonom przyszło cieszyć się z pierwszej bramki w 6. minucie, po trafieniu Bartka Makosia. O ile goście, pewni kontroli spotkania, zaczęli trzymać rękę na pulsie, to zawodnicy Silesii rzucili się do odrabiania strat. Kontuzja głównego trzonu katowickiej drużyny, Bartosza Stolarskiego, wyeliminowała napastnika z dalszej gry, co też postanowili wykorzystać rywale. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 20. minuty, gdy Grzegorz Brzyski pokonał Łukasza Gajdę. Dwubramkowe prowadzenie do przerwy trzech punktów jeszcze nie gwarantowało, ale dawało uczucie swobody i dyrygowania tempa widowiska. Silesia dążyła do wywalczenia choćby punktu i cel był bliski zrealizowania po strzale, jakim w 28. minucie akcję z asysty Grzegorza Wojdy zwieńczył Adam Kincel. W 38. minucie nadzieje gospodarzom przywrócił Wojciech Zagórski. Po wyprowadzeniu ataku przez Kamila Jasicę oraz ponownej asyście Wojdy, Zagórski szczęśliwie skierował piłkę do siatki. Cudowny comeback „Żółtych” rozdrażnił MKS, który postanowił nasilić własne ataki na bramkę gospodarzy. Liczne akcje w końcu przyniosły oczekiwane efekty w postaci bramki Szymona Janika w 45. minucie oraz Tomasza Fabisiaka w 47.  Mecz pełen emocji dostarczył nam widowiska na wysokim poziomie. MKS Balkony zasłużenie wygrywa, dzięki czemu powraca na najniższy schodek podium. Silesia Katowice na miejscu piątym ciągle pozostaje w grze tracąc do swojego kata dwa punkty. Cieszyć katowiczan może przegrana Scousers oraz Krepli Ochojec, bowiem cała trójka nadal ma równe szanse na zagrożenie pozycji Balkonów. Zapowiada się niesamowita batalia o podium.

Scousers – Old Boys Witosa  2:3 (0:1)

W drugim niezwykle ciekawie zapowiadającym się pojedynku walczący o medale Scousers skrzyżowali rękawice z Old Boys Witosa. Obie ekipy nie wyszły na murawę w swoich najmocniejszych składach, dlatego tym bardziej walka stała się jeszcze ciekawsza, a wynik pozostawał do ostatnich minut pod znakiem zapytania. O zaciętej rywalizacji może świadczyć fakt, iż pierwsza i jedyna bramka pierwszej połowy padła dopiero w 20. minucie, po golu Jakuba Szocika. Scousers nie przejmując się przebiegiem spotkania wyszli na drugą część zawodów z zamiarem szybkiego odrobienia strat. Wszystko poszło zgodnie z planem, bowiem w 27. minucie Mateusz Chlebek doprowadza do wyrównania, a chwilę później Tomasz Peteja przechyla szalę na korzyść swojego zespołu. Tym razem Old Boysi zaskoczeni rozwojem sytuacji zostali zmuszeni do walki o punkty, co tylko spotęgowało emocje wieczornego spektaklu. Doświadczenie zaowocowało w 35. i 37. minucie, gdy z dwóch asyst Łukasza Owczarczyka skorzystał Dominik Owczarczyk zamieniając idealne podania na jakże cenne bramki stawiające kropkę nad „i”. Goście do końca spotkania zdołali utrzymać skromne prowadzenie i w dość dramatycznych okolicznościach zgarniają komplet punktów. Scousers było bliskie sprawienia niespodzianki, lecz chwila dezorientacji niestety pozbawiła oczek i obsadziła „Czerwono-żółtych” na szóstej lokacie.

OldStars Team – KS Kreple Ochojec  6:2 (4:2)

Sporym zaskoczeniem, a zarazem niespodzianką okazał się triumf znajdujących się w strefie spadkowej OldStarsów nad walczącymi o podium Kreplami Ochojec. Faworytem pojedynku oczywiście byli goście, ale piłka nożna po raz kolejny udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i pewniak może przegrać z niżej notowanym rywalem. Gospodarze bez żadnych kompleksów rozpoczęli bój z wysokiego C, co z pewnością zaskoczyło przyjezdnych. Szybko strzelone bramki podniosły OldStars na duchu i zmotywowały do walki o punkty. Kontrola oraz narzucenie warunków gry w pierwszej części zawodów przełożyły się na drugą połowę, wzbogaconą o szczelną linię defensywną. Kreple, mimo wielu prób i starań, nie potrafiły skutecznie zakończyć własnych akcji. Jedynie Mariusz Jokel dwukrotnie znajdował piłce drogę do siatki. OldStars Team, dzięki postawie niezwykle aktywnego Ryszarda Zająca – strzelca dwóch bramek oraz autora dwóch asyst –  ostatecznie pokonuje ekipę z Ochojca 6:2 i zrzuca rywala z podium na czwarte miejsce. Porażka z pewnością boli, ale pozostało jeszcze kilka kolejek, zatem szansa na powrót do pierwszej trójki dla Krepli ciągle istnieje.