1 LIGA: Skromne zwycięstwo Scousers. 1FC Katowice triumfują z dramaturgią w tle

W 17. kolejce 1 ligi faworyci z czoła tabeli nie zawiedli naszych oczekiwań urywając rywalom punkty. Old Boys Witosa, MKS Balkony i KS Silesia Katowice utrzymały swoje miejsca na podium. Tuż za ich plecami Gladiators i zawodnicy Scousers, którzy w meczu zaciętej walki odnieśli skromne zwycięstwo nad Katowicami C.F.  Z dobrego występu może cieszyć się Drive Shaft zdobywając długo wyczekiwane punkty, być może umożliwiające wiosenny rozruch przed zbliżającymi się kolejkami. Ponadto w jednym z najbardziej ciekawych spotkań emocje oraz dramaturgię w końcówce zagwarantowała nam ekipa 1FC Katowice pokonując Ajaak. O szczegółach wydarzeń 1 ligi z ostatniej niedzieli już w podsumowaniu…

Old Boys Witosa – Hasztag United  9:5 (4:3)

Konrad Odziemek podczas swojego występu zdeklasował defensywę Hasztagu United serwując rywalom aż sześć bramek. Jego postawa w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa Old Boys, którzy pokonali gości 9:5. Co prawda to Hasztag świetnie wszedł w mecz prowadząc do jedenastej minuty dwoma golami, lecz chwilę później wspomniany Odziemek zdobywa gola kontaktowego, otwierając tym samym worek kolegom z zespołu. Minimalne prowadzenie do przerwy po stronie gospodarzy, ale w drugiej połowie widać było zwiększenie obrotów, co w efekcie przyczyniło się do przyćmienia obrony Hasztagu. Obok Odziemka do bramki trafiali: Jakub Szocik, Daniel Wodniok i Dariusz Granek. W przypadku przyjezdnych na strzeleckie konto po dwa gole dopisali Krzysztof Regieć i Szymon Matuszczak, a z jednym swój występ zakończył Piotr Aniśko. Old Boys Witosa kontynuują passę trzynastu meczów bez porażki, wciąż obsadzając miejsce na tronie. Hasztag United pomimo dzielnej postawy wobec lidera na przedostatniej lokacie.

MKS Balkony – FC Gwiazda Borki  6:4 (2:3)

Na zwycięski grunt, choć z niemałymi problemami, wrócili gracze MKSu Balkony. W pojedynku przeciwko drużynie Gwiazdy Borki gospodarze pragnęli odkuć się za zeszłotygodniową wpadkę z niżej notowanym Hasztagiem United. Plan od pierwszych minut wyraźnie realizowany przez MKS, gdzie już w 6. minucie kapitan, Paweł Pestka, zamienia asystę Adriana Frańczaka na bramkę. W 10. minucie sam asystent wpisuje się do protokołu sędziowskiego. I gdy wydawało się, że Balkony trzymają rękę na pulsie, Gwiazda postanowiła odsłonić swoje karty i szansę chwilowej nieuwagi konkurenta znakomicie wykorzystała. Gol Henryka Szymańskiego oraz dwa Damiana Terleckiego, w tym również dwie asysty Dawida Zborowskiego, zaskoczyły rywali sprawiając, że Borki schodzą do szatni z minimalną przewagą. Na drugą część spotkania goście wyszli z wiarą w zwycięstwo, dzięki czemu mogliśmy oglądać dawną formę obecnego mistrza. MKS ruszył do odrabiania strat, lecz brak skuteczności okazał się zmorą wicelidera. Dopiero w 41. minucie Frańczak pokonuje Michała Raczyńskiego. Uzyskanie remisu podziałało na współtowarzyszy motywująco, co przyniosło kolejne gole w samej końcówce meczu. Strzały Piotra Majerskiego w 48., Arkadiusza Bywalca w 49. i trzeci już gol Frańczaka w 50. minucie rzutem na taśmę wyrywają „Czerwonym” cenne punkty oraz przypieczętowują wygraną 6:4.  Co prawda Paweł Gołda swoim trafieniem zamknął strzelecki festiwal, lecz tylko otarł łzy niedosytu. MKS Balkony z małym falstartem na początku rundy nadal depcze liderowi po piętach, natomiast Gwiazda ciągle szuka sposobu, by jak najszybciej opuścić czerwoną strefę.

Aristocrats Saint-Germain – KS Silesia Katowice  1:5 (0:4)

Po konfrontacji ze Scousers i objęciu trzeciego miejsca podium Silesia Katowice biegnie naprzód, by wyszarpać kolejne punkty. Bartosz Stolarski i spółka pewnie pokonali Aristocrats Saint-Germain 5:1 nie pozostawiając złudzeń, kto jest zdecydowanym faworytem tej pary. Hat-trick napastnika katowickiego teamu plus jedno trafienie Marka Harazima i Grzegorza Zbroi zmusiły gospodarzy do kapitulacji. Wszakże pierwsza połowa była pod dyktando gości, lecz po zmianie stron można było zauważyć rozluźnienie w szeregach, co też wykorzystali nie mający już nic do stracenia „Arystokraci”. Pomimo prób nacisku jedynie Mateuszowi Kordaczce udało się przechytrzyć nie narzekającego na nudę między słupkami Łukasza Gajdę. Silesia wzmacnia się na trzecim schodku ligowej tabeli, ASG w strefie spadkowej otwiera jej drzwi.

Scousers – Katowice C.F.  1:0 (0:0)

Niezwykle defensywne nastawienie zadecydowało o końcowym wyniku pojedynku Scousers z Katowicami C.F. Od pierwszych minut drużyny obrały zrównoważony styl gry budując rozważnie swoje ataki, przy okazji szukając dogodnych okazji na strzelenie bramki. Jedynie Kacprowi Strzeleckiemu w 40. minucie udało się pokonać Kamila Pisarskiego, co w efekcie przyniosło jakże cenne i ciężko wywalczone trzy punkty. Żadna z ekip nie zamierzała łatwo oddawać inicjatywy, a solidne mury obronne oraz interwencje bramkarzy sprawiły, że batalia zakończyła się rzadko spotykanym w lidze szóstek skromnym rezultatem. Scousers na piątym miejscu z dwupunktową stratą do podium, Katowice C.F. na pozycji dziesiątej.

KS Kreple Ochojec – LGT Squad  9:3 (6:1)

Wysoka porażka z liderem w minioną niedzielę, a teraz klęska z Kreplami Ochojec nieco osłabiła morale młodzieży z LGT Squad. Kreple wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego narzuciły gościom swoje tempo i choć po dziesięciu minutach mieliśmy jednobramkowy remis, to ten stan chwilę później szybko został przez ochojczan zweryfikowany. Gospodarze praktycznie do przerwy schodzili z pewnym w ręce triumfem, wystarczyło jedynie dopiąć wszystko na ostatni guzik. Po zmianie stron z dozą świadomości wygrania meczu Kreple zwolniły tempo, oszczędzając tym samym golkipera przyjezdnych, który już tylko trzykrotnie został zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Najaktywniejszym zawodnikiem był Maksymilian Godula zamykając występ pięcioma golami. Obok niego Paweł Kwiatkowski popisał się jedną bramką i dwoma asystami, Rafał Tkaczewski dwoma trafieniami, trzy asysty z kolei zanotował Łukasz Bartosz. Po drugiej stronie barykady Robert Marcinków dwukrotnie pokonał Łukasza Jokela, Igorowi Grzybkowi ta sztuka udała się raz. Kreple punktowo zbliżają się do czołówki tabeli, LGT póki co bezpiecznie nad strefą spadkową.

OldStars Team – Gladiators  3:6 (1:2)

Kolejna z rzędu porażka pogrąża OldStars Team w dolnej części tabeli. W spotkaniu przeciwko Gladiators muszą uznać wyższość rywala, choć walki o punkty nie można było im odmówić. Minimalne prowadzenie gości do przerwy, w drugiej połowie było pewnym krokiem w stronę czempionatu. Najjaśniejszym graczem potyczki był David Charles, który zdobył hat-tricka i asystę. Zakaria Tantaoui jako drugi został oznaczony złotą gwiazdką popisując się dwoma bramkami i dwoma asystami. „Gladiatorzy” bez zbędnych słów marudzenia depczą Silesii po piętach i obserwują poczynania oponenta z czwartego miejsca. OldStars Team pomimo niezwykłej woli walki oraz chęci wywalczenia upragnionych punktów wciąż z wiarą i nadzieją odliczają dni do kolejnego spotkania, by odmienić swój los odbijając się od dna tabeli.

Barabasze – Drive Shaft  1:3 (0:1)

Początek rundy wiosennej w głowach Barabaszy z pewnością miał być powtórką ze startu sezonu, kiedy to ku zdziwieniu wszystkich poszybowali na czoło tabeli. Na chwilę obecną idea ta staje się odległym marzeniem i w rzeczywistości inauguracja spotkań rewanżowych jest odbiciem formy z końcówki jesieni. Tym razem katem Barabaszy został Drive Shaft, swoją drogą czekający na zwycięstwo od pięciu kolejek. Starcie nie należało do łatwych, od pierwszych minut oba zespoły spisywały się dobrze w defensywie i dopiero tuż przed przerwą Bartłomiej Leszner dał skromne prowadzenie Drive Shaft. Druga część gry to kontynuacja walki o każdą piłkę. W lepszej sytuacji znaleźli się ponownie goście, gdy z podania Kamila Zatońskiego skorzystał po raz drugi Leszner. Szybkiej odpowiedzi udzielił Patryk Jas i wynik meczu nadal stał pod znakiem zapytania. Jednak kropkę nad „i” w 50. minucie postawił Zatoński przypieczętowując definitywny triumf swojej drużynie. Drive Shaft sięgnął po upragnione punkty obsadzając sam środek tabeli. Barabasze lokatę niżej od swojego oprawcy ciągle czekają na zdecydowany sygnał, który może w końcu przełamie fatalną passę i podrzuci byłego lidera w górną część ligowej elity.

1FC Katowice – Ajaak  3:2 (1:1)

Siedemnastą kolejkę zamknęliśmy świetnym spektaklem umiejętności 1FC Katowice i Ajaak. W przypadku Ajaak spotkanie z niżej notowanym rywalem było dogodną szansą na przerwanie passy porażek i odzyskaniem formy z początku sezonu. Formy, którą z kolei w końcówce jesieni zyskiwała ekipa 1FC. Wiosnę gospodarze rozpoczęli wyśmienicie pokonując tydzień temu Drive Shaft. Teraz przyszła kolej na następnego beniaminka ligi i już po dziesięciu minutach Maciej Tyrpa dał prowadzenie katowickiemu zespołowi. Na gola wyrównującego musieliśmy czekać do przerwy, bo tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Radosław Łabuziński zmienia stan na remis. Druga transza to wymiana ciosów, gdzie żadna ze stron nie zamierzała rezygnować z prób znalezienia piłce drogi do siatki. Zaciętą, twardą batalię w 48. minucie zweryfikował Mateusz Sielski wyprowadzając 1FC ku kolejnej niespodziance. Chwilę później Tyrpa po raz drugi zaserwował nam pokaz własnych umiejętności rzutem na taśmę wyrywając Ajaak zwycięstwo. Już tylko gwizdek arbitra dzielił gospodarzy od uniesienia rąk w górę i choć w 50. minucie do bramki udało się trafić Wojciechowi Baranowskiemu, to uśmiechów na twarzy graczy 1FC odebrać nie zdołał. 1FC Katowice pewnym krokiem opuściło strefę spadkową i bezpiecznie tuż nad czerwoną linią rozgląda się w kierunku środkowej części tabeli. Ajaak niestety zniesmaczone własnymi występami, a także brakiem szczęścia, na siódmym miejscu powoli odskakuje od czołówki.