2 LIGA: Dreszczowiec z udziałem Drive Shaft i No Name Team. Dynamo i Golden Lions wygrywają jedną bramką.

Czy na drugoligowych boiskach możemy spodziewać się dawki zaskakujących wydarzeń? Odpowiedź znajdziemy spoglądając na wyniki drugiej kolejki. Niezwykły dreszczowiec zaserwowali nam gracze Drive Shaft oraz No Name Team, którzy po solidnej wymianie ciosów schodzą z murawy z pięciobramkowym remisem. Przykładami tego, jak się nie poddawać i walczyć do końca mogą być choćby zacięte batalie z Dynamem Katowice oraz Golden Lions w rolach głównych. Największą niespodzianką natomiast jest postawa FC Załęża obecnie znajdującego się na samym dole tabeli w grupie A. Ponadto na „rapidowskich” arenach mieliśmy okazję zobaczyć występ z udziałem pierwszej kobiety w katowickich rozgrywkach. Ale już nie przedłużając, zapraszamy do szybkiego przeglądu pojedynków 2 ligi…

Grupa A:

Drive Shaft – No Name Team  5:5 (2:3)

Druga liga rozpoczęła swoje rozgrywki od sobotniej batalii z udziałem Drive Shaft oraz No Name Team. Obserwując terminarz oba zespoły mają za sobą udany start, wobec czego zanosiło się na niezwykle ciekawy pojedynek. I tak też było, bo szybkie prowadzenie już w 1.minucie objęli gospodarze po precyzyjnym uderzeniu Łukasza Bobryka. Ten sam zawodnik podwyższa wynik dziesięć minut później. No Name Team ani na chwilę nie uląkł się rywala, a na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Trzy minuty, trzy gole i to goście przechylili szalę na swoją korzyść. W drugiej części gry zwrotów akcji ciąg dalszy, gdy Łukasz Bobryk ponownie dwukrotnie pokonuje Piotra Szuścika i wyprowadza Drive Shaft na prowadzenie. Sędzia tego wieczoru mógł napawać się świetnymi bramkami, bo celnych strzałów nie było końca. Marcel Post oraz Vladyslav Melnik zmieniają losy meczu i to No Name po raz drugi przybliża się do mety. Cenny punkt ratuje w 34.minucie Mateusz Olek, który ostatecznie kończy strzelecki festiwal. Po fantastycznych zawodach obfitych w gradobicie i otwartą, ofensywną grę Drive Shaft remisuje z No Name Team 5:5.

FC Załęże – Finimondo  5:7 (2:3)

Falstart po raz drugi z rzędu zaliczają przedstawiciele FC Załęża ulegając w niedzielnym boju z Finimondo. Katem gospodarzy był Bartłomiej Matlachowski, który w tym spotkaniu pięciokrotnie umieszczał futbolówkę w siatce. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie pomimo ostrej wymiany ciosów niewielką przewagę wykazywali gracze Finimondo. Szczęście oraz koncentracja do ostatniego gwizdka arbitra przybliżyły gości do finalnego triumfu. FC Załęże niespodziewanie przegrywa, a w konsekwencji spada na dół drugoligowej tabeli.

Tokyo Drift – FC Gwiazda Borki II  2:5 (0:2)

Rezerwy Gwiazdy Borki dotrzymują kroku ekipie z pierwszej ligi i w podobnym stylu zdobywają komplet punktów. W niedzielę podejmowali Tokyo Drift, przy czym pewnie pokonali rywala 5:2. Dwie bramki Adriana Kaczmarczyka oraz gol i asysta Damiana Terleckiego przesądziły o definitywnym wyniku. Doświadczenie, jak również zgranie Czerwonych przyćmiło debiutantów i zasłużenie obsadziło na czele grupy A 2 ligi. Przy tym wydarzeniu jeszcze na chwilę warto się zatrzymać, bowiem w szeregach gospodarzy mieliśmy zaszczyt przywitać pierwszą kobietę na boiskach Katowickiej Ligi Szóstek. Wiktoria Wojtasiak, mimo porażki swojego zespołu zaliczyła udany debiut i miejmy nadzieję, że w przyszłości doczekamy się jej pierwszego w rozgrywkach gola.

Ligota Phoenix – Crazy Boys 24  0:4 (0:2)

Bezapelacyjnym triumfem drużyny gości zakończyła się potyczka Ligoty Phoenix z Crazy Boys 24. Dwa gole w pierwszej połowie oraz dwa trafienia w drugiej były efektem mądrej gry wynikającej z  opanowania i składnego budowanie akcji. W ekipie „Szalonych Chłopców” świecił Adam Postawka, który popisał się jedną bramką oraz asystą. Te wszystkie aspekty wystarczyły, by pewnie wygrać łatwy mecz.

Energia United – MKS Balkony II  4:2 (1:0)

Udany debiut w katowickich rozgrywkach mają za sobą piłkarze Energii United. W niedzielnych zmaganiach pokonali rezerwy MKSu Balkony. Gospodarze niespodziewanie narzucili przeciwnikowi swoje tempo i do 29.minuty prowadzili już 3:0. Ekipa Pawła Pestki dotknięta nieco widniejącym rezultatem wzięła się do odrabiania strat. Dzięki asystom Artura Dubrawskiego Mateusz Simon dwukrotnie znalazł piłce drogę do siatki. Gdy goście poczuli, że łapią wiatr w żagle, ich nadzieje na jakkolwiek korzystny wynik niszczy Paweł Pisarczyk, który automatycznie strzelając hattricka staje się głównym wodzirejem wieczornego wydarzenia.

KS Silesia Katowice II – E.T.B. Dobre Chłopaki II  3:5 (0:2)

W ostatnim pojedynku grupy A 2 ligi rezerwy Silesii Katowice rzuciły rękawice rezerwom E.T.B. Dobrym Chłopakom. Obie ekipy podeszły do meczu rozważnie, by uniknąć błędów i  pilnując każdej formacji. Na pierwszego gola musieliśmy zaczekać do 20.minuty, gdy Patryk Janik pokusił się o celne uderzenie. Od tego momentu E.T.B. zaczęło śmielej atakować bramkę rywala. Prowadzenie 2:0 do przerwy było początkiem dalszych nalotów Dobrych Chłopaków. Silesia próbowała gonić wynik i szukać swoich szans, jednak dwie bramki między innymi Mateusza Jeszonka to za mało, by pokonać dobrze spisujących się tej niedzieli gości. Wyróżniającymi się zawodnikami w szeregach rezerw E.T.B. byli: Marcin Janik oraz Mateusz Semik, którzy w głównej mierze wzięli na swoje barki grę zespołu.

S.W.I.P. Katowice – pauza

Grupa B:

FC Śląsk Club Ju II – Dziki Ligota  5:1 (3:1)

W pogoni za punktami ruszyły rezerwy międzynarodowej drużyny, FC Śląsk Club Ju. Podobnie, jak ekipa pierwszego składu z 1 ligi zawodnicy z zaplecza pokazali zęby i nie dali najmniejszych szans Dzikom z Ligoty. Gościom udało się zdobyć bramkę już w 3.minucie po uderzeniu Pawła Mroza, lecz nie wystraszyło to „Międzynarodowców”, którzy raptem dwie minuty potem doprowadzają do remisu. Od tej pory FC Śląsk Club Ju przejmują pałeczkę i to według ich zasad rozgrywane jest spotkanie. Najbardziej widocznym na murawie graczem był Bakhromjon Sobirjonov, któremu koledzy zawdzięczają dwie bramki oraz jedną asystę.

Ajaak – Gladiators  4:6 (2:1)

Kolejny zespół w Katowickiej Lidze Szóstek, którego kadrę zasilają obcokrajowcy pokonuje debiutantów rozgrywek – Ajaak. Jest to drugi czempionat Gladiators z rzędu. Pomimo prowadzenia gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej części gry nie potrafili odeprzeć coraz bardziej nasilających się ataków przyjezdnych. Na boisku dryblował strzelec dwóch bramek i jednocześnie kreator dwóch asyst – Mohamed Amine. Ofensywnemu pomocnikowi wtórowali Mohamed Saad (dwa gole) oraz Jalel Mamen (jedna bramka i jedna asysta).

PKS Gołąb Ławki – AKS Górnik Wesoła II  0:3 (0:1)

Przekonywujące zwycięstwo w derbach Mysłowic z PKS Gołąb Ławki odnieśli piłkarze rezerw AKSu Górnik Wesoła. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, PKS skutecznie się bronił, co sprawiło, że Górnik zdołał jedynie pokonać bramkarza rywali po golu Wojciecha Dudka dopiero w 19.minucie. Po przerwie goście odważniej budowali ataki pozycyjne, co też przyniosło efekty w postaci dwóch kolejnych trafień w końcowych minutach meczu. Na protokół meczowy prócz wspomnianego Dudka trafili: kapitan Zielonych, Krystian Mondry oraz Piotr Kowalski. Górnicy odnoszą drugie zwycięstwo z rzędu i wędrują na fotel lidera grupy B 2 ligi.

Korona Katowice – LGT Squad  2:15 (2:7)

Meczem bez historii śmiało można nazwać konfrontację Korony Katowice z LGT Squad. Zawodnicy z Ligoty wręcz zdemolowali bastion Korony odnosząc jakże przekonywujący triumf 15:2. Gospodarzom brakowało pomysłu na grę, a brak ogrania w rozgrywkach z pewnością był także jednym z wyznaczników wysokiej porażki debiutanta. LGT rozpoczęło strzelecką kanonadę już w 4.minucie i do końca regulaminowego czasu gry dyktowało tempo meczu. Tego dnia szczęście na placu boju sprzyjało Igorowi Grzybkowi (cztery bramki i jedna asysta), Jackowi Pawelczykowi (cztery gole), Aleksandrowi Kordkowi (trzy trafienia i jedna asysta), Łukaszowi Wykrota (dwie bramki i dwie asysty) oraz Piotrowi Molowi (dwa trafienia i jedna asysta).

Dynamo Katowice – Max Elektro Team  3:2 (1:2)

W miniony weekend z laurami schodziły kadry Dynama Katowice oraz Max Elektro Team. W niedzielę obydwie drużyny stanęły naprzeciw siebie tworząc wokół siebie aurę jednego z najciekawszych meczów grupy B 2 ligi. Pierwsze słowo należało do przedstawicieli Max Elektro, którzy już w 2.minucie po strzale Patryka Bawołka otwierają wynik spotkania. Odpowiedzią na zadany cios był gol Oktawiusza Rudka w 6.minucie. Prowadzenie do przerwy goście zawdzięczają bramkostrzelnemu Marcinowi Sularzowi. Po zmianie stron zespoły ruszyły do boju. Nikt nie zamierzał odpuszczać, a emocje udzielające się samym piłkarzom można było poczuć w każdej zbliżającej się do końca zawodów minucie. Jednak tego wieczoru lepsze okazało się Dynamo, które po golach Michała Płonki oraz Denisa Solopienko wygrywa tą ciężką walkę. Warto też zwrócić uwagę na postawę Rudka. Zawodnik w pewnym momencie zastąpił między słupkami kontuzjowanego Michała Szczecinę i dzielnie odpierał kontrataki Max Elektro. Dynamo zwycięża, a uzyskując komplet punktów wskakuje na drugie miejsce w tabeli.

Golden Lions – Wybrzeże Klatki Schodowej  3:2 (2:1)

W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia Wybrzeże Klatki Schodowej tym razem znacznie lepiej przygotowało się do swojego występu. Co prawda gracze finalnie musieli uznać wyższość Golden Lions, ale do ostatnich minut szukali swojej szansy na wywalczenie choćby cennego punktu. A w wykonaniu tego zadania w głównej mierze przeszkadzał Dominik Rado, który obok strzelca dwóch bramek – Szymona Urbańskiego – został zawodnikiem meczu. „Złote Lwy” mogą celebrować drugi udany skok w drugoligowych potyczkach, dzięki czemu zamykają podium w grupie B.