2 LIGA: Falstart United z udanym startem w sezon. Liderzy grup bez zmian na czele tabeli

W grupie A 2 ligi rozwinięte skrzydła Falconsów oraz fantastyczna postawa FC Dream Team wyznacznikiem w podążaniu ku najwyższemu punktowi tabeli. Konfrontacja PKSu Gołąb Ławki z rezerwami MKSu Balkony zakończona emocjonującym remisem oraz wielka czwórka z kompletem punktów to obrazki grupy B. Z kolei fantastyczne widowisko z udziałem Crazy Boys 24 i Falstartu United czy wygrane Max Elektro oraz Bonito Murcki stały się tematem przewodnim grupy C. Druga liga po 2. kolejce stawia przed nami jeszcze sporo pytań i krok po kroku odpowiadajmy sobie na nie w podsumowaniu…

Grupa A:

KM Katowice – Falcons  2:5 (1:2)

Idealnym nalotem z powietrza drugoligowe zawody rozpoczęli gracze Falcons odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem triumf może nie był tak skuteczny, jak podczas inauguracji, ale również mocno zaakcentowany i co najważniejsze okraszony dobrą postawą przyjezdnych, gwarantującą utrzymanie fotelu lidera. Po pierwszej części gry KM Katowice zdołał postawić się rywalowi, ale „Sokoły” dopiero po zmianie stron rozwinęły swoje skrzydła i z wyniku 2:1 wzbili się na 5:2. Gol i asysta Mateusza Barańskiego oraz Patryka Rotuskiego sprawiły, że wymienionych graczy okrzyknięto zawodnikami meczu.

F.C. Pawiak Sosnowiec – FC Wódka Juniors  2:2 (2:1)

Pierwszy punkt w bezpośredniej rywalizacji odnotowały zespoły F.C. Pawiak Sosnowiec oraz FC Wódki Juniors. Obaj debiutanci rozegrali wyrównane spotkanie, a na bramki doczekaliśmy się dopiero po blisko kwadransie gry. Najpierw swoją skutecznością popisał się Nahuel Cassinari Blanco, by chwilę później Adrian Milewski mógł dać sosnowiczanom remis. O kolejnego gola gospodarze pokusili się tuż przed przerwą, gdy do siatki trafił Patryk Płatek. Druga połowa to rozważne budowanie akcji i pilnowanie, by nie popełnić błędu. Mur defensywny Pawiaka w 39. minucie przebił znów Blanco, tym samym ratując FC Wódce cenny remis.

Dziki Ligota – FC Dream Team  3:10 (1:3)

W przeciwieństwie do Dzików z wysokiego C w sezon weszli młodzi reprezentanci FC Dream Team. Zrównoważona pierwsza połowa była jedynie ciszą przed burzą, a dokładniej istnym gradobiciem w drugiej odsłonie. Cztery gole Kacpra Pioruna, czy dwie bramki Adriana Piekarskiego były tego doskonałym przykładem. Trzema asystami i jednym trafieniem na listę strzelców wpisał się między innymi Karol Kowalczyk, którego obok Pioruna mianowano Man of the match. Goście bez problemu przeszli swój drugi test i z oceną celującą patrzą w swoją wymarzoną przyszłość.

NASHIVKATOWICE – FC Załęże  6:2 (2:0)

Vadim Moroz stał się pierwszoplanowym aktorem w zaplanowanym na sobotę starciu NASHIVKATOWICE z FC Załężem. Jego cztery gole były ozdobą jednostronnego pojedynku, w którym gospodarze do 44. minuty prowadzili 6:0. Współzawodnicy, mimo prób i starań, zdołali ustrzelić jedynie dwa honorowe trafienia. NASHIVKATOWICE, dzięki barwnej, konsekwentnej grze wskoczyli na trzecią lokatę tabeli w grupie A.

Kopacze Złapanki – No Name Team  2:7 (0:3)

Obecny sezon póki co nie służy ekipie Kopaczy Złapanki, chociaż nie skreślajmy już w przedbiegach zespołu, który w poprzednim okresie z meczu na mecz nabierał wiatru w żagle i przebojem piął się po szczeblach ligowej drabiny. Podczas minionego weekendu należy też zwrócić uwagę na klasę rywala, ponieważ No Name Team to drużyna z potencjałem oraz świetnymi graczami. O czym też świadczą statystyki w postaci hattricka Patryka Wojdy oraz gola i dwóch asyst Mateusza Mullera, czyli nowych nabytków NNT. Laur na głowie i można z niecierpliwością czekać na kolejną piłkarską rozgrywkę.

Golden Lions – FC Internationale  1:4 (0:1)

Po gromkim triumfie „Złotych Lwów” z FC Wódka Juniors przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków ze starcia z  FC Internationale. Obcokrajowcy wykorzystując błędy rywala w obronie najpierw objęli skromne prowadzenie w pierwszej części gry, by potem ze spokojem poszukać jeszcze kilku swoich szans na podwyższenie wyniku. Ojcem sukcesu był między innymi Rostyslav Fanha, dwukrotnie pokonując bramkarza, Dominika Rado, oraz Sergazin Dias notując asystę i bramkę. Natomiast Golden Lions na otarcie łez pożegnali się z 2. kolejką golem honorowym.

Grupa B:

Wybrzeże Klatki Schodowej – Finimondo  10:7 (5:2)

Zawody w grupie B rozpoczęliśmy od sobotniego niesamowitego starcia Wybrzeża Klatki Schodowej z Finimondo. WKS, biorąc pod uwagę poprzedni sezon, teraz stał się inną drużyną, co widać nie tylko po wynikach, ale również samej grze. Choć przeprawa, jaką przygotowali goście była nie lada wyzwaniem, to „Różowi” wyszli z niej zwycięsko, gwarantując prawdziwy festiwal bramek. Cios za ciosem sprawiał, że gracze zapomnieli o czasie i zaczęli prześcigać się w znajdowaniu piłce drogi w światło bramki. W zespole Wybrzeża Klatki Schodowej, gdzie na sukces pracował cały team, głównym dyrygentem bezapelacyjnie był Robert Sega zdobywając sześć goli. Po drugiej stronie barykady, mimo porażki, na oklaski zasługuje Jakub Wojciechowski trafiając czterokrotnie do siatki.

FC Sporting Zabrze – S.W.I.P. Katowice  5:1 (2:0)

Pierwsze trzy punkty na swoim koncie gromadzą pauzujący w 1. kolejce gracze FC Sportingu Zabrze. W swoim debiucie zdecydowanie pokonali S.W.I.P. Katowice, pozwalając rywalowi jedynie na strzelenie gola honorowego. Dla ekipy z Zabrza dwukrotnie strzelali: Andrii Kashevko i Serhii Zubenko, z kolei Bohdan Hrekov prócz dwóch asyst raz umieścił futbolówkę w siatce. Znaczny wynik z pewnością może budzić ciekawość dla stylu gry Sportingu.

Futsal Team – FC Eagles  4:0 (0:0)

Komplet punktów zgarnia kolejna nowa ekipa w szeregach KLS, Futsal Team. Po dość emocjonującej i wyrównanej pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej części gry gospodarze umiejętnie rozpracowali defensywę FC Eagles. Cztery gole, w tym dwa trafienia Adama Śmiłowskiwego i po jednej bramce Grzegorza Hadasza oraz Dawida Bończyka, sprawiają, że Futsal Team obsadza drugie miejsce podium.

FC Ogniem i Szklanką – FC Astronauts  9:2 (5:1)

Z fotelu lidera nie zamierzają schodzić piłkarze FC Ogniem i Szklanką, którzy zdeklasowali FC Astronauts serwując przeciwnikowi tęgie lanie. Spokojne prowadzenie objęte w pierwszej połowie, kontynuowali sukcesywnie po przerwie. „Astronauci”, mimo podjętej walki i wylanych kropel potu, jedynie dwukrotnie zdołali przełamać mur obronny gospodarzy. Zawodnikiem meczu z hattrickiem został Aleksander Rohn oraz notujący trzy asysty i jednego gola, Daniel Placek.

Tokyo Drift – Scousers II  2:4 (0:1)

Rezerwy Scousers są czwartą ekipą w grupie B, której udało się zdobyć sześć punktów. Podczas niedzielnego meczu stoczyli twardy bój z Tokyo Drift i po skromnej pierwszej części spotkania wyszli na murawę, by dopełnić dzieła. Odpowiedzialna taktyka i przede wszystkim dzięki barwnej postawie między innymi Yevhena Verhuna, jego dwie bramki oraz asysta zapewniły finalnie Scousersom zwycięstwo 4:2.

MKS Balkony II – PKS Gołąb Ławki  4:4 (3:2)

Ostatni pojedynek zestawiający ze sobą rezerwy MKSu Balkony i PKS Gołąb Ławki dostarczył nam sporej dawki wrażeń oraz pokazu strzeleckich umiejętności. Już w 8.minucie Dominik Smaza daje prowadzenie „Gołębiom” po asyście Sebastiana Krakowiaka. MKS rzucił się do odrabiania strat, a na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Michał Plichta w 9. minucie strzela na 1:1, by lada moment odegrać do Dawida Danisza, który zamienił idealne podanie kolegi na bramkę. Goście nie zamierzali się zatrzymywać, a sam Krakowiak przez następne kilka minut był autorem dwóch akcji. Po pierwszej sytuacji uratował drużynie remis, w drugiej na swoje nieszczęście był zmuszony wyciągać futbolówkę z własnej bramki. Owe niefortunne zrządzenie losu sprawiło, że to Balkony schodziły do szatni w lepszych nastrojach. Po zmianie stron Artur Dubrawski powiększa przewagę. Goście nie mając nic do stracenia ciągle zaciekle próbowali szukać swoich szans na wywalczenie korzystnego wyniku. Wszelkie wysiłki nie poszły na marne, bo w 46. minucie z podania Bartłomieja Krakowiaka po raz drugi na listę strzelców trafia Smaza. Z kolei minutę później samotną akcją rehabilituje się S. Krakowiak, który wykłada idealnie piłkę na nogę Bartosza Jasiulka. PKS wyszarpuje z rąk rezerw Balkonów cenny punkt, kończąc widowisko okraszone niezłomną walką.

Grupa C:

FC Gwiazda Borki II – Nam Strzelać Nie Kazano  17:3 (11:1)

Słabą dyspozycję w 1 lidze Gwiazda Borki może rekompensować sobie zespołem rezerw w grupie C 2 ligi. W spotkaniu przeciwko Nam Strzelać Nie Kazano całkowicie zdominowali nowicjuszy, nie pozostawiając im żadnych złudzeń na zdobycie jakichkolwiek punktów. Lista strzelców jest długa, bowiem zawodnicy Gwiazdy zamierzali się wystrzelać, lecz tylko Henryk Szymański oraz Tytus Juszczyk zakończyli mecz z hattrickiem, natomiast Oktawiusz Rudek mógł celebrować cztery trafienia i jedną asystę.

FC Burgut – KS Silesia II Katowice  11:1 (2:0)

Cztery gole i dwie asysty Hassana Xamidova oraz hattrick i asysta Jaloliddina Solijonova w dużej mierze zweryfikowały jednostronną potyczkę FC Burgut z rezerwami Silesii Katowice. Choć w pierwszej części gry goście starali się trzymać rękę na pulsie, to po zmianie stron obcokrajowcy nie dali żadnych szans konkurentom, obnażając ich braki w każdej strefie boiska. Było minęło, trzeba wyciągnąć wnioski i przygotować się na kolejne spotkanie.

Bonito Murcki – Victoria Katowice  11:2 (5:2)

Wysokich wyników ciąg dalszy. Bonito Murcki w swoim występie płynnie rozprawiło się z Victorią Katowice, kończąc go dwucyfrową liczbą. Na boisku najbardziej aktywny był Adrian Gałdecki, który popisał się czterema golami oraz dwoma asystami, zaś Sebastian Kornas na swoje strzeleckie konto zapisał hattricka i jedną asystę. Bonito było zdecydowanie lepsze i kolejne trzy oczka usytuowały ekipę z Murcek na fotelu wicelidera.

PKS Katoszony – Energia United  7:2 (1:0)

PKS Katoszony wykorzystując dłuższą przerwę wtargnęły na drugoligowe boiska pełne zapału i głodu gry. Pomimo rangi rywala, jakim była już ograna w zeszłorocznych rozgrywkach Energia United, zawodnicy PKSu nie przestraszyli się „Pomarańczowych” i pewnie wywalczyli pierwsze punkty w sezonie. Początek spotkania był nieco ostrożny, być może dlatego, by zaadaptować się w nowej lidze i zorientować się w taktyce gości. Druga połowa to karty rozdawane w głównej mierze przez Marka Szalbota (trzy bramki) oraz Michała Krzywdę (dwa gole i dwie asysty) – bohaterów tegoż ligowego debiutu.

Crazy Boys 24 – Falstart United  2:3 (2:2)

Jedynym starciem w grupie C, podczas którego wynik do ostatnich minut był sprawą otwartą była rywalizacja Crazy Boys 24 z Falstartem United. Goście po przebojowym debiucie zakończonym triumfem nad rezerwami Gwiazdy Borki, odważnie i pełni wiary podeszli również do meczu przeciwko faworyzowanym w tej kolejce, „Szalonym Chłopcom”. Worek z bramkami rozwiązał po dziesięciu minutach nie kto inny, jak sam Paweł Pluszke. Straty zostały odrobione w 17. i 21. minucie po celnych strzałach Adriana Łukasika oraz Krystiana Kubata. Tuż przed przerwą na 2:2 ponownie do notesu sędziego wpisuje się Pluszke. Mecz nerwówki oraz intensywnej wymiany ciosów może w drugiej części nie obfitował w wiele bramek, jak to miało miejsce w powyższych pojedynkach, lecz emocje, jakich dostarczył Daniel Poloczek w 33. minucie towarzyszyły nam już do ostatniego gwizdka arbitra. Pomocnik swoim wyczynem nie tylko przypieczętował jakże cenne trzy punkty, ale również stał się bohaterem tego piłkarskiego spektaklu.

Max Elektro Team – Biksa  5:1 (1:1)

Na niedzielne popołudnie w grupie C zaplanowano tylko spotkanie Max Elektro Team z Biksą. Faworytem bez wątpienia byli gospodarze, aczkolwiek oglądając inauguracyjny mecz Biksy mogło zapowiadać się ciekawe starcie. I po pierwszej połowie, zakończonej jednobramkowym remisem, wszyscy z zainteresowaniem zwróciliśmy swoje oczy na dalszy przebieg tej konfrontacji. Jednakże po przerwie w szeregach Biksy coś pękło, co zdołali wykorzystać gospodarze skutecznie punktując swojego rywala. W ostatecznym rozrachunku Max Elektro odnosi zasłużone zwycięstwo 5:1 i utrzymuje fotel lidera grupy C.