2 LIGA: Kanonada strzelecka w wykonaniu No Name Team.  Bonito Murcki samodzielnym liderem

2 liga coraz bardziej kieruje nasze oczy na rozgrywane w niej zawody. Zespoły profesjonalnie podchodzą do każdego ze spotkań, dzięki czemu emocji z pewnością nie brakuje. W grupie A Falcons oraz FC Dream Team rywalizują ze sobą łeb w łeb, a po piętach depczą im zawodnicy FC Internationale i No Name Team pewnie pokonując swoich rywali. W grupie B  FC Eagles zatrzymują Wybrzeże Klatki Schodowej, z powrotu na podium mogą cieszyć się kadrowicze FC Ogniem i Szklanką. Z kolei w grupie C doszło do zmiany na fotelu lidera, na którym samodzielnie rządy sprawuje Bonito Murcki. Na więcej szczegółów zapraszamy do poniższego podsumowania, obrazującego starcia 4. kolejki…

Grupa A:

Golden Lions – Falcons  4:8 (2:3)

Falcons nadal niepokonani dzielnie pilnują pierwszego miejsca podium. W sobotę „Sokoły” zmierzyły się ze „Złotymi Lwami” i można powiedzieć, że po pierwszej połowie gospodarze odważnie postawili się “skrzydlatym” konkurentom. Walczyli nie tylko o każdą piłkę, lecz również stwarzali podbramkowe zagrożenia, schodząc do szatni z minimalną stratą. Po wyjściu na murawę piłkarze w niebiesko-białych trykotach już nie byli tak pobłażliwi, zamieniając akcje na celne strzały w światło bramki. Najwięcej oddał ich Mateusz Barański, bo aż czterokrotnie zmuszał golkipera „Lwów” do kapitulacji, z kolei niezwykle aktywnym graczem, z czterema asystami na koncie, był pomocnik Falcons – Tomasz Grzegorczuk.

F.C. Pawiak Sosnowiec – FC Załęże  3:6 (1:3)

Dwa gole Mirosława Kandziory oraz Oskara Chałupki poprowadziły FC Załęże do zwycięstwa nad F.C. Pawiak Sosnowiec. Goście narzucili rywalowi swoje warunki gry, a dominację podkreślili zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części spotkania. Dobra dyspozycja przybliża FC Załęże do podiumowych miejsc. Sosnowiczanie wciąż szukają kompletu punktów, lecz i tym razem nie tędy droga i z wyciągniętymi wnioskami pozostaje im poczekać na następną kolejkę.

Dziki Ligota – Gladiators II Club Ju  2:5 (1:3)

Ihor-Sviatoslav Prychodki ojcem sukcesu podczas rywalizacji z ostatnimi Dzikami Ligota. Jego hat-trick był główną ozdobą widowiska zakończonego przekonywującym zwycięstwem ekipy Gladiators II Club Ju. W przypadku gospodarzy jedynym strzelcem – który w 12. minucie jednocześnie otworzył worek z bramkami, a w 49. minucie go zawiązał – był Witold Totoń.

NASHIVKATOWICE – FC Dream Team  1:6 (0:4)

FC Dream Team z przytupem rozpoczął drugoligowe zmagania, mecz po meczu kompletując punkty. Po niespodziewanie wysokim zwycięstwie nad NASHIVKATOWICE ciągle depczą po piętach ekipie „Sokołów”. Każdy błąd może kosztować utratę goli oraz cennych oczek, lecz na obecną chwilę, obserwując styl gry gości, już teraz można stawiać ich w roli faworytów do pierwszego miejsca. Najbardziej widocznymi zawodnikami tego wieczoru byli: strzelec dwóch bramek – Szymon Dec oraz Adrian Piekarski, który na swoje konto dopisał asystę i jedno trafienie.

FC Wódka Juniors – FC Internationale  1:8 (0:4)

W międzynarodowym starciu FC Internationale rozgromiło FC Wódkę Juniors aż 8:1. Obydwie części gry zdominowane przez gości, a właściwie przez Stanislava Matiukhina, który czterokrotnie zmuszał rywali do wyciągania piłki z siatki. FC Internationale dopisuje na swoje konto trzy oczka i trzymając w ręku dobrą passę meczów bez porażki spogląda w górę tabeli z trzeciego miejsca podium.

KM Katowice – No Name Team  5:25 (1:11)

Dawno w rozgrywkach Katowickiej Ligi Szóstek nie odnotowano tak wysokiego zwycięstwa. No Name Team bezapelacyjnie i bezlitośnie obnażył braki KMu Katowice gromiąc gospodarzy 25:5. Hat-trick Bartosza Gajdzika został całkowicie przyćmiony przez totalną kanonadę strzelecką z udziałem duetu Patryk Wojda – Mateusz Muller. Wojda popisał się siedmioma celnymi strzałami, z kolei Muller zdobył osiem bramek i zanotował przy tym pięć asyst. Do puli po hat-tricku dołożyli Marcel Post oraz Dawid Górski. Nic dodać, nic ująć.

Grupa B:

FC Ogniem i Szklanką – Scousers II  3:1 (0:1)

Sobotnie zawody 2 ligi rozpoczęli piłkarze FC Ogniem i Szklanką, którzy podejmowali rezerwy Scousers. Nie był to łatwy mecz, a tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnią wpadkę z FC Eagles, morale z pewnością były nieco nadszarpnięte. Również Scousers ani myślało oddać punktów bez walki. Już w 5. minucie goście wyszli na prowadzenie po strzale Patryka Jędrysiaka. Od tej pory mogliśmy ujrzeć na boisku zaciętą rywalizację, gdzie żadna ze stron nie odstawiała nogi i toczyła istną wojnę we wszystkich sektorach boiska. Przełamanie nastąpiło dopiero w 33. minucie, gdy Kamil Kasiński idealnie podał futbolówkę do Aleksandra Rohna, a ten doprowadza do wyrównania. Cztery minuty potem Kasiński ponownie wykazuje się świetnym przeglądem pola i swoją asystą do Aleksandra Borysa staje się współautorem trafienia dającego prowadzenie. Niebawem Rohn po raz drugi pokonuje golkipera Scousers, przypieczętowując pewny triumf swojej ekipie. FC Ogniem i Szklanką wracają do gry o podium, a „Czerwono-żółci” z niedosytem obsadzają szóstą lokatę.

Tokyo Drift – Ligota Phoenix  2:5 (1:2)

Remis, porażka i zwycięstwo to bilans meczów Ligoty Phoenix, która w ostatnim z nich wygrała z Tokyo Drift. I chociaż po pierwszej połowie Ligota objęła skromne prowadzenie, to przeciwnik nie potrafił przechylić niewielkiej straty na swoją korzyść. Gole dla gości na wagę lauru strzelali: Robert Kubat, Grzegorz Waleriańczyk, Grzegorz Gawlik i Maciej Kajzer. Po drugiej stronie barykady wyróżniającą się postacią był z jedną bramką i asystą Maciej Róg.

S.W.I.P. Katowice – Finimondo  4:3 (1:1)

Spotkanie w dole tabeli. Ekipy S.W.I.P. Katowice wraz z Finimondo, zanim wyszły na murawę, nie odniosły jeszcze w tym sezonie żadnego zwycięstwa. To był mecz, w którym passa jednej z nich musiała zostać przerwana. Pierwsza część gry to ostrożne rozgrywanie piłki i budowanie ataków pozycyjnych, dlatego też jednobramkowy remis w tym wypadku nie powinien nikogo dziwić. Druga odsłona to przejście z zachowawczego trybu na ofensywny i to z udziałem obydwu drużyn. I gdy w 35. minucie Finimondo doprowadza do wyrównania na 3:3, wydawało się, że remis byłby najsprawiedliwszym wynikiem tego spotkania. Jednakże innej myśli byli gospodarze, którzy po golu Adama Lagi w 38. minucie rzutem na taśmę stawiają kropkę nad „i”.  S.W.I.P. wychodzi z tej potyczki z podniesioną ręką, smakując dawno wyczekiwanego triumfu, natomiast Finimondo wciąż pozostaje czekać na wymarzone punkty.

Futsal Team – PKS Gołąb Ławki  2:3 (0:1)

Pojedynek Futsalu Team z PKSem Gołąb Ławki, zważywszy na pochodzenie zespołów, można nazwać derbowym starciem Mysłowic. Gospodarze zaliczyli udany start w sezon, ale i “Gołębie” nie mogą narzekać na brak formy. Zwłaszcza, że już w 8. minucie Bartosz Pilarek po indywidualnej akcji wprawia rywali w zakłopotanie. Więcej bramek w tej odsłonie nie zobaczyliśmy, co tylko wzmocniło zainteresowanie tym pojedynkiem. Dopiero w 35. minucie Robert Adamczewski, po składnie zbudowanym ataku całej drużyny, doprowadza do wyrównania. PKS, jak na złość, nie pozwolił przeciwnikowi długo nacieszyć się wynikiem posyłając pod bramkę rywala Bartosza Jasiulka. A chwilę po nim swoją szansę wykorzystuje Sebastian Krakowiak. Wymianę ciosów kończy w 39. minucie Mateusz Staś. To było zakręcone pięć minut, które przesądziło o końcowym rezultacie, bowiem Futsal już nie było stać na odrobienie strat. PKS Gołąb Ławki wygrywa drugi raz z rzędu i kontynuując serię meczów bez porażki zaczaił się na pierwszą trójcę. Gospodarze za to muszą przyjąć wpadkę na klatę, a przy tym przygotować się do następnej ligowej konfrontacji.

FC Sporting Zabrze – FC Astronauts  12:1 (4:0)

Świetnym zgraniem oraz składnym i szybkim budowaniem akcji popisali się zawodnicy Sportingu Zabrze, którzy pokonali FC Astronauts 12:1. Po pierwszej połowie, podczas której padły tylko cztery dla gospodarzy gole, w drugiej części „Astronauci” niestety musieli wyjmować z bramki już nieco więcej piłek. Mimo walki nie zdołali oprzeć się taktyce Sportingu. Hat-trickiem po meczu mógł się pochwalić Andrii Solianyk, z kolei Dmytro Kyrychok oraz Roman Bolotin trafili do notesu sędziego z dwoma golami i dwoma asystami.

Wybrzeże Klatki Schodowej – FC Eagles  3:3 (1:1)

Grupę B zamykamy batalią Wybrzeża Klatki Schodowej z FC Eagles. Dwie porażki „Orłów” z początku sezonu musiały mocno zaboleć, ale zarazem pozwoliły wyciągnąć wnioski niezbędne, by postawić się kolejnym rywalom. Po zwycięstwie nad FC Ogniem i Szklanką przyszła kolej na lidera grupy, Wybrzeże Klatki Schodowej. Jeżeli spojrzymy na statystyki meczowe ten dzień należał z pewnością do Jakuba Pustelnika, który wykazując się niesamowitym przeglądem pola trzykrotnie asystował swoim kolegom przy bramkach. Jego podania miały istotne znaczenie, ponieważ od jego gry zależały losy drużyny. Najpierw w 3. minucie brał udział przy otwarciu wyniku spotkania, po przerwie FC Eagles objęli prowadzenie, a w 47. minucie swoim zagraniem wręcz wyrwał pewne zwycięstwo, które WKS miało na wyciągnięcie dłoni. Remis 3:3 obrazuje, jak wyrównaną wojnę toczyły między sobą zespoły i co warto nadmienić, „Orły” urywają kolejne punkty ekipie z czołówki. Mimo tego gospodarze nadal obserwują otoczenie z najwyższej półki, choć przewaga nad pozostałymi miejscami podium jest na chwilę obecną znikoma.

Grupa C:

Bonito Murcki – Nam Strzelać Nie Kazano  20:2 (12:1)

Bonito Murcki staje się nowym liderem grupy C, po bezdyskusyjnym zwycięstwie nad Nam Strzelać Nie Kazano. Gospodarze wręcz zdeklasowali rywala aż 20:2. Prawdziwy festiwal strzelecki niczym na treningu urządził sobie Bartłomiej Mączka, pięciokrotnie pokonując bramkarkę rywali.

Max Elektro Team – Vestra Vesteris  4:4 (2:2)

W jednym z najbardziej wyrównanych pojedynków grupy C lider tabeli, Max Elektro Team, podejmował Vestrę Vesteris. Piłkę z siatki jako pierwsi musieli wyciągać gospodarze, gdy w 9. minucie Cyprian Heising zamienia podanie Dominika Cieślaka na gola. Podwyższenia wyniku w 13. minucie dopełnił Karol Mierzwa i to Vestra rozpoczęła udanie widowisko, kontrolując tempo meczu. Chwila dekoncentracji i po składnej akcji Kamil Korus w 16. minucie wykorzystuje asystę Tomasz Ornatowskiego. Niebawem, tuż przed końcem pierwszej połowy, Max Elektro udaje się doprowadzić do remisu i tym samym, takim wynikiem zakończyła się ta część spotkania. Po wyjściu na murawę zawodnicy obydwu drużyn ruszyli do ataku. Debiutująca w rozgrywkach Vestra sprawiała wiele kłopotów defensywie doświadczonych rywali, raz po raz sprawdzając czujność Marcina Sularza. W 35. minucie po golu Artura Purzyńskiego „Biało-niebiescy” zmieniają wynik na 3:2. A chwilę później ponownie Purzyński zwiększa przewagę. Mimo utraty goli goście nie poddawali się, wciąż licząc na stworzenie akcji umożliwiającej zmianę rezultatu. Wytrwałość opłacała się, gdy w 47. minucie zmniejszają rozmiary porażki. Wiara w zwycięstwo sprawiła, że w dosłownie w ostatniej minucie spektaklu Tobiasz Krawczyk dokłada nogę po świetnym zagraniu głową Karola Mierzwy. Vestra w meczu walki notuje cudowny comeback i wyrywa trzy punkty liderowi, tym samym plasując się w samym środku tabeli. Natomiast Max Elektro Team schodzi na drugie miejsce podium.

PKS Katoszony – Falstart United  6:2 (3:1)

Marek Szalbot i Michał Krzywda zostali okrzyknięci bohaterami sobotniego pojedynku z Falstart United. Hat-trick zawodników poprowadził FC Katoszony do trzeciego z rzędu okazałego zwycięstwa, które uplasowało gospodarzy na czwartym szczeblu drugoligowej drabiny w grupie C. Falstart wbrew pozorom nie zaliczył falstartu w sezon, jednak boiskowe problemy na chwilę obecną zaczęły się w trakcie rozgrywek. Trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski z przegranych spotkań i do następnego meczu przystąpić z wiarą oraz pełną mobilizacją.

Energia Katowice – Victoria Katowice  8:1 (3:0)

Energia United w sobotni wieczór zafundowała nam grad bramek, który spadł na głowy Victorii Katowice. Bezsporne 8:1 może sugerować całkowitą dominację gospodarzy oraz brak pomysłu przyjezdnych na przedarcie się przez linię obronną Energii. Jedynie Kamil Surmacz zdobył trafienie honorowe dla barw Victorii. Natomiast niekwestionowanym architektem sukcesu „Pomarańczowych” był strzelec siedmiu goli, Paweł Pisarczyk. Napastnik nie po raz pierwszy udowodnił swoją wartość, za co należą mu się gromkie brawa.

FC Gwiazda Borki II – KS Silesia II Katowice  6:4 (3:3)

Po ligowych szczeblach pną się rezerwy Gwiazdy Borki, którym przyszło w niedzielę skrzyżować miecze z rezerwami Silesii Katowice. Idealny początek zanotowali goście po bramkach Dawida Strzody oraz Oskara Dudy. To tylko podkręciło aspiracje gospodarzy, którzy w mgnieniu oka, w ciągu kolejnych czterech minut, całkowicie przechylili szalę na swoją korzyść i po 12. minucie na tablicy wyników mieliśmy 3:2. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Oktawiusz Rudek, a jedno trafienie dołożył Dawid Korczyński. Gola wyrównującego przed przerwą zdobył Paweł Muszolik. Po zmianie stron obie drużyny konsekwentnie pilnowały dostępu do swoich bramek i dopiero w 40. minucie fortyfikacje przeszturmował Tutus Juszczyk, a chwilę po nim Henryk Szymański. Co prawda w 48. minucie Strzoda zmniejsza rozmiary porażki, lecz w końcówce potyczki Michał Raczyński dopełnia dzieła przypieczętowując trzy punkty „Czerwonym”.

Crazy Boys 24 – Biksa  3:5 (1:3)

Grupę C kończymy sensacyjnym wyczynem Biksy, która pokonała faworytów tego spotkania, Crazy Boys 24.  W 6. minucie Tadeusz Szczygielski świetnie wszedł w mecz dając gospodarzom prowadzenie. Reszta pierwszej części gry należała już do graczy Biksy. W jej szeregach brylował Marek Piernikarczyk, który może swój występ zaliczyć na szóstkę. Jego cztery asysty praktycznie ustawiły pojedynek i uczyniły go głównym autorem owego widowiska. Do sukcesu dołożyli się także Konrad Łubianka i Paweł Dzięcioł, oboje dwukrotnie trafiali na listę strzelców. Crazy Boys 24, pomimo wzorowej gry Marka Kozienia – jego bramce i dwóch asystach – co prawda drugą odsłonę rozegrali na remis, jednakże to za mało, by postawić się dobrze dysponowanej niedzielnego wieczoru Biksie.