2 LIGA: Rewelacyjny comeback Falstartu United. Finimondo z pierwszym triumfem w sezonie

W grupie A 2 ligi Falcons oraz No Name Team nie szczędzą sił w ciężkich pojedynkach, by wyrwać rywalom punkty. W grupie B Futsal Team sensacyjnie remisuje ze Składem Papy i Węgla, a Finimondo dokonuje niebywałego wyczynu odnosząc pierwsze w sezonie zwycięstwo. Tymczasem w grupie C Falstart United oraz w drugim starciu Max Elektro Team notują cudowny comeback i rzutem na taśmę przypieczętowują triumfy. Coraz bliżej końca zmagań drugoligowych rywalizacji, a zespoły nadal nie przestają serwować nam sporych dawek wrażeń. Lecz więcej o nich w podsumowaniu 25. kolejki…

Grupa A:

NashivKatowice – F.C. Pawiak Sosnowiec  13:1 (5:0)

Vadym Moroz okazał się bezwzględnym katem boleśnie punktując sosnowiecki Pawiak. Jego osiem bramek przyczyniło się do nokautu debiutanckiej drużyny, która uległa NashivKatowice aż 13:1. Całkowita dominacja gospodarzy pod każdym względem była widoczna w obydwu połowach. Obok Moroza hat-trickiem i trzema asystami popisał się Pablo Derkach. Z kolei gola honorowego dla gości zdobył Szymon Juchno. Nic dodać, nic ująć, Pawiak nie zdołał uciec spod gilotyny Ukraińców, którzy wskoczyli na piątą lokatę kontynuując siódmy mecz bez porażki.

Kopacze Złapanki – FC Załęże  1:5 (1:0)

Mecz dwóch połów towarzyszył nam podczas rywalizacji Kopaczy Złapanki z FC Załężem. Od pierwszych minut obie drużyny postawiły na uszczelnienie linii defensywnej oraz rozważne i umiejętne rozgrywanie piłki. Dopiero tuż przed przerwą, w 25. minucie, Bartosz Olesiński dał skromne prowadzenie Kopaczom. Po zmianie stron byliśmy świadkami całkiem innego obrazu nie odzwierciedlającego wcześniejszego przebiegu spotkania. Załęże stało się innym zespołem, a bramka Szymona Pustelnika w 30. minucie nie tylko doprowadziła do remisu, ale przede wszystkim okazała się punktem zwrotnym tych zawodów. Sygnał do boju koledzy z drużyny odebrali bardzo wyraźnie i na efekty nie musieliśmy długo czekać. Gole Grzegorza Morawca, Mateusza Łągiewki oraz dwa trafienia Oskara Chałupka całkowicie odwróciły losy meczu pozwalając na zgarnięcie trzech punktów. FC Załęże zrównało się punktowo ze swoim niedzielnym rywalem, lecz póki co zajmuje siódme miejsce, lokatę niżej od Kopaczy.

Club Ju Internationals – Falcons  1:2 (0:1)

Dwa ostatnie starcia grupy A z udziałem wielkiej czwórki musiały nam zagwarantować emocje na najwyższym poziomie. I naszych oczekiwań zespoły nie zawiodły. W pierwszej batalii Falcons podejmowali trzeci Club Ju Internationals. Co prawda przepaść punktowa pomiędzy zespołami jest znacząca, ale w tym etapie sezonu takie spotkania są niezwykle ważne, zwłaszcza dla „Sokołów”. To właśnie Falcons jako pierwsi umieścili piłkę w siatce po strzale Adama Kuchty w 4. minucie. Obcokrajowcy próbowali przedrzeć się przez szczelną defensywę gości, lecz w pierwszej części skromne prowadzenie zostało utrzymane przez gości. Druga odsłona to kontynuacja niesamowicie zaciętej walki o każdą piłkę. Udane interwencje bramkarskie oraz gra w obronie nie pozwoliły zawodnikom na zbytnie rozstrzelanie się. Gola na 1:1 przywracającego nadzieje w 36. minucie zdobył Bijen Gurung. Atmosfera widowiska zaczęła się podgrzewać, a przyjezdni chcąc ciągle liczyć się w stawce o mistrzostwo grupy musieli postawić wszystko na jedną kartę. Decydujący cios został zadany w 46. minucie, gdy Mateusz Pacek postawił kropkę nad „i”. Falcons pokonują Club Ju 2:1 i z czteropunktową stratą nadal liczą na ligowy cud.

No Name Team – FC Dream Team  6:4 (2:2)

Drugie starcie skrzyżowało ze sobą No Name Team  oraz czwarty w hierarchii FC Dream Team. Podopieczni Marcela Posta bezpiecznie okupują fotel lidera, ale każde zwycięstwo dodaje pewności siebie i zwiększa psychiczny spokój. Z kolei młodzież z Dream Team nie przestaje marzyć o brązowym medalu, dlatego tym bardziej ten pojedynek z minutę na minutę obfitował w sporą dawkę wrażeń. Po pierwszej połowie nic jeszcze nie było wiadome, bo dwubramkowy remis niczego żadnej z ekip nie gwarantował. Rywalizacja weszła na wyższe obroty po zmianie stron, gdy zawodnicy ani myśleli odstawiać nogi w walce o piłkę. Istna wymiana ciosów nie tylko prowokowała do ostrzejszej gry, ale przede wszystkim zaangażowania wszystkich i przekierowania na wyznaczony cel. Ten udało się w ostateczności osiągnąć gospodarzom, którzy pokonali „Niebieskich” 6:4. Co warto zauważyć mecz okazał się być spektaklem trzech bohaterów. W szeregach No Name Team kapitan drużyny, Marcel Post oraz najskuteczniejszy gracz – Patryk Wojda – ustrzelili po hat-tricku i to oni w głównej mierze zapewnili „Czerwonym” ważny triumf. Tymczasem po drugiej stronie barykady trzema bramkami mógł się poszczycić Dominik Swakoń, jedno trafienie z rzutu karnego zapewnił Szymon Dec. NNT kontynuuje  passę powiększając przewagę nad Falcons, FC Dream Team bez zmian na czwartej pozycji.

Dziki Ligota – FC Internationale  0:5 (walkower)

KM Katowice – FC Wódka Juniors  5:0 (walkower)

Golden Lions – pauza

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/ksl/domains/katowickaligaszostek.pl/public_html/wp-content/plugins/sportspress-pro/includes/sportspress/includes/class-sp-league-table.php on line 668

Grupa B:

CAR LAB Ogniem i Szklanką – FC Sporting Zabrze  4:9 (0:5)

W jedynym  sobotnim starciu grupy B  CAR LAB Ogniem i Szklanką skrzyżował miecze z liderem tabeli, zabrzańskim Sportingiem. Faworytem spotkania byli goście i po pierwszej połowie ich wyraźne pięciobramkowe prowadzenie nie pozostawiało złudzeń, kto z tej potyczki wyjdzie z uniesioną ręką. Po zmianie stron CAR LAB, nie mając nic do stracenia, rzucił się do odrabiania strat. Motywacja gospodarzy byle na tyle olbrzymia, że mogliśmy być świadkami całkowicie innego widowiska. Wyrównany bój w drugiej części meczu cechował się przede wszystkim ostrą wymianą ciosów i szybkimi odpowiedziami w postaci bramek strzelanych przez szeroką kadrę obydwu zespołów. Jednakże zabrakło czasu, by zmienić rezultat, a nagromadzona w pierwszej części przez Sporting przewaga była zbyt duża, by ekipa z Rudy Śląskiej mogła w czymś zagrozić. Zabrzanie na czele, CAR LAB Ogniem i Szklanką bezpiecznie obsadzają trzeci schodek podium.

Futsal Team – Skład Węgla i Papy Katowice  6:6 (3:3)

Po niespodziance, jaką Futsal Team zgotował w zeszłym tygodniu Sportingowi Zabrze, to właśnie pogromców lidera obstawiano w roli faworyta przeciwko ekipie Składu Węgla i Papy Katowice. A że futbol potrafi być nieprzewidywalny nikt z pewnością nie zakładał, że w tym przypadku również może dojść do niemałej sensacji. Po siedmiu minutach i bramkach Adama Lagi, Leszka Jańczyka oraz Rafała Górnego S.W.i.P prowadził 0:3. Gospodarze potrzebowali sporo czasu, by móc się przełamać i uderzyć z kontrofensywą. Dopiero w 18. minucie Robert Adamczewski otwiera kolegom worek z bramkami, by próbować dogonić rywala. Późniejsze trafienia Mateusza Stasia oraz Adama Śmiłowskiego odpracowały wcześniejsze błędy i doprowadziły do cennego remisu. W drugiej połowie gra stała się jeszcze bardziej wyrównana, a dramaturgia widowiska zaczęła udzielać się każdemu z osobna. Tym razem z wysokiego C w spotkanie weszli Futsalowcy po drugim celnym strzale Łukasza Bartola. Odpowiedź ze strony gości padła w 35. minucie po uderzeniu Krzysztofa Szymały w światło bramki. Futsal Team nie odpuszczał i ciągle szukając okazji forsował defensywę katowiczan. Trzeci gol Bartola w 40. minucie oraz jego udział przy bramce Adamczewskiego w 46. sprawił, że gospodarze znacząco przechylili szalę na własną korzyść i tylko minuty dzieliły ich od wymęczonego triumfu. Jednak przyjezdni nie raz udowadniali, że walczą do końca i zgodnie z tą myślą postawili wszystko na jedną kartę. Bramka Lagi w 47. oraz cenne trafienie Bartłomieja Oskędry w 49. minucie rzutem na taśmę wyszarpały z rąk przeciwnika zwycięstwo. Mecz zwrotów akcji, podczas których obydwie drużyny miały swoje pięć minut. W pierwszej połowie odrodzenie nastąpiło po stronie gospodarza, w drugiej transzy to Skład Węgla i Papy dokonał niesamowitego comebacku. Sprawiedliwy podział punktów będący zasługą dwóch głównych aktorów, Bartola i Górnego – którzy poza bramkami zanotowali kolejno trzy i cztery asysty – powinien ucieszyć obie ekipy, choć niedosyt z pewnością pozostał. Niemniej Futsal na miejscu czwartym, S.W.i.P na pozycji dziewiątej.

Ligota Phoenix – FC Eagles  2:4 (0:2)

„Orły” w poprzedniej kolejce nie potrafiły zdetronizować „Gołębi”, ale zrehabilitowały się w starciu z „Feniksami” pokonując Ligotę 4:2. Pierwsza połowa pod kontrolą gości, którzy dzięki bramce Damiana Beczka oraz Piotra Oracza dowieźli do szatni bezpieczne prowadzenie. W drugiej części pojedynku Ligota nie pozostając dłużna odpowiedziała w 35. minucie strzałem Roberta Kubata. W 41. minucie Daniel Sosgórnik pomógł oddalić zagrożenie umieszczając piłkę w siatce. „Feniksy” nie poddawały się ciągle goniąc za wynikiem, a druga bramka Kubata w 46. minucie przywróciła wszelkie nadzieje na odmianę losów spotkania. Lecz niedzielne popołudnie należało do FC Eagles, którzy drugim już trafieniem  Beczka finalizują trzy zasłużone punkty. „Orły” przerywają krótką passę dwóch porażek z rzędu wskakując na siódme miejsce. Ligota z kolei utrzymuje złą serię i na dziesiątym miejscu przygotowuje się do kolejnego pojedynku.

Tokyo Drift – Finimondo  3:5 (0:3)

O tym, że piłka nożna potrafi być nieprzewidywalna niejednokrotnie mogliśmy się przekonać. Daleko nie trzeba szukać, bo wystarczy spojrzeć na niespodzianki, jakie rywalom serwowało Tokyo Drift. Zwycięstwo ze Składem Węgla i Papy Katowice oraz Wybrzeżem Klatki Schodowej w minionych tygodniach napawało graczy optymizmem. Ten optymizm przynieśli również na niedzielne spotkanie przeciwko ostatniemu Finimondo. Mecz, który miał być jedynie formalnością stał się dla Tokyo Drift totalnym piekłem. Goście, ku zdumieniu wszystkich, ofensywnie rozpoczęli potyczkę, a trzybramkowe prowadzenie zebrane do przerwy z pewnością wprawiło w osłupienie gospodarzy. Finimondo tym razem nie zamierzało popełniać błędów i do samego końca kontrolowało przebieg spotkania mając z tyłu głowy świadomość przewagi. Tokyo zaskoczone, bez pomysłu na grę nie potrafiło odrobić strat, a dwie bramki Wojciecha Kuli to za mało, by odmienić losy meczu. Finimondo odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie, tymczasem ojcem wydawałoby się niemożliwego sukcesu był autor czterech goli, Jakub Wojciechowski. Jak mawia stare porzekadło, lepiej później niż wcale.

PKS Gołąb Ławki – Scousers II  12:4 (4:1)

„Gołębie” pędzą po drugoligowych torach z kolejnym kompletem punktów. Tym razem pod szyny pędzącego pociągu wpadł drugi skład Scousers, który mimo iż przez pierwszy kwadrans objął prowadzenie to w ostateczności musiał uznać wyższość wicelidera grupy B. PKS z małymi problemami na początku z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcał serwując rywalom przykre niespodzianki. Najskuteczniejszymi graczami byli: z czterema bramkami Grzegorz Krakowiak oraz z hat-trickiem i dwoma asystami Bartosz Pilarek. Swoją postawą oraz bramką i trzema asystami wyróżniał się na tle kolegów także Bartosz Jasiulek. Po drugiej stronie z dubletem na koncie między innymi mógł się poszczycić Mateusz Chlebek. Wysoki triumf 12:4 wyraźnie pokazał imponującą formę, jaką dysponuje ekipa z Ławek w rundzie wiosennej. Drugie miejsce nie do odebrania, natomiast w przypadku Scousers II obecnie szósta lokata nie jest w pełni zabezpieczona.

MKS Balkony II – FC Astronauts  0:5 (walkower)

FC Burgut – Falstart United  6:7 (3:2)

Cóż to był za mecz! Mający ostatnimi czasy niemałe problemy FC Burgut podejmował Falstart United i już po pierwszym gwizdku sędziego piłkarze obydwu drużyn rzuciły się do pressingu. Na efekty intensywnej gry nie musieliśmy długo czekać, bowiem po siedmiu minutach i bramkach Hassana Xamidova oraz Sherzoda Kenjaboyeva Burgut objął prowadzenie. Falstart potrzebował kilku minut, by się otrząsnąć i wyprowadzić kontrę. Ta przyniosła rezultaty w postaci goli Kamila Góralczyka w 12. minucie oraz Krystiana Kubata w 14.  Lecz gospodarzy nie cieszył remis i pragnąc jak najszybciej zmienić wynik dokonali tego, co planowali chwilę później. Drugie trafienie Kenjaboyeva ponownie wyprowadziło jego kolegów na prowadzenie utrzymując je już do przerwy. Po zmianie stron bombardowania bramki przyjezdnych ciąg dalszy. Kolejne dwa gole Xamidova oraz celny strzał Azizbeka Tokhirjonova znacznie powiększyły przewagę Burgutu, który prowadził bezpiecznie 6:2. Gdy wydawało się, że gospodarze doprowadzą taki stan do końca, wówczas do głosu doszli Kubat oraz Igor Darnowski. W 37. minucie Darnowski przywraca zespołowi nadzieje. W 40. minucie niefortunnym zagraniem w kierunku własnej bramki Abdulaziz Jurakulov serwuje gościom jakże cenną niespodzianką. Falstart obserwując sytuację na boisku, a zarazem nie mając nic do stracenia postawił wszystko na jedną kartę. Ofensywne ataki przynosiły oczekiwane rezultaty. Dwie bramki Kubata w 44. oraz 48. minucie sensacyjnie doprowadziły do remisu. Burgut uśpiony, Burgut zdekoncentrowany nim się obejrzał w 49. minucie dostał ostateczny cios, po raz czwarty wymierzony przez niezawodnego Kubata. Niesamowita batalia o punkty, fenomenalny comeback oraz silna wola walki to główne aspekty niedzielnego spektaklu. Spektaklu, w którym Falstart zaliczył na początku nieudany start, ale wraz z uciekającym nieubłaganie czasem powrócił, by dokonać niemożliwego. Piąta lokata niezmiennie obsadzona przez gości, FC Burgut oczko niżej powinien pluć sobie w brodę po wypuszczeniu z rąk pewnego zwycięstwa.

Max Elektro Team – Victoria Katowice  3:2 (0:2)

Emocji nie zabrakło w starciu Max Elektro Team ze świetnie spisującą się w ostatnich tygodniach Victorią Katowice. Goście nie zamierzali pobłażać wyżej notowanemu rywalowi i bez żadnych kompleksów zaplanowali skuteczny atak. Po kwadransie gry oraz bramkach Tomasza Banaszaka i Bartłomieja Borowskiego objęli zaskakujące dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Max Elektro myśląc o podium musiało zmienić podejście i jak najszybciej odrobić straty. Swój charakter, a zarazem wolę walki nieraz udowadniali we wcześniejszych spotkaniach, również w niedzielę zaimponowali wszystkim doświadczeniem oraz grą do samego końca. Sygnał do boju w 29. minucie dał Dawid Buczyński, a w 32. Kamil Korus przywrócił jakże niezbędne nadzieje doprowadzając do wyrównania. Zażarta walka o każdą piłkę i dynamiczne akcje były ozdobą tego emocjonującego starcia. Victoria próbowała wszelkich sił, by ponownie pokonać Marcina Sularza. Jednakże bohaterem spotkania w 41. minucie okazał się po raz drugi Korus zamykając cudowny comeback niezwykle ważną bramką. Max Elektro brutalnie wyszarpuje trzy punkty i ciągle z trzeciego miejsca kusząco spogląda na fotel wicelidera.

KS Silesia Katowice II – Biksa  5:8 (1:4)

Cztery bramki Denisa Kantnera oraz gol i cztery asysty Pawła Małopolskiego poprowadziły Biksę do wygranej nad rezerwami Silesii Katowice. Choć po pierwszej połowie goście widocznie uzyskali sporą przewagę, to po zmianie stron nie mająca nic do stracenia Silesia podwoiła swoje ataki stwarzając niezwykle widowiskową drugą część zawodów. Dynamika meczu sprawiła, że gospodarze do 41. minuty zdołali doprowadzić sensacyjnie do wyrównania, głównie dzięki dwóm bramkom Krzysztofa Podgórskiego oraz Mateusza Jeszonka. Jednakże późniejsze błędy w obronie zweryfikowały boiskową rzeczywistość nagradzając w ostateczności Biksę. Katowiczanie wykazali się sporym hartem ducha, lecz w najważniejszym momencie zabrakło koncentracji i szczęścia, by ugryźć upragnione punkty. Te z kolei po wyczerpującym pojedynku trafiają na konto zajmującej siódme miejsce Biksy.

Vestra Vesteris – Nam Strzelać Nie Kazano  10:2 (6:1)

Vestra Vesteris pozbawiła wszelkich złudzeń ekipę Nam Strzelać Nie Kazano punktując wysoko niżej notowanego rywala 10:2. Od początku spotkania po sam koniec gospodarze dyktowali warunki gry oraz skutecznie realizowali swój plan. Najbardziej aktywnymi postaciami Vestry byli Karol Mierzwa, który zdobył hat-tricka i zanotował asystę oraz Mateusz Piotrkowicz, autor jednej bramki i dwóch asyst. Kolejny krok w stronę podium zrobiony i dosłownie niewielka przepaść dzieli VV od Crazy Boys czy Max Elektro Team.

Crazy Boys 24 – PKS Katoszony  5:0 (walkower)