2 LIGA: Świetna passa Kopaczy przerwana. FC Załęże górą w hicie kolejki

W przedostatniej kolejce drugiej ligi LGT Squad zatrzymało rozpędzonych niczym pociąg Kopaczy Złapanki, a FC Załęże po zwycięstwie z No Name Team wskakuje na trzeciej miejsce podium. Ponadto w zaplanowanym terminarzu mieliśmy okazję oglądać kilka bardzo wyrównanych pojedynków, którym towarzyszyły istne festiwale strzeleckie. Jeszcze więcej w podsumowaniu 12. kolejki…

Grupa A:

FC Gwiazda Borki II – Finimondo  8:3 (2:2)

Po małych problemach z formą do świata żywych powracają zawodnicy rezerw Gwiazdy Borki. Na inauguracji 12. kolejki grupy A skonfrontowali się z Finimondo i po pierwszej, zakończonej dwubramkowym remisem połowie, zapowiadało się ciekawe widowisko. Jednak po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze raz po raz znajdując piłce drogę do siatki. Ostateczne zwycięstwo 8:3 oraz cztery bramki Marcina Kremera uczyniły z niego gracza spotkania.

Crazy Boys 24 – Tokyo Drift  6:1 (4:1)

Pewnie ze swoim przeciwnikiem w mocno okrojonym składzie poradzili sobie Crazy Boys 24, zajmujący obecnie piątą lokatę. Tokyo Drift nie potrafiło przełamać obronnego fortu gospodarzy, czego efektem jest porażka 6:1.  Na listę strzelców w drużynie reprezentantów „Szalonych Chłopców” wpisali się wszyscy gracze z pola. CB24 nadal na miejscu piątym.

No Name Team – FC Załęże  1:4 (0:1)

W hicie kolejki terminarz zesparował ze sobą No Name Team oraz FC Załęże. W tym zaciekłym boju obydwu zespołom bardzo zależało na punktach, które w ostatecznym rozrachunku miały zadecydować o miejscach w tabeli. Okazała wygrana gości 4:1, między innymi dzięki dwóm trafieniom Damiana Beczka, sprawiła, że Załęże wskoczyło na trzecie miejsce podium. Tymczasem No Name Team wciąż pilnuje tronu wicelidera, lecz ze stratą pięciu punktów do Drive Shaft.

E.T.B. Dobre Chłopaki II – S.W.I.P. Katowice  6:4 (5:3)

Podobnie jak pierwszy skład również rezerwy E.T.B.  potrafią swoim kibicom dostarczyć sporą dawkę emocji. Zresztą również S.W.I.P. Katowice jest ekipą, która gra do końca i lubi nieźle namieszać. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście po golu Rafała Górnego w 8.minucie. Lecz w ciągu trzech najbliższych minut bracia Janik – Marcin i Krzysztof – odwracają losy spotkania, dzięki czemu E.T.B. prowadzi 3:1. Nie minęło pięć minut, a Aleksander Zajdel oraz Rafał Górny notują comeback dla S.W.I.P.  Radość nie trwała długo, gdyż Krzysztof Janik dwukrotnie pokonuje bramkarza rywali i do przerwy mieliśmy 5:3. Po zmianie stron obejrzeliśmy jeszcze po jednej bramce, ale ekipą lepszą w tych zawodach były rezerwy Dobrych Chłopaków.

MKS Balkony II – KS Silesia Katowice II  9:7 (5:2)

Na koniec drugoligowych zmagań zaplanowany został pojedynek pomiędzy rezerwami Balkonów a rezerwami Silesii Katowice. Jak się potem okazało, bój ten był jednym z ciekawszych minionej niedzieli. Ostatnia Silesia niczym nie ustępowała rywalowi, mając nie tylko odwagę stawić opór, ale przede wszystkim pokusić się o kilka bramek. Wynik 9:7 dla drużyny gospodarzy podkreśla, jaka dramaturgia towarzyszyła temu meczowi. Najbardziej wyróżniającym się graczem w szeregach MKSu był Paweł Pestka, zdobywając dwa gole i notując trzy trafienia oraz Arkadiusz Bywalec zapisując na swoje konto hattricka i asystę. Z kolei po stronie Silesii trzema trafieniami może poszczycić się Arkadiusz Pytel, a Jakub Soczyk prócz bramki zanotował trzy asysty.

Energia United – Drive Shaft  0:5 (walkower)

Ligota Phoenix – pauza

Grupa B:

LGT Squad – Kopacze Złapanki  7:6 (3:1)

Niewątpliwie hitem w grupie B było starcie LGT Squad z Kopaczami Złapanki. Biorąc pod uwagę fenomenalną formę, w jakiej znajdowali się Kopacze to oni byli typowani w roli faworytów. Strzelanina rozpoczęła się już po pierwszym gwizdku sędziego po golu Aleksandra Kordka, który dał sygnał otwarcia tej wielkiej bitwy. Jeśli spojrzeć na minuty, w jakich padały poszczególne gole, zauważymy niewielką przewagę po stronie LGT, gdyż przez cały czas to gospodarze wychodzili na prowadzenie, a goście gonili wynik. Niebezpiecznie zrobiło się przy stanie 5:5, lecz nawet tutaj z opresji LGT zdołało wyjść obronną ręką i finalnie zakończyć tę dramaturgię 7:6. Aleksander Kordek z trzema golami na koncie oraz Dariusz Adamczyk z dwoma trafieniami zostali wybrani Man of the match, natomiast po stronie przyjezdnych motorami napędowymi byli gracze z dwoma bramkami i jedną asystą: Dariusz Ryrych i Tomasz Brożek. Po 12. kolejce Kopacze niestety przerywają passę ośmiu meczów bez porażki i zajmują czwarte miejsce, zaś LGT tuż za rywalem w ligowej tabeli.

Dziki Ligota – Korona Katowice  6:5 (4:2)

Ciężkiej przeprawy nie można pozazdrościć Dzikom Ligota, którym przyszło się zmierzyć z Koroną Katowice. Goście postawili wysoko poprzeczkę, mimo iż do 17. minuty przegrywali już 3:0. Przebudzenie nastąpiło właśnie po trzeciej straconej bramce, efektem czego do przerwy mieliśmy wynik 4:2. Druga transza do minimalna przewaga Korony, jednakże drugi w tym spotkaniu gol Dawida Mirka, tym razem w 43. minucie rzutem na taśmę daje trzy punkty gospodarzom.

Max Elektro Team – PKS Gołąb Ławki  8:1 (4:0)

Max Elektro Team odnoszą zdecydowany triumf pokonując PKS Gołąb Ławki 8:1. Patryk Wronka, który strzelił trzy bramki i zanotował trzy asysty został zawodnikiem spotkania i to jemu w głównej mierze gospodarze zawdzięczają wysoką wygraną. Doświadczenie, skuteczność oraz składne akcje obstawiają Biało-niebieskich na szóstym miejscu.

FC Śląsk Club Ju II – Dynamo Katowice  8:5 (3:3)

Rezerwy FC Śląsk Club Ju kompletują kolejne punkty w swoim drugim z rzędu spotkaniu. Tym razem naprzeciw obcokrajowcom stanęli piłkarze Dynama Katowice. Pierwsza połowa do indywidualny pojedynek Hassana Nabijonova z Dawidem Malordym. Dzięki im bramkom do przerwy ujrzeliśmy trzybramkowy remis. Po zmianie stron Nabijonov dołożył jeszcze trzy trafienia, a Malordy jedno. Jednak to ci zawodnicy stali się głównymi bohaterami emocjonującego widowiska. Rezerwy FC Śląsk wznoszą się na siódme miejsce tuż nad Dynamem.

Wybrzeże Klatki Schodowej – Ajaak  2:7 (1:2)

Na koniec w zaplanowanym na niedzielę spotkaniu w grupie B Ajaak łatwo poradzili sobie z Wybrzeżem Klatki Schodowej. W pierwszej części gry WKS nie ułatwiał rywalom gry pozwalając im na minimalną przewagę, lecz po ponownym wyjściu na murawę goście wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności powolutku rozpracowując gospodarza spotkania. Trzy oczka lądują na koncie Ajaak, które umacnia stanowisko wicelidera.

Gladiators – AKS Górnik Wesoła II  5:0 (walkower)