EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA: Pierwsze zwycięstwo Dentimu w rozgrywkach KLS. Wysoka klęska FC WTS

W końcu nadeszła. Wyjątkowo wyczekiwana, budząca najwięcej emocji i najbardziej wyrównana piłkarska klasa rozgrywkowa na katowickich boiskach. 21 lutego swoje zmagania rozpoczęła Ekstraliga Katowickiej Ligi Szóstek, która po połączeniu sił z Playareną w sezonie Wiosna 2021 wyłoni zwycięzcę oraz zespoły mogące wziąć udział w eliminacjach do mistrzostw Polski. Udaną inaugurację zaliczył Dentim pokonując pewnie FC Under Forest oraz Snowkids niespodziewanie deklasując faworytów, FC WTS. Bez problemu trzy punkty zgarniają Nankatsu, a Studencka Moc niestety uznaje wyższość ekipy SSC Zamkowe. Z pierwszego triumfu mogą również cieszyć się zawodnicy AKSu Górnik Wesoła, którzy w dramatycznych okolicznościach wygrali rywalizację z E.T.B. Dobre Chłopaki. Nie można zapomnieć o pauzującej w pierwszej kolejce ekipie aktualnych mistrzów Katowic – AC Bogucice, spoglądającej okiem obserwatora na poniższe mecze…

FC WTS – Snowkids  3:11 (1:6)

Jako pierwsi na ekstraligowe boiska wyszli zawodnicy FC WTS. Wicemistrzowie dawnej 1 ligi z poprzedniego sezonu podejmowali debiutanta rozgrywek KLS, Snowkids. I ku zaskoczeniu wszystkich, młodzież z Witosa poniosła sromotną klęskę. Snowkids zaserwowali doświadczonym gospodarzom solidną lekcję pokory, co widać było na boisku. Niebiescy objęli prowadzenie już w 2.minucie meczu za sprawą kapitana zespołu, Marka Todorskiego. Ten sam zawodnik w ciągu kilku minut zdobył jeszcze dwie bramki, co tylko zmotywowało kolegów do znacznie śmielszej gry. Efektem było zejście do szatni przy stanie 1:6. Po zmianie stron nie mający nic do stracenia WTS atakował, jednak dobrze poukładana w każdym calu formacja rywala sukcesywnie odpierała naloty. Druga połowa zdecydowanie należała do autora czterech bramek, Patryka Wnuka, który wraz z wcześniej wspomnianym Todorskim stali się głównymi bohaterami spotkania. Snowkids nieoczekiwanie zwyciężają w swoim debiutanckim występie i już teraz stają się niebezpiecznym przeciwnikiem dla pozostałych ekip.

Nankatsu – FC Speed Pack  5:1 (1:1)

Swoje trzy punkty w pierwszym starciu wiosennego sezonu zdobyli gracze Nankatsu. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej  podejmowali kolejnego debiutanta goszczącego na boiskach KLS,  FC Speed Pack. Rywal również nieprzewidywalny, gdyż wcześniej nie mieliśmy okazji poznać strategii przyjezdnych. Powiało halnym już w 3.minucie meczu, gdy Mateusz Grela szybko strzelił gola dającego prowadzenie FC Speed Pack. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, gdyż chwilę później Paweł Szklarecki zmusza do kapitulacji bramkarza gości. Zacięta walka doprowadziła do jednobramkowego remisu, póki nie zabrzmiał gwizdek sędziego rozpoczynający drugą połowę. A w niej inicjatywę przejęli już weterani w rozgrywkach szóstek. Z biegiem czasu Nankatsu nabierali coraz większej pewności i wiary, że są w stanie wygrać ten pojedynek. Ostatnie dziesięć minut zadecydowało o zwycięstwie, dzięki czemu ekipa Pawła Krotkiewskiego pokonuje debiutanta 5:1.

FC Under Forest – Dentim Clinic Katowice  1:5 (0:2)

Spotkanie, które okrzyknięto hitem pierwszej kolejki Ekstraligi. FC Under Forest jako zwycięzca zeszłorocznej 1 Ligi skrzyżował miecze z debiutującym w rozgrywkach Katowickiej Ligi Szóstek, Dentimem Clinic Katowice. Utytułowany zespół Tomasza Kwiotka, znany z gier w Playarenie, postanowił spróbować swoich sił i powalczyć tym razem o przepustkę do finałów Mistrzostw oraz Pucharu Polski na katowickich boiskach. Zebrane dotychczas doświadczenie i umiejętności poszczególnych zawodników przełożyły się na rozwój meczu, który zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Dentimu 5:1. Goście skrzętnie budowali atak pozycyjny, co tylko utrudniało rywalom rozegranie piłki. Obok wielkich nazwisk na polu bitwy brylował sprowadzony z Rawy Katowice Piotr Makowski. Najlepszy strzelec ubiegłego sezonu tym razem po raz kolejny w swojej karierze zdobył hattricka. Dentim udanie debiutuje w katowickich zawodach, co tylko może napawać drużynę optymizmem przed kolejnymi, niezwykle ciężkimi starciami. Natomiast FC Under Forest mógł jedynie cieszyć się z gola honorowego i uznając wyższość Zielonych musi szukać punktów w następną niedzielę.

Studencka Moc – SSC Zamkowe  3:8 (1:3)

Przygodę z Ekstraligą, już oficjalnie zatwierdzoną w szeregach katowickiej ligi amatorskiej, szczęśliwie i pewnie rozpoczynają piłkarze SSC Zamkowe. Po rozgrywaniu towarzyskich spotkań w ubiegłym sezonie z ekipami ówczesnej 1 ligi, przedstawiciele SSC Zamkowe nabrali niezbędnego doświadczenia i rozpoznania wśród konkurentów. To tylko zadziałało na plus, efektem czego już na wstępie odnieśli przekonywujące zwycięstwo nad Studencką Mocą. Co więcej, w pierwszych dwóch minutach Jakub Kaczmarek dwukrotnie podwyższył wynik na korzyść gości. Zamkowe rozważnie kontrolowało sytuację na boisku co jakiś czas sukcesywnie pakując Studentom bramkę po bramce. Ostateczny wynik 8:3 pokazał, że ekipy z Będzina nie można lekceważyć. Aczkolwiek po stronie Studentów dużym osłabieniem było zejście Maksa Kravetsa, który ujrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Dwa trafienia Denysa Zharikova to za mało, by w tej kolejce ugrać jakieś oczka. Lecz sezon dopiero się rozpoczął, więc szansa na punkty dla Studentów jeszcze pozostała.

AKS Górnik Wesoła – E.T.B. Dobre Chłopaki  4:3 (0:0)

Niedzielną transzę nowych, zreorganizowanych rozgrywek wśród elity zamyka dwóch odwiecznych rywali z poprzedniego sezonu. Grający ze sobą w dawnej 3 lidze mistrzowie – AKS Górnik Wesoła – oraz brązowi medaliści – E.T.B. Dobre Chłopaki – skonfrontowali się w pierwszej kolejce nowo powstałej Ekstraligi sezonu Wiosna 2021. Ostatecznie zawodnicy Krystiana Mondry pokonali E.T.B. 4:3, co tylko jeszcze bardziej może podkreślać wieczorną dramaturgię. Bezbramkowy remis do przerwy musiał zwiastować emocje w drugiej części gry. Kapitan Dobrych Chłopaków – Marcin Janik – tuż po zmianie stron dał prowadzenie swoim kolegom. Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony Górnika, gdyż Michał Łucki w 35. minucie doprowadził do wyrównania. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy w 39. minucie Dariusz Pińczak precyzyjnym uderzeniem przechyla szalę na korzyść E.T.B., by chwilę później Szymon Kaizik znów ratował cenne punkty. Ostatnie minuty to istna walka łeb w łeb, bo w 44. radość gospodarzy ponownie przerywa Pińczak. Czas biegł nieubłaganie, a nad AKSem pojawiały się czarne chmury. Wówczas ciężar gry wzięło na siebie dwóch sprowadzonych przed sezonem zawodników, którzy uratowali Górnikowi finalny triumf. Najpierw Mateusz Malec w 45. minucie ustanawia wynik na 3:3, by kropkę nad „i” w 47. mógł postawić sprowadzony z E.T.B. Patryk Wierdak. Świetne spotkanie obfitujące w sporo emocji, bramek oraz efektownych parad bramkarskich, będących główną ozdobą zwłaszcza pierwszej połowy.