EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA: AC Bogucice zdecydowanie lepsze od Górników z Wesołej. Studenci demonstrują swoją moc

W 6. kolejce Ekstraligi zobaczyliśmy silne oblicza drużyn Snowkids oraz Dentimu, które bez żadnych taryf ulgowych rozgromiły swoich rywali. W hicie AC Bogucice zdeklasowały AKS Górnik Wesoła, a Studencka Moc w niezwykle zaciętym spotkaniu rzutem na taśmę pokonała Nankatsu. Sumaryczne relacje ze spotkań znajdziecie w podsumowaniu 6. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w KLS…

Snowkids – E.T.B. Dobre Chłopaki  9:0 (3:0)

Po chwilowym załamaniu formy Snowkids wracają na właściwe tory i to z mocnym przytupem. Zwycięstwo nad AKS Górnikiem Wesoła w poprzedniej kolejce mocno podreperowało młody zespół, który teraz w imponującym stylu rozgromił drużynę E.T.B. Dobrych Chłopaków aż 9:0. Gospodarze bez wątpienia przez cały czas trzymali rękę na pulsie, nie pozwalając rywalom na jakiekolwiek wyjście z kontratakiem. Najbardziej widocznymi zawodnikami na boisku byli: Marek Todorski (dwa gole i jedna asysta) oraz Daniel Kuliga (dwie bramki i dwie asysty). Oprócz wspomnianych napastników świetną grą mogą się również poszczycić pomocnicy: Łukasz Jedyński (jeden gol i trzy asysty) oraz Oliwer Zalewski, który popisał się asystą i hattrickiem czy też prawy obrońca, Dawid Wanot, dokładając jedno trafienie. Snowkids wracają na ekstraligowe podium plasując się na trzecim miejscu i tracąc trzy punkty do AC Bogucic oraz lidera – Dentimu – wciąż mają szansę namieszać hegemonom w planach. Z kolei E.T.B. , po zadowalających dwóch zwycięstwach z rzędu, tym razem będzie musiało przełknąć gorycz porażki i przygotować się do następnego meczu.

FC Speed Pack – Dentim Clinic Katowice  0:9 (0:4)

Fenomenalne trzy spotkania, w których bramkarz FC Speed Pack – Bartosz Golik – zachował czyste konto, odbiły się szerokim echem. Potem przyszedł czas na pojedynek z E.T.B., niestety przegrany, i ten wynik przełożył się również na starcie z Dentimem Clinic Katowice, tyle że w wersji nieco surowszej. Ekipa Tomasza Kwiotka, w wydawałoby się wymagającym meczu, wyszła praktycznie bez szwanku; mało tego, zaserwowała przeciwnikowi dziewięcioczęściowy posiłek, którego FC Speed Pack nie zdołał zjeść. Dentim całkowicie kontrolował tempo widowiska, a przy tym budował liczne ataki pozycyjne, w większości kończące się bramkami niezawodnego Piotra Makowskiego (cztery gole i dwie asysty). Do puli wykorzystanych sytuacji swojego hattricka dołożył Maciej Niesyto, a po jednym golu zanotowali Mateusz Górka i Patryk Bajor. Po sześciu bojach wciąż niepokonany Dentim Clinic Katowice obsadza fotel lidera, a FC Speed Pack zszedł nieco szczebel niżej, bo na 6  miejsce.

AC Bogucice – AKS Górnik Wesoła  11:3 (3:1)

W 6. kolejce Ekstraliga przygotowała dla nas prawdziwy hit, podczas którego niestety zobaczyliśmy jednostronne widowisko. AC Bogucice płyną z silnym prądem zostawiając za sobą kolejnego rywala. Tym razem wyższość „Familii” musieli uznać zawodnicy AKSu Górnika Wesoła. Już z pierwszym gwizdkiem sędziego ekipa Daniela Synala narzuciła swoje warunki gry, do których musieli dostosować się goście. I o ile w pierwszej połowie AKS jeszcze mógł pomarzyć o korzystnym wyniku, to po zmianie stron wszelkie nadzieje z tym związane bezpowrotnie zostały rozwiane. Bogucicki walec rozjechał Górnik 11:3, a głównym egzekutorem był Piotr Nocoń, autor pięciu bramek i jednej asysty. Obok młodego pomocnika wyróżniającą się postacią był także Michał Wita, zapisując na swoje konto dwa gole i cztery asysty. AC Bogucice z kompletem punktów ustępują jedynie pod względem bramkowym Dentimowi i mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami powinien wyłonić ostatecznego triumfatora rozgrywek. Natomiast Górnik, kontynuujący serię pięciu porażek z rzędu oraz borykający się z kadrowymi problemami, obsadza przedostatnie miejsce tabeli. A chociażby hattrick Patryka Wierdaka w omawianym podsumowaniu to za mało, by zagrozić świetnie dysponowanemu rywalowi.

Nankatsu – Studencka Moc  3:4 (1:1)

Niedzielne zmagania ekstraligowych potyczek zamyka, jak się potem okazało, emocjonująca batalia z udziałem Nankatsu i Studenckiej Mocy zakończona sensacyjnym zwycięstwem „Studentów”. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Ukraińcy po golu w 6. minucie Yewhena Verhuna. Wyrównanie nastąpiło przed końcem pierwszej połowy, a precyzyjnym uderzeniem popisał się Szymon Buszka. Po zmianie stron wymiany ciosów ciąg dalszy. W 34. Artemov Hananov daje prowadzenie swoim kolegom, by chwilę później przerwać rywalom okrzyki radości, dzięki golowi Buszki. Najbardziej owianych dramaturgią było ostatnie dziesięć minut, podczas których grę drużyny na swoje barki wziął lider zespołu gości, Maksym Kravets. Jego bramka z rzutu wolnego w 40. minucie pokazała, że Studenci nie zamierzają tego dnia łatwo oddać punktów. Co prawda szybkiej odpowiedzi – po składnej akcji Nankatsu – udzielił Robert Śmiałek, lecz ostateczny cios Kravets zadał w 45. minucie stawiając pewnym krokiem kropkę nad „i”  i zarazem kończąc zażarty bój. Studencka Moc przebojem z dołu tabeli wzbiła się na piąte miejsce mając jeszcze szanse na walkę o trzecią pozycję. Z kolei Nankatsu, mimo walecznej postawy, na siódmej lokacie z pewnością będzie próbowało urwać cenne punkty konkurentom w następnych spotkaniach.

FC WTS – FC Under Forest  0:5 (walkower)