EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA: Bogucicki walec w akcji.  E.T.B. porywają grą w meczu ze Studencką Mocą

AC Bogucice bezkonkurencyjne w starciu z FC Speed Pack, Dentim z kolejnym triumfem na koncie. Ponadto porywająca gra Dobrych Chłopaków z E.T.B. w spotkaniu ze Studencką Mocą. Więcej szczegółów 10. kolejki Ekstraligi w podsumowaniu…

Nankatsu – Dentim Clinic Katowice  5:12 (0:8)

Dentim Clinic Katowice dziesiąty raz z rzędu odnosi zasłużone zwycięstwo. Tym razem naprzeciw tytana rozgrywek stanęli zawodnicy Nankatsu i podobnie, jak pozostali rywale musieli uznać wyższość lidera tabeli. Pierwsza połowa to całkowita dominacja gości, a wynik do przerwy 8:0 jest tylko tego doskonałym potwierdzeniem. W drugiej części gra była zdecydowanie wyrównana, a gospodarze nie mając nic do stracenia odważyli się zaatakować przyjezdnych i próby te jak najbardziej się opłacały, ponieważ przyniosły „Białym” pięć bramek, w tym cztery wpisał Marcin Musioł. Jednak koniec końców Dentim pokonuje rywala 12:5. Bohaterami spotkania byli: Ariel Mnochy (cztery gole), Bartłomiej Kędzierski (trzy bramki i cztery asysty) oraz Piotr Makowski (trzy trafienia i jedna asysta).

AC Bogucice – FC Speed Pack  10:0 (4:0)

Żadnych szans nie postanowili dać FC Speed Pack podopieczni Daniela Synala, deklasując przeciwnika aż 10:0. Oczywiście goście nie byli bierni na boisku, co jakiś czas zagrażając bramce Jakuba Korka. Bramkarz „Zielonych” popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a przy tym zanotował nawet jedną asystę. Dla Bogucic m.in. strzelał Karol Borysiuk, który zakończył mecz z hattrickiem, Łukasz Guzy oraz Michał Wita, dorzucając na swoje konto po dwie bramki oraz po jednym trafieniu zapisali Karol Jakubczyk, Tomasz Nolewajka i Mariusz Kuchta. Nie można również zapomnieć o zawodniku, który budował ataki pozycyjne, Gustawie Tomkowiczu, będącego autorem dwóch asyst. Po 10. kolejce AC Bogucice wciąż na fotelu wicelidera, a FC Speed Pack na siódmym miejscu.

Studencka Moc – E.T.B. Dobre Chłopaki  3:5 (2:1)

Najbardziej wyrównane spotkanie 10. kolejki. Studencka Moc podejmowała E.T.B. Dobre Chłopaki i tego dnia na boisku obydwie drużyny pokazały prawdziwie waleczny charakter. Po pierwszej połowie w lepszej sytuacji byli gospodarze prowadząc 2:1, lecz po zmianie stron inicjatywę przejęli gracze E.T.B. Pressing, kontrola tempa meczu oraz większa skuteczność doprowadziła ich do cennej wygranej 5:3. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Jakub Borowski, który zdobył hattricka i zanotował jedną asystę. Była to trzecia porażka Ukraińców z rzędu, wobec czego zajmują przedostatnie miejsce. Z kolei E.T.B. zanotowali skok na szóstą lokatę.

FC WTS – SSC Zamkowe  0:5 (walkower)

FC Under Forest – AKS Górnik Wesoła  5:0 (walkower)