EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA: Dentim Clinic rozjeżdża walec z Bogucic w hicie sezonu

W końcu nadszedł czas, by terminarz Ekstraligi skrzyżował ze sobą dwóch hegemonów KLS. W hicie sezonu podczas 8. kolejki stoczył się bój pomiędzy Dentimem Clinic Katowice a AC Bogucicami. W innych spotkaniach bez niespodzianek, gdzie punkty kompletują faworyci. Działo się wiele, a jeszcze więcej możecie przeczytać w podsumowaniu…

AC Bogucice – Dentim Clinic Katowice  2:8 (0:3)

Mecz, na który czekała cała społeczność Katowickiej Ligi Szóstek. Mecz, który można było określić hitem sezonu oraz decydującą walką o Mistrzostwo Katowic. W prawdziwym boju, któremu towarzyszyła kamera telewizji Śląskie.TV oraz komentarze redaktorów Socca.pl jeszcze bardziej podgrzały atmosferę niedzielnego spotkania.
AC Bogucice, czyli mistrz Katowic z ubiegłego sezonu oraz Dentim Clinic Katowice, mistrz Polski Playarena, w ramach 8. kolejki KLS rozegrali między sobą spór o tytuł lidera w Ekstralidze. Faworytem oczywiście była naszpikowana gwiazdami znanymi z Playareny ekipa Tomasza Kwiotka, aczkolwiek AC Bogucice nie zamierzały łatwo odpuścić zdobyczy punktowej. Z wysokiego C rozpoczęli gracze Dentimu, którzy już w 11. minucie prowadzili 3:0 po dwóch bramkach Ariela Mnochego oraz jednej Karola Kotowskiego. Gospodarze po mocnym ciosie szybko się podnieśli i zaczęli stawiać rywalom opór. Do końca pierwszej połowy mogliśmy oglądać zaciętą walkę na każdym centymetrze boiska. Po zmianie stron sygnał do boju w 28. minucie dał Kamil Kopeć zdobywając gola kontaktowego. Gdy wydawało się, że AC Bogucice są na dobrej drodze, by naprzykrzyć się Dentimowi, Ci oddalają się strzelając kolejne dwa gole, za sprawą Mateusza Górki oraz Mnochego. Zespół Daniela Synala wciąż niezłomnie obstrzeliwał bramkę gości, lecz bezskutecznie. Próba ta jedynie udała się w 38. minucie Karolowi Borysiukowi. Ostatnie dziesięć minut należały do Dentimu i Mnochego, który zdobywa czwartego gola oraz Kotowskiego i Piotra Makowskiego. Dentim umiejętnie kontrolował tempo meczu, nie pozwalając na zbyt wiele przeciwnikowi. AC Bogucice mimo podjęcia zawziętej walki niestety uległy obecnemu liderowi Ekstraligi 8:2. Jest to ich pierwsza porażka w tym sezonie i na chwilę obecną pozostaje im walka o utrzymanie drugiego miejsca podium.

Nankatsu – AKS Górnik Wesoła  5:0 (2:0)

W pierwszym pojedynku kolejnego weekendu Nankatsu podejmowało AKS Górnik Wesoła. Faworytem spotkania była ekipa gospodarzy, a zważywszy na fakt, iż w ciągu ostatnich tygodni Górnik gra poniżej swojej normy, szansa na zwycięstwo wisiała w powietrzu. I tak Nankatsu pewnie ją wykorzystują. Świetna gra oraz hattrick nieszablonowego Marcina Musioła obnażyły braki rywali, dzięki czemu Nankatsu zdecydowanie pokazuje swoją siłę wygrywając 5:0, w efekcie wskakując na szóstą lokatę.

Studencka Moc – FC Under Forest  1:3  (1:1)

Niezwykły opór graczom FC Under Forest stawili Ukraińcy ze Studenckiej Mocy. Gospodarze odważnie zaczęli spotkanie, a bramka w 11. minucie Anatoliija Pikaliuka dała początek przypływu emocji. Dziesięć minut później dochodzi do wyrównania, gdy Dawid Jakubczyk po podaniu Aleksandra Skrobola zamienia asystę na ważną bramkę. Po zmianie stron szczęście sprzyjało już gościom. Najpierw gola dającego prowadzenie w 34. minucie zdobywa Skrobol, by kropkę nad „i” w 42. minucie postawił Mateusz Rawicki. Twarda i zacięta potyczka zakończona cennym triumfem FC Under Forest wzmocniła ich na trzecim miejscu podium. Z kolei Studencka Moc spada na siódmą pozycję.

Snowkids – SSC Zamkowe  7:3  (3:2)

Dawki wrażeń dostarczyła nam boiskowa walka Snowkids z SSC Zamkowe. Faworytem meczu bez wątpienia byli gospodarze, choć to Zamkowe jako pierwsze otworzyło worek z bramkami, gdy w 3. oraz 5. minucie kolejno strzelali Jakub Kaczmarek i Krzysztof Bloch. Szybkiej odpowiedzi udzielił chwilę później Marek Todorski strzelając gola kontaktowego. Gra zespołów opierała się na rozsądnym rozgrywaniu piłki, by nie popełnić błędu kosztującego utratę bramki. A tej doczekaliśmy się w 20 i 22. minucie po dwóch golach Daniela Sławca, co całkowicie zmieniło losy meczu. Po zmianie stron warunki gry zaczęli już dyktować Snowkids kilkakrotnie jeszcze zaskakując bramkarza rywali, dzięki czemu ostateczne zwycięstwo 7:3 promuje ich nadal na czwartym miejscu. Bohaterami tej potyczki byli wspomniany Sławiec, który łącznie zanotował hattricka oraz Oliwer Zalewski, autor jednej bramki i trzech asyst.

E.T.B. Dobre Chłopaki – FC WTS  5:0 (walkower)