EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA: FC Speed Pack z remisem na tarczy. Wytrwała gra Nankatsu kluczem do sukcesu

W 9. kolejce mogliśmy być świadkami jedynie trzech spotkań, podczas których jak zwykle walka toczyła się do samego końca. Nankatsu rzutem na taśmę wyszarpują punkty E.T.B., a FC Speed Pack wyruszył w pogoni za remisem. AC Bogucice, mimo ciężkiej przeprawy z SSC Zamkowe w pierwszej połowie, z kolejnymi punktami na koncie…

E.T.B. Dobre Chłopaki – Nankatsu  6:7 (2:2)

Jednym z najbardziej wyrównanych pojedynków Ekstraligi minionego weekendu było starcie E.T.B. Dobre Chłopaki z Nankatsu, wygrane przez ekipę Pawła Krotkiewskiego 7:6. Spotkanie niezwykle zacięte, które zagwarantowało nam nie tylko bramki padające co kilka minut, ale przede wszystkim emocje sięgające zenitu. Po stronie E.T.B. siłą napędową był Damian Domagała strzelając cztery gole i notując dwie asysty, z kolei w zespole Nankatsu siły zostały równomiernie rozłożone. Dwie bramki i dwie asysty Marcina Musioła, hattrick i asysta Jakuba Fitrzyka oraz dwa gole i jedna asysta Szymona Buszki sprawiły, że goście wywalczyli w kroplach potu upragnione zwycięstwo. Dzięki temu są na piątym miejscu, a Dobre Chłopaki na szczeblu ósmym.

FC Speed Pack – Snowkids  2:2 (0:1)

Kolejny wyrównany bój skrzyżował ze sobą ekipy FC Speed Pack oraz Snowkids. W tym meczu pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 5. minucie za sprawą Marka Todorskiego, a kolejne następne padły dopiero po 40. minucie. Wówczas spotkanie nabrało niesamowitych rumieńców. Gdy Todorski po raz drugi wyprowadza swój zespół na prowadzenie, gospodarze wzięli się ostro do pracy. W 42. minucie gola kontaktowego strzela Olaf Buja, by w niespełna cztery minuty później szybko doprowadzić do wyrównania. Sensacyjny dwubramkowy remis okraszony zawziętą walką do końca regulaminowego czasu uplasował Snowkids na trzecim miejscu, a FC Speed Pack, któremu należy pogratulować fenomenalnego comebacku, na pozycji szóstej.

SSC Zamkowe – AC Bogucice  6:10 (4:5)

Ostatnim spotkaniem Ekstraligi rozegranym w miniony weekend była rywalizacja SSC Zamkowe z AC Bogucicami. Po porażce z Dentimem drużyna Daniela Synala pragnęła szybko odbudować swoje morale i przełożyć je na zwycięstwo z SSC. Sztuka ta oczywiście się udała, lecz w pierwszej połowie zanosiło się na nie lada przeprawę. Gdy w 4. minucie Jakub Sito dał prowadzenie gospodarzom, w szeregach „Familii” nieco zagrzmiało. Lecz burza szybko minęła, bo w 6. minucie Piotr Nocoń zdobył trafienie wyrównujące. Od tego momentu pałeczkę przejęli przyjezdni, którzy po dwudziestu dwóch minutach prowadzili 5:1. Pewni siebie goście jednak nie spodziewali się szturmowego ataku ze strony Zamkowego. Trzy gole do szatni sprawiły, że do przerwy rezultat kończył się wynikiem 4:5 dla Bogucic. Po zmianie stron trzeba było odbudować formacje i kontynuować własny plan. „Zieloni” w drugiej części gry wywiązali się ze swojego zadania wzorowo kontrując przeciwnika, efektem czego ostatecznie zwyciężają 10:6. Hattrick Karola Jakubczyka oraz Kamila Bartoszka w większej mierze przyczyniły się do zdobycia trzech punktów. Natomiast w obozie rywali tym mianem mógł poszczycić się Jakub Kaczmarek.

Dentim Clinic Katowice – FC WTS  5:0 (walkower)

AKS Górnik Wesoła – Studencka Moc  5:0 (walkower)