EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA:  FC Under Forest rzutem na taśmę wyrywają trzy punkty. Snowkids z próbą postawienia się liderowi

Po 7. kolejce w Ekstralidze bez niespodzianek, lecz z nutką interesujących pojedynków. Dentim Clinic Katowice pokonuje Snowkids, aczkolwiek rywale z odwagą spróbowali swoich sił, by postawić się faworytom. FC Under Forest rzutem na taśmę przypieczętowuje triumf w pasjonującym i wyrównanym starciu z Nankatsu. Z kolei dobrą passę wciąż utrzymują AC Bogucice. O tych spotkaniach krótko w poniższym podsumowaniu…

SSC Zamkowe – FC Speed Pack  4:8 (2:5)

Po dwóch porażkach z rzędu drużynie FC Speed Pack udało się odnieść cenne zwycięstwo. W spotkaniu z SSC Zamkowe pokonali na wyjeździe rywala 8:4. Nieco trudniejsza i bardziej wyrównana była druga połowa, a przewaga zdobyta w pierwszej części gry pomogła w pewnym stopniu utrzymać prowadzenie i narzucić swoje warunki. W ekipie gości brylował ofensywny pomocnik, Fabian Wlaź, który strzelił dwie bramki i zanotował trzy asysty. Z kolei Zamkowe opierało własną grę na doświadczonym Jakubie Kaczmarku, zdobywcy jednego gola i kreatora przy kolejnych trzech pomyślnie zakończonych akcjach. Odczuwalna jest także nieobecność bramkarza FC Speed Pack, Bartosza Golika, gdyż ostatnimi czasy jego zespół traci sporo bramek. W każdym razie dzięki wygranej FC Speed Pack na pozycji piątej, a Zamkowe niestety na miejscu przedostatnim.

Dentim Clinic Katowice – Snowkids  6:3 (2:1)

Z triumfu w swoim kolejnym meczu może cieszyć się Dentim Clinic Katowice. Choć pojedynek, jaki przyszło im stoczyć nie należał do łatwych. Snowkids odważnie stawili opór liderowi, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania, gdzie przegrywali tylko 2:1. W drugiej części gry gospodarze postawili na ofensywę i taka strategia wyszła im na dobre. To był czas Bartłomieja Kędzierskiego, który strzelił dwa gole i dwukrotnie otwierał kolegom drogę do bramki. Prócz niego w protokole meczowym znaleźli się: Piotr Makowski z dwoma trafieniami oraz z jednym golem Jakub Stefaniak i nabytek Dentimu, Seweryn Gancarczyk – celebrujący drugą bramkę w swoim drugim występie. Natomiast po przeciwnej stronie barykady hattrickiem mógł się pochwalić Daniel Sławiec. Dentim wciąż liderem, a Snowkids na miejscu czwartym.

FC Under Forest – Nankatsu  2:0 (0:0)

Z niesamowicie ciężko wywalczonego zwycięstwa mogą być dumni piłkarze FC Under Forest. Batalia, jaką przyszło im stoczyć z Nankatsu była okraszona walką na wysokim poziomie, gdzie żadna z drużyn nie zamierzała tego dnia odpuszczać. Bezbramkowy remis w pierwszej części gry spotęgował emocje w drugiej połowie. I dopiero w końcówce widowiska FC Under Forest udało się przełamać defensywę Nankatsu. Najpierw w 46. minucie z podania Radosława Kempy asystę na bramkę zamienia Mateusz Rawicki, by minutę później tym razem Miłosz Kliś, ponownie  po asyście Kempy, podwyższył na 2:0. Nankatsu rozwalone przed samym końcem nie zdołało odpowiedzieć na zadane ciosy. FC Under Forest zwycięsko wskakuje na trzecie miejsce podium, a Nankatsu na siódmej lokacie.

E.T.B. Dobre Chłopaki – AC Bogucice  2:9 (0:3)

Bez żadnych problemów w 7. kolejce ze swoim przeciwnikiem rozprawili się gracze AC Bogucic. Trzy bramki Kamila Kopcia i Karola Borysiuka praktycznie ustawiły spotkanie z niżej notowanymi E.T.B. Nie można również zapomnieć o świetnej postawie Gustawa Tomkowicza, który zanotował trzy asysty, a swoją grą budował liczne ataki pozycyjne. E.T.B Dobre Chłopaki szukali sposobu, by powstrzymać bogucicki walec, lecz nie tym razem, bo rywal okazał się za silny. Kolejne trzy punkty lądują na konto ekipy Daniela Synala i teraz wszystko będzie zależne od starcia tytanów w następnej kolejce. Wówczas rozstrzygnie się, czy Dentim utrzyma posadę lidera, czy też może straci ją na korzyść „Familii”.

AKS Górnik Wesoła – FC WTS  5:0 (walkower)