EKSTRALIGA KLS&PLAYARENA: Koniec zmagań. Dentim Clinic Katowice mistrzem Ekstraligi

W chwili, gdy pozostałe klasy rozgrywkowe KLS lada moment będą kończyć swoje zmagania, w Ekstralidze znamy już ostateczną tabelę. Mistrzem został Dentim Clinic Katowice, natomiast AC Bogucice oraz FC Under Forest zajmują dwa kolejne schodki podium. Wszystkie trzy drużyny otrzymują zasłużone przepustki na eliminacje do Mistrzostw Polski Playarena. Poza tym podczas ostatniej 11. kolejki mogliśmy obejrzeć kilka owianych emocjami spotkań. Ale o tym już więcej w podsumowaniu…

Dentim Clinic Katowice – Studencka Moc  15:2 (6:0)

Ostatnie spotkanie sezonu Dentim Clinic Katowice przypieczętował solidnym zwycięstwem nad Studencką Mocą. Komplet punktów zebrany, a więc ekipa Tomasza Kwiotka stanęła na wysokości zadania, by dopiąć swego celu i zdobyć mistrzostwo Ekstraligi. Przeciwnik tym razem nie był zbytnio wymagający, a piorunujący wynik 15:2 tylko podkreślił niesamowitą przewagę graczy Dentimu. Zawodnikami wyróżniającymi się w tym meczu byli: Ariel Mnochy – strzelec siedmiu bramek i autor czterech asyst – oraz Jakub Stefaniak, któremu udało się czterokrotnie pokonać bramkarza rywali, a przy tym zaliczyć dwie asysty. Dentim niekwestionowanym mistrzem, a Ukraińcy zajmują przedostatnie miejsce.

Snowkids – AC Bogucice  3:3 (1:2)

Hit 11. kolejki Ekstraligi zamykającej zmagania najwyższej klasy rozgrywkowej skonfrontował ze sobą Snowkids oraz AC Bogucice. Spotkanie niezwykle zacięte i wyrównane, o czym świadczy też wynik w postaci trzybramkowego remisu. Jako pierwszy do bramki trafił w 4. minucie Daniel Kuliga dając prowadzenie gospodarzom. Jego entuzjazm ostudził w 9. minucie Kamil Kopeć, a tuż przed końcem pierwszej połowy bogucicki zespół wyprowadził na 2:1 Karol Jakubczyk. Po zmianie stron trzeciego gola, a swojego drugiego zdobył Kopeć i wydawałoby się, że ekipa Daniela Synala trzy punkty ma w kieszeni. Lecz Snowkids słynie z gry do samego końca i tak też było tego dnia. To był wieczór byłego zawodnika Bogucic. Kuliga w 41. i 45. minucie udowodnił wszystkim swoje umiejętności, zamieniając je na jakże cenne trafienia, którymi wręcz wyszarpał rywalom pewne zwycięstwo z rąk. Mecz walki zakończony sprawiedliwym rezultatem sprawił, że AC Bogucice mimo urwanego punktu zostają wiceliderami Ekstraligi, a Snowkids tuż za podium na czwartym miejscu.

E.T.B. Dobre Chłopaki – FC Under Forest  6:6 (4:3)

Interesującym pojedynkiem okazała się być batalia pomiędzy E.T.B. Dobre Chłopaki a FC Under Forest. Po nieustępliwym starciu z Nankatsu w poprzedniej kolejce E.T.B. również tego dnia pokazało charakter i walczyło o punkty do samego końca. Ostra wymiana ciosów, jaką zaserwowali nam piłkarze obydwu drużyn była okraszona wieloma bramkami. Jako pierwsi ten przysłowiowy worek otworzyli gospodarze i od tej chwili co kilka minut była do niego wrzucana kolejna piłka. Do przerwy po wyrównanej grze E.T.B. prowadziło 4:3, a po zmianie stron konsekwentnie kontynuowało ofensywne ataki. Lecz FC Under Forest nie zamierzało się poddawać i pragnęło zakończyć sezon w dobrym stylu. Okazana niezłomność jest tego dowodem, bowiem goście zaliczają niesamowity comeback i niczym feniks z popiołu zdobywają trzy bramki dające im remis. Zakończone rezultatem 6:6 spotkanie dostarczyło wielu emocji, a zawodnikami, którzy w dużej mierze przyczynili się do tego sukcesu są: Marcin Janik (dwa gole) i Dariusz Pińczak z E.T.B. (jedna bramka i trzy asysty), natomiast po drugiej stronie barykady Mateusz Rawicki (dwie bramki) oraz Dawid Jakubczyk (dwa trafienia i jedna asysta).  FC Under Forest kończą rozgrywki na trzecim miejscu podium, a E.T.B. Dobre Chłopaki na siódmej lokacie.

SSC Zamkowe – Nankatsu  3:9 (2:4)

Piątym zespołem Ekstraligi została ekipa Nankatsu, która w niedzielę pokonała SSC Zamkowe 9:3. Pewne narzucenie swoich warunków i dominacja w obydwu częściach gry sprawiła, że rywale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych w tym dniu podopiecznych Pawła Krotkiewskiego. Zawodnikiem spotkania z pięcioma golami i jedną asystą został Paweł Szklarecki. Wydarzenie, w którym wygrało doświadczenie i większa skuteczność zwieńczyło zmagania ekstraligowych potyczek.

FC Speed Pack – FC WTS  5:0 (walkower)