Golden Boy – Nicolas Sprus

 

Robert Stanowski – W naszym plebiscycie Golden’ów zostałeś zwycięzcą kategorii Golden Boy. Powiedz nam czy spodziewałeś się takiego wyróżnienia ? czy znasz swoje umiejętności które wykraczają ponad przeciętność i wiedziałeś , że w tej kategorii to tylko formalność ?

Nicolas Sprus – Spodziewałem się że mogę zostać wyróżniony właśnie w tej kategorii. Myślałem że zajmę jeszcze wyższe miejsce w “Golden Player” Ale to trzeba pokazać więcej w nowym sezonie i w tej rundzie rewanżowej.

RS – W poprzednim sezonie grywałeś w drużynie G&H Szmaragdowe Morze do którego sprowadził Cię Łukasz Mazela, a na koniec rozgrywek otrzymałeś nagrodę Najlepszego gracza U18. Niestety Zespół Łukasza nie przystąpił do rozgrywek, a na rynku transferowym do wzięcia byłeś Ty. Powiedz nam z iloma zespołami miałeś kontakt które były gotowe podpisać z Tobą umowę do gry w jego zespole i dlaczego zdecydowałeś się na FC WTS?

NS – Z połową drużyn występujących w pierwszej lidze i z kilkoma z drugiej. WTS wybrałem ponieważ stamtąd pochodzę, oraz wiedziałem że tam się mogę doskonale zgrać z drużyną i się nie myliłem.

RS – Twoje statystyki w tym wieku są mega imponujące. Dopiero 19 lat, a w 36 występach w rozgrywkach KLS zdobyłeś 107 bramek oraz 30 asyst. Powiedz nam w czym tkwi sekret Twojej dyspozycji, gdzie pewnie wiele starszych osób nazywa Cię na boisku „Małolatem”, a okazuje się, że ten „Małolat” w pojedynkę ogrywa doświadczone zespoły składające się ze starszych zawodników którzy rozegrali na pewno dużo więcej spotkań niż Ty?

NS – Nie ma żadnego sekretu. Po prostu gram swoje dla siebie i przede wszystkim dla dobra drużyny oraz trenuję od małego w piłkę i zawsze grałem że starszymi na orlikach czy rocznikowo w klubie. 

RS – FC WTS w tym sezonie prezentuje w końcu poziom którego wiele osób oczekiwało. Wygrywają te mecze które w przeszłości przegrywali pomimo prezentacji dobrego futbolu. Niestety dla was lider tabeli ciągle punktuje, a wam brakuje do AC Bogucice aż 4 punktów. Czy szykujecie się już na rewanż  za rundę jesienną?

NS – Nie mogę się doczekać rewanżu z AC Bogucice ponieważ to był mój jedyny mecz który przegrałem w tym sezonie oraz jedyną defensywa która mnie powstrzymała w tym sezonie, a jeszcze do końca ligi zostało dużo czasu Jeszce my i AC Bogucice mamy ciężkie mecze i nie można zapomnieć o Górnikach (TS RŚLG)  którzy też są za nami.

 

RS – Powiedz nam czy w szeregach WTS kryją się zamiary wskoczenia na 6ty bieg i walki o Mistrzostwo ligi, czy jednak podchodzicie do tego z dystansem ?

NS – wiadomo że się staramy ze wszystkich sił z drużyną walczyć o ten tytuł, ale na ten moment trzeba oddać szacunek dla drużyny z Bogucic która na razie gra lepiej i punktacja to pokazuje.  Według mnie wszystko okaże się dopiero pod koniec sezonu.

RS – Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w pozostałych meczach sezonu!

NS – Dzieki wielkie! 

P