Golden Player – Łukasz Dębski

 

Robert Stanowski – Na początek wielkie gratulacje za otrzymany tytuł Złotego Zawodnika Ligi za rok 2019.  Powiedz nam jakie było Twoje odczucie jak dowiedziałeś się, że wygrałeś plebiscyt na Golden Player KLS ?

Łukasz Dębski – Dziękuję za gratulacje. Nie ukrywam że kiedy ostatecznie ogłoszono, że wygrałem, to bylem zaskoczony ale jednocześnie zadowolony.

RS – W momencie publikacji nominowanych czułeś, że nagroda może znaleźć się w Twoich rękach? Patrząc na statystyki Twoje oraz drużyny TS RŚLG wygląda, że jesteś czołowym zawodnikiem który robi różnicę, spodziewałeś się być w pierwszej trójce?

ŁD – Kiedy ogłoszono konkurs to szczerze mówiąc czułem, że mogę być w pierwszej trójce jednak system punktowy wyłaniający zwycięzcę był nie do końca jasny dla zawodników, także wszystkiego mogliśmy się spodziewać.

RS – Chciałbym powrócić też do ostatniego meczu z poprzedniego sezonu, gdzie po zakończonym meczu obserwowaliście zmagania z sąsiedniego boiska na którym toczył się mecz Old Boys Witosa ze Studencką Mocą. Wynik 1-1 dawał wam Mistrzostwo Ligi, natomiast w samej końcówce to jednak Old Boysi zgarnęli tytuł wygrywając  2-1. Powiedz nam jakie miałeś osobiste odczucia w tamtym momencie ?

ŁD – Przed ostatnia kolejką mówiłem, że mistrzostwo przegraliśmy na własne życzenie. Szczerze, to nie wierzyłem że drużyna Old Boys Witosa nie wygra tego meczu ze Studencką Mocą. Ku zaskoczeniu długo utrzymywał się wynik remisowy, a w mojej głowie pojawiła się nadzieja . Wszyscy wiemy jak się skończyło i niestety chwilowa nadzieja szybko umarła. Gratulacje dla drużyny Old Boys ponieważ zdobyli najwięcej punktów i zasłużyli na zwycięstwo.

RS – W tym sezonie do ponownej walki o Mistrzostwo jest o wiele ciężej patrząc na tabelę zajmujecie 3 lokatę, a na samym czubie jest zespół AC Bogucice.  Jakie były wasze założenia przed sezonem? Grać o podium, ponowna walka o Mistrzostwo czy jednak takie cele już schodzą na drugi plan w założeniach ?

ŁD – Drużyna AC Bogucice to na pewno  murowany faworyt ligi, ponieważ mają bardzo wyrównany skład, dzięki czemu nie schodzą poniżej pewnego poziomu . Przed sezonem nie mieliśmy większych założeń. Po prostu przychodzimy tutaj się pobawić  i rozluźnić. Oczywiście chcielibyśmy wygrać ligę, jak każdy. To jest tylko sport i wszystko jeszcze możliwe.

RS – Swoją grą prezentujesz dużo jakości  zarówno w ofensywie jak i defensywie. Czujesz się jako Lider drużyny ?  Uważasz, że RŚLG było by wstanie osiągnąć Wicemistrzostwo oraz aktualnie być na 3 miejscu w tabeli gdyby Ciebie zabrakło na meczach?

ŁD – W obecnym sezonie statystyki bramek i asyst pokazują, że jestem liderem tej drużyny, jednak na obecną pozycje w tabeli złożyła się praca całego zespołu. Z drugiej strony ktoś musi strzelać bramki, więc obecna pozycja w tabeli byłaby cięższa do osiągnięcia bez nich.

RS – Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w kolejnych meczach i Dumy z tytuły Golden Player 2019 !

ŁD – Dziękuję również!