HALOWY  TURNIEJ  KLS: MG Wiśniówka Panaso Polska zwycięzcą. Shadows i CK Med Kielce na podium

Pierwszy Halowy Turniej KLS przeszedł już do historii. Zwycięzcą jednodniowych zawodów zostali zawodnicy MG Wiśniówki Panaso Polska, którzy przechodząc przez poszczególne etapy niczym burza nie ponieśli żadnej porażki, a w finale pokonali Shadows dopiero po serii rzutów karnych. Na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci kieleckiego CK Med. Halową atmosferę okraszoną wielkimi emocjami, licznymi bramkami oraz niespodziankami w formie relacji przedstawiamy w poniższym podsumowaniu…

Katowicka Federacja Sportów Amatorskich niedzielą 16 stycznia 2022 roku wzbogaciła sportowe kalendarium o pierwszy w swej historii turniej halowy. Pod szyldem zawodów „Halowy Turniej KLS Zima 2022” organizatorzy przyciągnęli uwagę dwudziestu zespołów pragnących powalczyć o nowe trofeum. Na hali katowickiego „Kolejarza” od godziny 8:00 do 22:00 zmagały się o złoto nie tylko miejscowe drużyny, ale udział zgłosiły także ekipy pochodzące spoza granic stolicy Śląska. Zanim cały turniej zwieńczono wręczeniem nagród rywalizacja toczyła się w czterech pięciozespołowych grupach w systemie każdy z każdym, przy czym mecze w fazie grupowej odbywały się po 12 minut. Awans do fazy pucharowej wywalczyły tylko dwie drużyny, które w spotkaniach trwających już 2×7 minut grały o wielki finał. Zwycięzca mógł być tylko jeden, ale o tym za chwilę…

Grupa A:

Pierwsza grupa, która zainaugurowała turniej była wielką niewiadomą, bowiem nie znaliśmy potencjału takich ekip, jak MG Wiśniówka Panaso Polska czy PROMILOVE. Pozostałe drużyny, czyli Studencka Moc oraz Ligota Phoenix, to zespoły mające za sobą mecze w szeregach Katowickiej Ligi Szóstek. Także Kosta zanotowała epizod we wcześniejszych katowickich pucharach. Po pierwszych dwóch spotkaniach faworytem do awansu stali się gracze jastrzębskiej Wiśniówki, którzy ostatecznie dzięki trzem wygranym i jednym remisie całkowicie zdominowali swoją grupę pokazując nam, że już na wstępie mogą być kandydatem do zgarnięcia głównego trofeum. W grze pozostawało jeszcze drugie miejsce i tutaj sprawa wyjaśniła się dopiero w ostatnim bezpośrednim pojedynku pomiędzy Kostą a PROMILOVE. Remis i minimalnie lepszy bilans bramkowy premiował Kostę, zostawiającą za sobą swojego konkurenta. Niespodzianką z pewnością mogła być forma Studenckiej Mocy, jednego z faworytów po losowaniu. Jednak trzy remisy to za mało, by zagrać w fazie pucharowej, o której też mogli pomarzyć zawodnicy z Ligoty Phoenix zamykający grupę A.

Grupa A

Halowy Turniej KLS – Grupa A

PozycjaKlubMZRPBZBS+/-PKTSeria
143101641210
W W R W
2412168-25
W P R R
34121711-45
R P W R
4403145-13
R P R R
54103611-53
P W P P
 


Grupa B:

Grupa B zesparowała ze sobą trzy drużyny grające na co dzień w 2 lidze Katowickiej Ligi Szóstek oraz dwa zespoły z Chorzowa. Jednym z nich był debiutujący Autor Team i to właśnie jego zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony odnosząc trzy ważne zwycięstwa. Pozostała kwestia drugiego miejsca, o które walczyło Internationale, Vestra Vesteris i FC Dream Team. Minimalnie w korzystniejszej sytuacji znaleźli się Ukraińcy wyprzedzając Vestrę o punkt i to oni wzięli udział w dalszej części turnieju. Gdyby Vestra w swoim ostatnim pojedynku pokonała Autor sytuacja w grupie uległaby zmianie. Koniec końców porażka po niebywale wyrównanym starciu uplasowała ją na trzecim miejscu, siemianowicki FC Dream Team zajął czwartą lokatę, a tabelę z czterema porażkami zamknął chorzowski Stary Team.

Grupa B

Halowy Turniej KLS – Grupa B

PozycjaKlubMZRPBZBS+/-PKTSeria
1430112489
W W P W
242206338
R R W W
3421111657
W R W P
44112610-44
R P P W
54004416-120
P P P P
 
Wywiad z Bartoszem Białkowskim
Wywiad z Igorem Szewczykiem


Grupa C:

W trzeciej grupie jednym z faworytów z pewnością był pochodzący z Myszkowa zespół Shadows. Trzy triumfy oraz remis uplasowały „Czerwonych” na fotelu lidera i zagwarantowały pewny awans. Walka o drugie miejsce toczyła się pomiędzy Orange Team a Szóstką Katowice i to pierwszej ekipie towarzyszyło większe szczęście premiujące ją do dalszej fazy. Wielkim zaskoczeniem może być postawa MKSu Balkony, który po losowaniu był jednym z głównych pretendentów do wyjścia z grupy. Lecz jedna wygrana to za mało, by zagrozić będącym w lepszej dyspozycji konkurentom, efektem czego czwarte miejsce zakończyło udział jednej z najstarszych ekip katowickiego minifutbolu. Tabelę zamknęli pochodzący z Częstochowy reprezentanci Klubu Sympatyków Whisky. Pomimo czterech porażek młodzi gracze walczyli o punkty do samego końca, ale musieli uznać wyższość starszych oraz doświadczonych rywali i z podziękowaniami za udział w turnieju niestety wrócić do domu.

Grupa C

Halowy Turniej KLS – Grupa C

PozycjaKlubMZRPBZBS+/-PKTSeria
14310104610
W W W R
243017439
W P W W
342117437
W P W R
4410369-33
P W P P
54004110-90
P P P P
 


Grupa D:

Losowanie nie oszczędziło drużyn znajdujących się w grupie D, konfrontującej ze sobą No Name Team, Nankatsu, MKS Balkony II i jak się potem okazało czarnego konia zawodów – CK Med Kielce. „Grupa śmierci”, bo tak śmiało można nazwać tę rywalizację, do ostatniego spotkania trzymała nas w napięciu. Piąte miejsce po czterech porażkach zajął zabrzański FC Melodramat, z kolei walka o awans trwała w najlepsze, podnosząc jednocześnie poziom rozgrywek. Dwie wygrane i dwa remisy usytuowały No Name Team w roli lidera grupy, wielką niewiadomą pozostało obsadzenie drugiego miejsca. Turniej z wysokiego C rozpoczęli Nankatsu odnosząc dwa jakże ważne zwycięstwa. Lecz dwie kolejne porażki, w tym decydująca z MKSem Balkony II ostatecznie zrzuciła słynną katowicką ekipę na czwartą lokatę. Wygrani tego boju z kolei nie zdołali zatrzymać gości z Kielc, wobec czego CK Med otrzymał miano czarnego konia grupy awansując z drugiego miejsca i dysponując minimalnie korzystniejszym bilansem bramkowym.

Grupa D

Halowy Turniej KLS – Grupa D

PozycjaKlubMZRPBZBS+/-PKTSeria
142207528
R W W R
2421111657
W P W R
34211131127
R P W W
432018536
W W P
54004719-120
P P P P
 
Wywiad z Patrykiem Płaczek
Wywiad z Batłomiejem Budzioszem


Ćwierćfinały

Do fazy pucharowej awansowało osiem drużyn, które marząc o finale musiały postawić jeszcze trzy kroki dzielące od uniesienia upragnionego trofeum. Jako pierwsi na halowy parkiet wyszli gracze MG Wiśniówki Panaso Polska. Po ciężkim starciu z Orange Team odnieśli skromne jednobramkowe zwycięstwo, które już w 1. minucie zapewnił lider zespołu, niezawodny Paweł Kulczyk. W drugim pojedynku chorzowski Autor Team uległ kieleckiemu CK Med i to zawodnicy w żółto-niebieskich koszulkach po dwóch bramkach Michała Wilka wskoczyli do półfinału. Dwa kolejne spotkania to zdecydowane wygrane faworytów. Zarówno Shadows, jak i No Name Team przekonywująco pokonali swoich przeciwników zapewniając sobie udział w dalszej fazie zawodów.


Półfinały

Cztery najmocniejsze zespoły, w tym trzy spoza granic Katowic, stoczyły zawzięte boje o finał. W pierwszym pojedynku MG Wiśniówka bez problemu zdeklasowała CK Med Kielce, a cztery bramki zanotował będący tego dnia w znakomitej formie Kulczyk. Podczas drugiego półfinału Shadows skrzyżowali miecze z No Name Team. Spotkanie, któremu towarzyszyła zadziorna walka do samego końca zakończyło się triumfem gospodarzy po golach Bartosza Marędowskiego i Piotra Nowakowskiego.


Mecz o 3. miejsce

W meczu o 3. miejsce zagrali piłkarze CK Med Kielce oraz No Name Team. Bez wątpienia przybysze z województwa świętokrzyskiego zostali największą niespodzianką turnieju. Nie dość, że naprzykrzyli się wcześniejszym drużynom ucierając im nosa, to w spotkaniu o brąz wręcz wyszarpali trzecie miejsce podium No Name Team. Gracze Marcela Posta po bramkach Marcina Hanuska i Patryka Wojdy objęli szybkie prowadzenie. Dwubramkowa przewaga przybliżała NNT do nagrody pocieszenia, lecz ostatnie minuty nieubłaganie biegnącego czasu należały już do CK Med. Gol kontaktowy Michała Wilka przywrócił nadzieje gospodarzom, bramka Karola Dudzika dała szansę na wywalczenie korzystnego wyniku, którą w ostatnich sekundach meczu przechylił na własną szalę ponownie Wilk. Co więcej przy wszystkich trafieniach swój bezcenny udział miał Wiktor Nogacki, a swoimi interwencjami z opresji ratował kolegów niezwykle charyzmatyczny Bartłomiej Budziosz. Kielecki zespół zamknął halową przygodę brązowym medalem i miłymi wspomnieniami.


Finał

W wielkim finale, na który wszyscy z niecierpliwością po całym dniu zmagań czekali, zobaczyliśmy widowiskową konfrontację MG Wiśniówki Panaso Polska z Shadows. Obie ekipy od początku imponowały doświadczeniem, barwną grą oraz skutecznością. Po pierwszej połowie w lepszej sytuacji znajdowali się gracze z Jastrzębia-Zdroju, gdy prowadzenie zagwarantował Daniel Cichy. Po zmianie stron szybkie wyrównanie zapewnił drużynie z Myszkowa Mateusz Sowa i jednobramkowy rezultat utrzymał się do ostatniego gwizdka. O decydującym zwycięstwie zadecydował pierwszy tego dnia konkurs rzutów karnych, który szczęśliwie wygrała MG Wiśniówka zdobywając złoto i unosząc pierwszy puchar halowego mistrza Katowic.

Finał
Ceremonia

NAGRODY

Turniej zakończony został ceremonią, podczas której wręczono nagrody w postaci pucharów i medali za zajęte miejsca.
Z pustymi rękoma nie odeszli również najlepsi zawodnicy, którzy błysnęli w poszczególnych indywidualnych kategoriach.

1.Miejsce – MG WIŚNIÓWKA PANASO POLSKA  (Jastrzębie-Zdrój)
2.Miejsce – SHADOWS  (Myszków)
3.Miejsce – CK MED KIELCE
4.Miejsce – NO NAME TEAM  (Katowice)
Najlepszy strzelec turnieju – Paweł KULCZYK (MG Wiśniówka Panaso Polska) –> 15 bramek
Najlepszy asystent turnieju – Karol Szypuła (MG Wiśniówka Panaso Polska) –> 6 asyst
Najlepszy bramkarz – Bartłomiej Budziosz (CK MED Kielce)
Najlepszy Młody Zawodnik – Patryk Wojda (No Name Team) –> 8 bramek

Najlepszy Zawodnik Turnieju – Paweł Kulczyk (MG Wiśniówka Panaso Polska) -> Najlepszy gracz MG Wiśniówki Panaso Polska został królem strzelców mając na koncie 15 bramek i notując przy okazji 3 asysty. Swoją grą imponował w każdym spotkaniu, a jego umiejętności techniczne, przegląd pola oraz dynamika w głównej mierze pozwoliły jastrzębskiej ekipie sięgnąć po złoto.

RangaZawodnikKlubPozycja
1polPaweł KulczykZawodnik z pola15
2polMichał WilkZawodnik z pola10
3polPatryk WojdaPomocnik8
4polPiotr NowakowskiZawodnik z pola7
5polKarol MierzwaNapastnik6
6polMateusz MaziarzZawodnik z pola4
7polMarcin JanikZawodnik z pola4
8polPatryk StefaniakPomocnik4
9polBartosz MarędowskiPomocnik4
10polGrzegorz MigdałZawodnik z pola4

RangaZawodnikKlubPozycja
1polPiotr NowakowskiZawodnik z pola6
2polKarol SzypułaZawodnik z pola6
3polWiktor NogackiZawodnik z pola5
4polPaweł BejmZawodnik z pola4
5polDaniel CichyZawodnik z pola4
6polAdam UcherZawodnik z pola4
7polPiotr MajerskiObrońca4
8polMateusz MaziarzZawodnik z pola3
9polBartosz MarędowskiPomocnik3
10polPaweł KulczykZawodnik z pola3

RangaZawodnikKlubPozycja
1ukrChingiz VelievNapastnik2
2polDominik WawrzynZawodnik z pola1
3polPatryk PaszekZawodnik z pola1
4polAriel BugajskiZawodnik z pola1
5polMichał WilkZawodnik z pola1
6polPaweł BejmZawodnik z pola1
7polMateusz CzarnotaPomocnik1
8ukrVadym MorozNapastnik1
9polSebastian ŻakZawodnik z pola1
10polMarek TodorskiNapastnik1

RangaZawodnikKlubPozycja
1polPatryk StefaniakPomocnik0
2polDominik MicorZawodnik z pola0
3polMateusz MandryszZawodnik z pola0
4polDiego MichalikZawodnik z pola0
5polArkadiusz SznapkaZawodnik z pola0
6polAleksander ZakarczemnyZawodnik z pola0
7polOskar BanasiakZawodnik z pola0
8polMichał KrajewskiZawodnik z pola0
9polKrzysztof KrzywońZawodnik z pola0
10polArkadiusz MatuszczykZawodnik z pola0

RangaZawodnikKlubPozycja
1polTomasz RaszkaZawodnik z pola1
2polPatryk LemińskiZawodnik z pola1
3polPaweł KrotkiewskiNapastnik1
4polMarcin SoczówkaObrońca1
5ukrOleksandr ShapranBramkarz1
6polDominik MicorZawodnik z pola0
7polArkadiusz SznapkaZawodnik z pola0
8polAleksander ZakarczemnyZawodnik z pola0
9polOskar BanasiakZawodnik z pola0
10polMichał KrajewskiZawodnik z pola0

***************

Dziękujemy Sponsorom i Partnerom, którzy wspierali nas podczas Turnieju: ZINA, MAX ELEKTRO, PIZZERIA BIESIADOWO, ODNOVA FLOAT&SPA, MAGIC CLEAN-R, STUDIO FRYZJERSKIE „MARIA”, MOSiR Katowice oraz Miasto Katowice. Ponadto swoją obecnością ugościli nas także Partnerzy: Pizzeria Czaplomania i Red Bull.
Serdecznie dziękujemy za współpracę!

P