Katowicka Liga Szóstek rośnie w siłę. Z sezonu na sezon jej szeregi zasilają kolejne zespoły, a w bieżącym sezonie 2021/22 mamy zaszczyt gościć aż 64 drużyny. Co więcej projekt ten z biegiem czasu zaczął przyciągać nie tylko ekipy z Katowic, ale również z miast ościennych. To tylko świadczy o tym, że sama organizacja oraz poziom rozgrywek cieszy się uznaniem i w pewnym stopniu niemałym rozgłosem.
Jeżeli chodzi o klasy rozgrywkowe, nie uległy one zmianie i podobnie, jak w Sezonie Wiosna 2021 będziemy mogli oglądać zmagania Ekstraligi oraz 1 i 2 ligi. Jedyną różnicą, zważywszy na sporą ilość chętnych, będzie rozmiar 2 ligi, która w przeciwieństwie do poprzedniego okresu będzie liczyła 39 drużyn podzielonych na trzy grupy. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprezentować składy poszczególnych lig. Jedno jest pewne, rywalizacja oraz emocje będą towarzyszyć w każdej kolejce. Tym bardziej, że gościmy nowicjuszy, a pamiętajmy, że wszystko co nowe może okazać się niespodzianką lub sensacją. I tego właśnie wszystkim życzymy, niezapomnianych wrażeń…

EKSTRALIGA  KLS&PLAYARENA

Ekstraliga powstała, by zrzeszyć najlepsze drużyny, które nie boją się wyzwań i pragną powalczyć o najwyższe cele. A nimi, prócz mistrzostwa Katowic, będzie uzyskanie przepustek na eliminacje do Mistrzostw Polski 6tek, gdzie KLS jest w stanie zagwarantować taką nagrodę pierwszym czterem zespołom. Stawka jest wysoka, a będzie o nią walczyło dziesięciu śmiałków. Pierwszego nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż Dentim Clinic Katowice jest drużyną doskonale znaną w świecie minifutbolu.  Ekipa Tomasza Kwiotka do nowego sezonu przystąpi jako obrońca tytułu, a żeby podkreślić klasę jego zawodników na swoim koncie ma również niedawny triumf w Pucharze Katowic oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski 6tek. Dentim już teraz, podobnie, jak w poprzednim sezonie, stanie się głównym faworytem do zwycięstwa w Ekstralidze. Jednak nie zapominajmy o innych drużynach, zamierzających uprzykrzyć „Zielonym” ligowe życie. AC Bogucice będące wicemistrzem, FC Under Forest jako zdobywca trzeciego miejsca i Snowkids – które znalazło się tuż za podium minionego sezonu – już zaczynają ostrzyć zęby i będą gotowe postawić się liderowi. Walki nie odpuszczą również gracze Nankatsu oraz FC Speed Pack, chcąc szukać w każdym spotkaniu cennych punktów. Na koniec największą niewiadomą lub czarnym koniem rozgrywek będą Ci, którzy dopiero zapukali do drzwi ekstraligowej elity. Chelsea Kenzo jako wicemistrz 1 ligi swoim awansem będzie chciało podkreślić charyzmę i determinację, z kolei debiutanci: Beer Boys Manhattan, Globetek oraz Skrzydlaty Byk zrobią wszystko, by namieszać wśród hierarchii. Wszystko co nieznane potrafi być ekscytujące, a Ekstraliga zapewne taka będzie.

AC BOGUCICE
BEER BOYS MANHATTAN
CHELSEA KENZO
DENTIM CLINIC KATOWICE
FC SPEED PACK
FC UNDER FOREST
GLOBETEK
NANKATSU
SKRZYDLATY BYK
SNOWKIDS

1 LIGA

Rozgrywki 1 ligi w poprzednim sezonie pokazały nam, że także na zapleczu może być gorąco. Do ostatniej kolejki istna bitwa toczyła się pomiędzy FC Gwiazdą Borki oraz Chelsea Kenzo. Tą niezwykle zażartą rywalizację wygrali gracze Gwiazdy sięgając tym samym po mistrzostwo. Jednakże z powodu problemów kadrowych, mimo awansu, „Czerwonych” nie zobaczymy wśród najlepszej dziesiątki. Tylko wicemistrz zdecydował się na taki ruch. Pojawia się pytanie, czy Gwiazda zatem obroni tytuł? Patrząc na rywali ten wyczyn może być dość trudny, bowiem kilka zespołów pragnie pokrzyżować plany ekipie Dawida Zborowskiego i tym samym pokusić się o przepustki na Turniej 3RogiKarny. Brązowy medalista – MKS Balkony, Old Boys Witosa, czy 1FC Katowice to teamy z ligowej czołówki. Do gry włączyli się także triumfatorzy 2 ligi, którzy poziomem nie odstają od pierwszoligowych drużyn. Mistrz 2 ligi – Gladiators oraz kolejno z 2. i 3. miejsca Drive Shaft oraz Ajaak zademonstrują swój potencjał, co sprawi, że miano czarnego konia śmiało będzie można im przyznać. Z najniższej klasy rozgrywkowej ujrzymy ponadto LGT Squad oraz debiutanta Aristocrats Saint-Germain, którzy wyrazili chęć gry w 1 lidze. Pozostała część tabeli to drużyny dobrze nam znane, ekipy nieszablonowe potrafiące zaskoczyć i mające przede wszystkim doświadczenie, a te przełożą na nadchodzące już zmagania.

1FC KATOWICE
AJAAK
ARISTOCRATS SAINT-GERMAIN
BARABASZE
DRIVE SHAFT
FC GWIAZDA BORKI
GLADIATORS
HASZTAG UNITED (dawna Silesia United)
KS KREPLE OCHOJEC
KS SILESIA KATOWICE
KATOWICE C.F.
LGT SQUAD
MKS BALKONY
OLD BOYS WITOSA
OLDSTARS TEAM II
SCOUSERS

2 LIGA

2 Liga, czyli teren katowickich zmagań, na którym zawitało w nadchodzącym sezonie aż 39 zespołów, w tym 21 debiutantów. W związku z tym podjęto decyzję, by najniższą klasę rozgrywkową podzielić na trzy grupy, do których zostały rozlosowane poszczególne ekipy. Biorąc pod uwagę staż i doświadczenie w KLS najciekawiej zapowiada się grupa A. Wyścig o mistrzostwo pomiędzy FC Załęże a No Name Team, KM Katowice czy Kopaczami Złapanki z pewnością będzie toczył się do ostatniej kolejki. Ogólnie ciężko na obecną chwilę wytypować faworytów, ponieważ nie znamy debiutantów, a piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym, dlatego nie można zlekceważyć żadnego przeciwnika. Kto okaże się czarnym koniem każdej z grup? Które z nowych zespołów ośmielą się stawić czoła starym wyjadaczom? Kto zabłyśnie, a kto zagra poniżej oczekiwań? 2 liga wcale nie będzie tą najsłabszą i jeżeli już na wstępie pojawiają się tak liczne pytania, jedno jest pewne… Będzie się działo!!! A wszystkie odpowiedzi znajdziemy dopiero po zakończeniu sezonu 😉


GRUPA  A:

DZIKI LIGOTA
F.C. PAWIAK SOSNOWIEC
FC DREAM TEAM
FC INTERNATIONAL
FC WÓDKA JUNIORS
FC ZAŁĘŻE
FALCONS
GLADIATORS II

GOLDEN LIONS
KM KATOWICE

KOPACZE ZŁAPANKI
NASHIV KATOWICE
NO NAME TEAM


GRUPA  B:

FC ASTRONAUTS
FC EAGLES
FC OGNIEM I SZKLANKĄ
FINIMONDO
FUTSAL TEAM
LIGOTA PHOENIX
MKS BALKONY II
PKS GOŁĄB ŁAWKI
S.W.I.P. KATOWICE
SCOUSERS II
SPORTING ZABRZE
TOKYO DRIFT
WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ


GRUPA  C:

BIKSA
BONITO MURCKI
CRAZY BOYS 24
ENERGIA UNITED
FALSTART UNITED
FC BURGUT
FC GWIAZDA BORKI II
VICTORIA KATOWICE
KS SILESIA II KATOWICE
MAX ELEKTRO TEAM
NAM STRZELAĆ NIE KAZANO
VESTRA VESTERIS
PKS KATOSZONY

*nowe drużyny w rozgrywkach KLS

KATOWICKIE ROZGRYWKI CZAS ZACZĄĆ…

P