Partnerzy Letniego Turnieju KLS 2020

LETNI TURNIEJ KLS 2020 – Podsumowanie grup C, D i E  + Losowanie grup II fazy Turnieju

Po deszczowych dniach w końcu doczekaliśmy się pięknej, słonecznej pogody. Słoneczne promienie dotarły również na boiska „Rapidu”, gdzie Katowicka Liga Szóstek organizuje Letni Turniej KLS. W minionym tygodniu swoje mecze rozgrywały drużyny w grupie A i B. Tej niedzieli turniej kontynuowali zawodnicy zespołów grup C, D i E. Emocji oraz bramek nie zabrakło, a co najważniejsze poznaliśmy już komplet triumfatorów, którzy zagrają w dalszej rundzie tocząc bój o puchar. Zapraszamy do podsumowania…

GRUPA C
W grupie C bez żadnych problemów awans wywalczyli TS RLŚG Katowice oraz AKS Górnik Wesoła. Walka o trzecie miejsce, premiujące w dalszym ciągu udział w fazie pucharowej, toczyła się pomiędzy Wybrzeżem Klatki Schodowej, KS Brynovią i Max Elektro Team’em. Wyczyn ten udał się WKS.

W tej grupie najwięcej emocji budziła rywalizacja pomiędzy pierwszoligowymi „Górnikami” z TS RLŚG, a trzecioligowymi „Górnikami” z Wesołej. Bo to te dwa zespoły walczyły o prym. Co ciekawe oba teamy zakończyły zmagania z identycznym bilansem meczowym, bramkowym, jak i punktowym. A dramaturgia samego widowiska towarzyszyła każdemu. Szybkie prowadzenie ze strony TS RLŚG chwilę potem skwitowali piłkarze Górnika. Minutę przed końcem niezawodny Łukasz Dębski podwyższa wynik. I gdy wydawało się, że nic już nie może gościom zagrozić, Przemysław Duda wyszarpuje przeciwnikowi cenne punkty, doprowadzając do remisu.

Trzecim szczęśliwcem zostało Wybrzeże Klatki Schodowej, które pierwszą fazę turnieju może uważać za udaną. W starciu z TS RLŚG i Górnikiem Wesoła byli z góry spisani na porażkę i choć dzielnie walczyli obydwa spotkania przegrali. Szansy należało upatrywać w pojedynkach z pozostałymi rywalami. Skromne zwycięstwo nad KS Brynovią oraz bezbramkowy remis z Max Elektro wystarczyły, by móc cieszyć się z realizacji założonego planu.

Stawkę grupy C zamknęli piłkarze KS Brynovii oraz Max Elektro. Górą byli ci pierwsi, którzy w bezpośrednim meczu pokonali szczęśliwie przedstawicieli sklepu internetowego. Max Elektro, które w sezonie ligowym sprawiło swoją grą kilka niespodzianek, tego turnieju na chwilę obecną wspominać kolorowo raczej nie będzie. Tylko remis odwzorowujący w tabeli jeden punkt to za mało, by postraszyć mocniejszych rywali. Pozostaje gra w fazie pocieszenia.

GRUPA D
Grupę D wygrał trzecioligowy klub E.T.B Dobre Chłopaki. Za nimi Old Boysi i piłkarze KS Silesii Katowice. W pucharze pocieszenia znajdzie się 1FC Katowice oraz Scousers.

E.T.B i nic dodać, nic ująć. Chłopaki pozamiatali w grupie bezapelacyjnie zwyciężając z każdym. Komplet punktów i tylko jedna stracona bramka. Wielkie brawa dla jednego z potencjalnych kandydatów do finału.

Wyższość triumfatora musieli uznać Old Boysi z Witosa, którzy bronią tytułu mistrza w KLS. Na szczęście porażka nie przyćmiła dwóch zwycięstw i jednego remisu, dzięki czemu zajęli foteli wicelidera.

W walce o drugie miejsce w tabeli zagrozić żółto-czarnym mogli jedynie dobrze znani z ligi zawodnicy KS Silesii Katowice. O ile piłkarze rezerw spisywali się słabo, pierwszy skład będzie dalej reprezentował Silesię w turnieju. A to wszystko dzięki skromnym, a zarazem szczęśliwym jednobramkowym zwycięstwom nad 1FC Katowice i Scousersami.

I właśnie te dwie drużyny zagrają w fazie pocieszenia. 1FC Katowice już słabo rozpoczęło rundę rewanżową w zmaganiach drugiej ligi, a passa ta trwała również w ten weekend. Chociaż efektowny remis z Old Boysami może robić wrażenie. Zacięty pojedynek do ostatnich minut i co więcej wysokie prowadzenie niestety nie przełożyły się na końcowy rezultat. Niesmak pozostaje, ale kto wie, może szanse o wiele bardziej wzrosną w dalszej, mniej prestiżowej drodze.

Na koniec kilka słów o Scousersach, którzy zamykają tabelę z czterema porażkami i jako drugi, po Koście, zespół mający zero punktów. Jednakże dzielna postawa i łut szczęścia mogą sprawić, że zawodnicy poszukają szansy w fazie pocieszenia.

GRUPA E
Ostatnią grupę śmiało można było nazwać grupą śmierci, bowiem miecze skrzyżowały takie drużyny jak AC Bogucice, Nankatsu, Shadows oraz debiutujący Hiacynt Tychy i Silesia Warriors. A kto wyszedł zwycięsko z tego pola bitwy?

AC Bogucice. Pretendenci do zdobycia mistrzostwa Katowickiej Ligi Szóstek w tym sezonie  wielokrotnie potwierdzali swoje niebywałe doświadczenie w wygrywaniu. Ekipa Daniela Synala była faworytem grupy i tak też się stało. Konsekwentnie realizowali założony cel taranując na swej drodze Nankastu, Shadows, czy Silesię Warriors, którą dosłownie zmiażdżyli. Problemy jedynie napotkali w konfrontacji z debiutującym w tego typu rozgrywkach Hiacyntem, zaskakująco kończąc spotkanie bezbramkowym remisem.

Shadows mieliśmy okazję poznać kilka miesięcy temu, gdy przebojem doszli do półfinału Zimowego Pucharu KLS. Tam ulegli Górnikowi Wesoła, a w meczu o trzecie miejsce zostali zawstydzeni przez klub z Bogucic. Dwa zwycięstwa i remis umożliwiły młodemu zespołowi awans z drugiego miejsca do dalszej rundy.

Największą niespodzianką niedzielnej transzy oraz całej grupy E był Hiacynt Tychy. Debiutant już po pierwszym gwizdku pokazał kły uzmysławiając rywalom, że nie będzie chłopcem do bicia, a w tym turnieju chce powalczyć o wiele więcej niż mogliśmy przypuszczać. Urwane trzy punkty w bezbramkowych potyczkach z najsilniejszymi oraz pogrom nad Silesią wystarczyły, by rewelacyjnie podsumować zaistniałą formę. Bez porażki, bez straconej bramki i z miłą dla oka grą. Lepszego debiutu tyscy piłkarze nie mogli sobie wyobrazić, a na pewno warto traktować ich jako czarnego konia zawodów.

O ile Hiacynt był największą niespodzianką, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to już Nankastu tego dnia szczęście nie sprzyjało. Obstawiani jako jedni z faworytów skończyli prawie na dnie tabeli. I gdyby nie trzy punkty w batalii z „Wojownikami” ten turniej mogliby już zaliczyć do totalnej wpadki. No cóż, może w fazie pocieszenia Nankatsu pokażą pazur i tutaj zagrają na miarę swoich pierwszoligowych umiejętności.

Silesia Warriors niestety okazała się jak dotychczas najsłabszą ekipą turnieju, o czym świadczą cztery porażki, a przede wszystkim aż 22 stracone bramki przy zerowym bilansie strzelonych. W każdym razie jakby nie było, poza rywalizacją zawsze liczy się dobra zabawa.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

W klasyfikacji strzeleckiej po pierwszej rudzie prowadzi Rafał Cimander. Napastnik E.T.B Dobre Chłopaki deklasuje rywali mając na swoim koncie już 8 bramek. Resztę peletonu reprezentuje kilku zawodników z czterema golami. A prawdziwe festiwale strzeleckie dopiero nadchodzą…

LOSOWANIE GRUP II FAZY TURNIEJU
I faza turnieju za nami. We wtorek w Restauracji Biesiadowo o godzinie 21:30 odbyło się losowanie II fazy Letniego Turnieju KLS. Poniżej przedstawiamy terminy spotkań oraz grupy, w których zespoły będą walczyły o Puchar Pocieszenia oraz o Puchar Mistrza. Jednym słowem będzie się działo…

Losowanie grup drogi mistrzowskiej
Losowanie grup pocieszenia

Jesteśmy na Patronite.pl ! 
Zostań Patronem i rozwijaj  ligę razem z Nami!
Zobacz nasz profil!

 
P