Partnerzy Letniego Turnieju KLS 2020

LETNI TURNIEJ KLS 2020 – Podsumowanie drugiej części II fazy turnieju

Letni Turniej KLS powoli wchodzi w decydującą fazę i tą najważniejszą. Podczas czwartej niedzieli zawodów mieliśmy okazję oglądać zmagania jednej grupy mistrzowskiej oraz jednej z grup pocieszenia. Jednak najwięcej emocji budziła wspomniana grupa mistrzowska, którą śmiało można nazwać mianem „grupy śmierci”. Więcej w podsumowaniu…

Grupa C Mistrzowska
AC Bogucice, FC Under Forest, AKS Górnik Wesoła, E.T.B. Dobre Chłopaki i Gwiazda Borki. Tym zespołom los postanowił spłatać figla i skompletować ich w jakże niesamowicie wyrównanej grupie. I dokładnie w takiej kolejności zamknął tabelę.

O drużynie Daniela Synala można by rozpisywać się w nieskończoność. Młody zespół oparty na doświadczeniu i determinacji, kolokwialnie mówiąc, wymiata nie tylko w KLS, ale również w Katowickim RedBoxie i oczywiście w obecnym turnieju. Przydzieleni do tej grupy zawodnicy z Bogucic nie mieli sobie równych znów zajmując pierwsze miejsce. Trzy zwycięstwa oraz cudem wyszarpany przez piłkarzy E.T.B. remis świadczy o klasie żółto-czarnych, którzy pewnie zmierzają na podium.

FC Under Forest to triumfator Zimowego Pucharu KLS i obecnie lider drugiej ligi. Dlatego ogromną porażką dla drużyny byłoby, gdyby nie awansowała z grupy.  Sześć punktów i uratowany remis w meczu z Górnikiem zniwelowały porażkę z Bogucicami. Kolejni faworyci w wielkim finale.

W finałowym starciu nie mogło zabraknąć bajecznie grających graczy AKSu Górnik Wesoła. Identyczny bilans meczowy oraz punktowy sklasyfikował ich na trzeciej lokacie. I tutaj warto dodać, szczęśliwej. Bowiem tylko dwa zespoły z tych miejsc były premiowane grą w dalszej, ostatniej już rundzie. Rzutem na taśmę Górnicy z Wesołej jednym punktem nokautują Górników z TS RLŚG i to ich ponownie zobaczymy w następnym tygodniu.

Poza burtę zostali wyrzuceni Dobre Chłopaki z E.T.B. i Gwiazda Borki. O ile E.T.B. było w stanie powalczyć z najsilniejszymi o punkty, zdobywając ich aż cztery, to Gwiazda niestety musiała już bezkompromisowo uznać wyższość hegemonów. Mocne baty w spotkaniu z Dobrymi Chłopakami zahartowały “Gwieździstych”, by w kolejnych próbować odważnie stawić opór i grać jak równy z równym. Najważniejsze, że dzięki turniejowi nabrali niezbędnego doświadczenia i ogrania. Brawa dla tych drużyn za walkę do końca, lecz trzeba pamiętać, że wygrywają najlepsi.

Zostań Patronem KLS!
Zajrzyj na nasz profil! 


Grupa B Pocieszenia
Gdy na wielkim polu bitwy miecze skrzyżowali tytani, w tle swoje mecze rozgrywali żołnierze z grupy pocieszenia.

Tutaj faworytem było Max Elektro Team, które wykorzystało swoją szansę i zdominowało rywali. Pomijając wpadkę z Kostą panowie rehabilitują się za poprzednią fazę, dzięki czemu w następnym tygodniu ujrzymy ich w finale pocieszenia.

Na drugim miejscu Scousersi, którzy podobnie jak poprzednik, zamykają tabelę z dziewięcioma punktami. O losach zadecydował bezpośredni pojedynek wygrany przez Max Elektro.

Stawkę „awansowiczów” dopełnia debiutująca Kosta. Chłopaki z Kostuchny nieźle namieszali pokonując wspomniane Max Elektro oraz bezbramkowo i sensacyjnie remisując z Silesią Warriors. Jednakże mimo porażki ze Scousers szczęśliwie uzupełniają listę.

Natomiast żegnamy się z debiutantami: Nikisz Thunders oraz Silesią Warriors. O bramki i punkty powalczono, lekcje przerobione, a zatem zawodnicy mogą z uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem przygotowywać się do kolejnych wyzwań w przyszłości.

Klasyfikacja strzelecka
Po zakończeniu II fazy turnieju na prowadzeniu klasyfikacji strzeleckiej wciąż znajduje się Rafał Cimander z E.T.B. Dobre Chłopaki. Napastnik ma na swoim koncie 10 bramek i mimo iż jego zespół nie awansował do finałów, to szansa na koronę króla strzelców jeszcze mu nie uciekła. Wszak Rafała goni trzech zawodników. Na drugim miejscu Piotr Makowski (Barawasz) z dorobkiem 8 goli, z kolei trzecią lokatę – z liczbą 7 trafień – eq aequo zajmują Kamil Lewandowski (FC Trupy) i Filip Musioł (1FC Katowice).

RangaZawodnikKlubPozycja
1ukrMaksym KravetsNapastnik7
2polBartosz NawrockiNapastnik7
3polMateusz SkrzypekNapastnik6
4polTomasz PetejaPomocnik6
5polRadosław KempaPomocnik6
6polKamil KopećObrońca5
7polSzymon KaizikPomocnik4
8polKajetan JendryczkoNapastnik4
9polMateusz Malec4
10polPatryk StefaniakPomocnik3

RangaZawodnikKlubPozycja
1polGrzegorz ZbrojaObrońca1
2polAleksander TetelaPomocnik0
3polDominik MałkowskiObrońca0
4polIgor SychowiczObrońca0
5polAdam MrózObrońca0
6polRadosław SzpiechPomocnik0
7polOliver KornerPomocnik0
8polSzymon KlachaczBramkarz0
9polDaniel SwaczynaNapastnik0
10polKarol MośPomocnik0

RangaZawodnikKlubPozycja
1polIgor SochaPomocnik1
2polKrzysztof ŻagańskiBramkarz1
3polAleksander TetelaPomocnik0
4polDominik MałkowskiObrońca0
5polIgor SychowiczObrońca0
6polAdam MrózObrońca0
7polRadosław SzpiechPomocnik0
8polOliver KornerPomocnik0
9polSzymon KlachaczBramkarz0
10polDaniel SwaczynaNapastnik0

Na koniec podsumujmy jeszcze skład finałowej rundy w strefie mistrzowskiej oraz pocieszenia.
W wielkim finale Mistrzów zobaczymy następujące drużyny: Barawasz, FC Trupy, Hiacynt Tychy, Shadows, Golden Team, AC Bogucice, FC Under Forest i AKS Górnik Wesoła.
W międzyczasie o Puchar Pocieszenia będą rywalizować: Nankatsu, FC Załęże, 1FC Katowice, Max Elektro, Scousers oraz Kosta.
A to wszystko już w niedzielę 19 lipca…

Jesteśmy na Patronite.pl ! 
Zostań Patronem i rozwijaj  ligę razem z Nami!
Zobacz nasz profil!

 
P