Partnerzy Letniego Turnieju KLS 2020

LETNI TURNIEJ KLS 2020 – Podsumowanie drugiej części II fazy turnieju

Letni Turniej KLS powoli wchodzi w decydującą fazę i tą najważniejszą. Podczas czwartej niedzieli zawodów mieliśmy okazję oglądać zmagania jednej grupy mistrzowskiej oraz jednej z grup pocieszenia. Jednak najwięcej emocji budziła wspomniana grupa mistrzowska, którą śmiało można nazwać mianem „grupy śmierci”. Więcej w podsumowaniu…

Grupa C Mistrzowska
AC Bogucice, FC Under Forest, AKS Górnik Wesoła, E.T.B. Dobre Chłopaki i Gwiazda Borki. Tym zespołom los postanowił spłatać figla i skompletować ich w jakże niesamowicie wyrównanej grupie. I dokładnie w takiej kolejności zamknął tabelę.

O drużynie Daniela Synala można by rozpisywać się w nieskończoność. Młody zespół oparty na doświadczeniu i determinacji, kolokwialnie mówiąc, wymiata nie tylko w KLS, ale również w Katowickim RedBoxie i oczywiście w obecnym turnieju. Przydzieleni do tej grupy zawodnicy z Bogucic nie mieli sobie równych znów zajmując pierwsze miejsce. Trzy zwycięstwa oraz cudem wyszarpany przez piłkarzy E.T.B. remis świadczy o klasie żółto-czarnych, którzy pewnie zmierzają na podium.

FC Under Forest to triumfator Zimowego Pucharu KLS i obecnie lider drugiej ligi. Dlatego ogromną porażką dla drużyny byłoby, gdyby nie awansowała z grupy.  Sześć punktów i uratowany remis w meczu z Górnikiem zniwelowały porażkę z Bogucicami. Kolejni faworyci w wielkim finale.

W finałowym starciu nie mogło zabraknąć bajecznie grających graczy AKSu Górnik Wesoła. Identyczny bilans meczowy oraz punktowy sklasyfikował ich na trzeciej lokacie. I tutaj warto dodać, szczęśliwej. Bowiem tylko dwa zespoły z tych miejsc były premiowane grą w dalszej, ostatniej już rundzie. Rzutem na taśmę Górnicy z Wesołej jednym punktem nokautują Górników z TS RLŚG i to ich ponownie zobaczymy w następnym tygodniu.

Poza burtę zostali wyrzuceni Dobre Chłopaki z E.T.B. i Gwiazda Borki. O ile E.T.B. było w stanie powalczyć z najsilniejszymi o punkty, zdobywając ich aż cztery, to Gwiazda niestety musiała już bezkompromisowo uznać wyższość hegemonów. Mocne baty w spotkaniu z Dobrymi Chłopakami zahartowały “Gwieździstych”, by w kolejnych próbować odważnie stawić opór i grać jak równy z równym. Najważniejsze, że dzięki turniejowi nabrali niezbędnego doświadczenia i ogrania. Brawa dla tych drużyn za walkę do końca, lecz trzeba pamiętać, że wygrywają najlepsi.

Zostań Patronem KLS!
Zajrzyj na nasz profil! 


Grupa B Pocieszenia
Gdy na wielkim polu bitwy miecze skrzyżowali tytani, w tle swoje mecze rozgrywali żołnierze z grupy pocieszenia.

Tutaj faworytem było Max Elektro Team, które wykorzystało swoją szansę i zdominowało rywali. Pomijając wpadkę z Kostą panowie rehabilitują się za poprzednią fazę, dzięki czemu w następnym tygodniu ujrzymy ich w finale pocieszenia.

Na drugim miejscu Scousersi, którzy podobnie jak poprzednik, zamykają tabelę z dziewięcioma punktami. O losach zadecydował bezpośredni pojedynek wygrany przez Max Elektro.

Stawkę „awansowiczów” dopełnia debiutująca Kosta. Chłopaki z Kostuchny nieźle namieszali pokonując wspomniane Max Elektro oraz bezbramkowo i sensacyjnie remisując z Silesią Warriors. Jednakże mimo porażki ze Scousers szczęśliwie uzupełniają listę.

Natomiast żegnamy się z debiutantami: Nikisz Thunders oraz Silesią Warriors. O bramki i punkty powalczono, lekcje przerobione, a zatem zawodnicy mogą z uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem przygotowywać się do kolejnych wyzwań w przyszłości.

Klasyfikacja strzelecka
Po zakończeniu II fazy turnieju na prowadzeniu klasyfikacji strzeleckiej wciąż znajduje się Rafał Cimander z E.T.B. Dobre Chłopaki. Napastnik ma na swoim koncie 10 bramek i mimo iż jego zespół nie awansował do finałów, to szansa na koronę króla strzelców jeszcze mu nie uciekła. Wszak Rafała goni trzech zawodników. Na drugim miejscu Piotr Makowski (Barawasz) z dorobkiem 8 goli, z kolei trzecią lokatę – z liczbą 7 trafień – eq aequo zajmują Kamil Lewandowski (FC Trupy) i Filip Musioł (1FC Katowice).

Na koniec podsumujmy jeszcze skład finałowej rundy w strefie mistrzowskiej oraz pocieszenia.
W wielkim finale Mistrzów zobaczymy następujące drużyny: Barawasz, FC Trupy, Hiacynt Tychy, Shadows, Golden Team, AC Bogucice, FC Under Forest i AKS Górnik Wesoła.
W międzyczasie o Puchar Pocieszenia będą rywalizować: Nankatsu, FC Załęże, 1FC Katowice, Max Elektro, Scousers oraz Kosta.
A to wszystko już w niedzielę 19 lipca…

Jesteśmy na Patronite.pl ! 
Zostań Patronem i rozwijaj  ligę razem z Nami!
Zobacz nasz profil!