Partnerzy Letniego Turnieju KLS 2020

AKS GÓRNIK WESOŁA MISTRZEM LETNIEGO TURNIEJU KLS!  PODSUMOWANIE WIELKIEGO FINAŁU

Letni Turniej KLS przechodzi już do historii. Trzecia faza zawodów zakończona wielkim finałem obfitowała w spektakularne widowiska. Warto nadmienić, że rywalizacja drużyn toczyła się na dwóch drogach, tej najważniejszej – mistrzowskiej – oraz wśród zespołów walczących w pucharze pocieszenia. Mistrzem został AKS Górnik Wesoła, który dzięki zwycięstwu zapewnił sobie udział w III Mistrzostwach Polski Południowej 2020.  Z kolei małe trofeum zdobyli zawodnicy Nankatsu. Cały turniej zwieńczyła ceremonia wręczenia nagród, a w międzyczasie towarzyszyły mu liczne konkursy. Ale więcej w podsumowaniu, do którego już zapraszamy…

Niedziela 19 lipca 2020 roku zapisze się na kartach historii Katowickiej Ligi Szóstek, która tego dnia na „rapidowskich” boiskach zorganizowała zakończenie Letniego Turnieju KLS. Przy słonecznej pogodzie, muzyce płynącej z wielkich głośników oraz głosie spikera zawodnicy szesnastu drużyn mieli stoczyć walkę o finały w pucharowych zawodach. To była już trzecia, ostatnia faza rywalizacji. Oczywiście największą uwagą i wyczekiwaniem otaczał się turniej na drodze mistrzowskiej, jednakże ci w mniej prestiżowych rozgrywkach również zaoferowali nam niemałą porcję emocji. I to właśnie od Turnieju Pocieszenia zaczniemy podsumowanie, by następnie przejść do deseru, gdzie prawdziwą wisieńką na torcie była batalia pomiędzy „nienawistną ósemką”…

TURNIEJ POCIESZENIA

Grupa A Pocieszenia
Losowanie połączyło trzy mocne zespoły, których potyczki z pewnością nie należały do łatwych: Nankatsu, 1FC Katowice oraz FC Załęże. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli Nankatsu, niewątpliwie pokonując swoich rywali oraz 1FC Katowice, zajmujące drugie miejsce. Panowie z Załęża bez punktów i bez zdobytych bramek szybko pożegnali się fazą grupową.

Zostań Patronem KLS!
Zajrzyj na nasz profil! 


Grupa B Pocieszenia
W tej grupie niespodziankę sprawili zawodnicy Scousers, którzy zasiedli na fotelu lidera zachowując komplet punktów i czyste konto bramkowe. Tuż za nimi, mogące również cieszyć się z awansu, Max Elektro Team. Natomiast tabelę zamyka debiutująca Kosta. Podobnie jak w przypadku FC Załęża, bez strzelonych bramek i z zerową punktacją.

Runda pucharowa Turnieju Pocieszenia
W małym finale zobaczyliśmy niezniszczalnych tego dnia Nankatsu oraz po drugiej stronie barykady, 1FC Katowice. Oba zespoły ponownie stanęły ze sobą twarz w twarz. Z szansą na wyrównanie rachunków za spotkanie w grupie, niestety niewykorzystaną, żegnają się piłkarze 1FC Katowice, którzy po raz kolejny muszą uznać wyższość ekipy Pawła Krotkiewskiego.
W meczu o trzecie miejsce Max Elektro Team zmierzyło się ze Scousers. Ten zażarty pojedynek zakończony został serią rzutów karnych, szczęśliwą dla Scousersów.

Mecz o 5.miejsce (A3 vs B3):
FC Załęże – Kosta  0:0 (rzuty karne 2:3)

Półfinały:
Nankatsu (A1) – Max Elektro Team (B2)  2:1
1FC Katowice (A2) – Scousers (B1)  1:0

Mecz o 3.miejsce:
Max Elektro Team – Scousers  1:1 (rzuty karne 2:3)

Finał Turnieju Pocieszenia:

Nankatsu – 1FC Katowice  3:0

MIEJSCA PUCHAROWE  1-6:

1.  NANKATSU
2.  1FC Katowice
3.  Scousers
4.  Max Elektro Team
5.  Kosta
6.  FC Załęże

TURNIEJ DROGI MISTRZOWSKIEJ

Grupa A Mistrzowska
Hiacynt Tychy, FC Trupy, Shadows i Barawasz. W takiej kolejności zamknięto grupę A, która wbrew pozorom była bardzo wyrównana. Nikogo nie dziwi chyba fakt, że starcie wygrywają tyscy piłkarze przebojem przecierający turniejowy szlak. A za nimi kroczący wielkimi krokami FC Trupy. Poza burtą, pewnie zaskoczeni zaistniałą sytuacją i efektownie grający, gracze Shadows oraz Barawasza, który w tej fazie musiał skapitulować w trzech spotkaniach.

Grupa B Mistrzowska
Wtorkowe losowanie powtórnie nie oszczędziło zespołu z Bogucic przydzielając ich do „grupy śmierci” z takimi wirtuozami futbolu jak: AKS Górnik Wesoła, FC Under Forest i Golden Team. Jednak w tej turze niestraszni im rywale, dzięki czemu Daniel Synal i spółka górują nad rywalami, remisując jedynie z – jak się potem okazało – późniejszym triumfatorem turnieju. Tutaj niestety chłopcem do bicia byli „Złoci”, którzy trzykrotnie musieli schodzić z boiska z opuszczony głowami. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że Golden przystąpił do rozgrywek w bardzo okrojonym składzie, a do tego oddał swoje późniejsze mecze walkowerem z powodu kontuzji dwójki podstawowych zawodników.

Runda pucharowa Drogi Mistrzowskiej
W wielkim finale, na który tak wszyscy z niecierpliwością po miesiącu zmagań czekali, zobaczyliśmy widowiskową konfrontację AKSu Górnik Wesoła z FC Trupami. O ile świetna gra Górników nie jest zaskoczeniem, to forma teamu Kamila Lewandowskiego w tym turnieju wzbudziła wielki podziw. Potwierdzili to także w najważniejszym momencie prowadząc 1:0. Aczkolwiek wystarczyły Górnikowi dwie minuty, by odrobić straty w końcówce spotkania i ostatecznie przechylić szalę na swoją korzyść. Cenne zwycięstwo wręcz wyszarpane z rąk Trupów sprawiło, że finalista Zimowego Pucharu KLS dostał od losu drugą szansę i tym razem skutecznie ją wykorzystał. AKS Górnik Wesoła zdobył złoto, a przy tym został mistrzem Letniego Turnieju KLS 2020, dzięki czemu nagrodzono mysłowicką ekipę przepustką na III Mistrzostwa Polski Południowej.

Z kolei spór o trzecie miejsce rozwiązali piłkarze AC Bogucice pokonując tyski Hiacynt. Żółto-czarnym po świetnych meczach w fazach grupowych, a zarazem jakże ciężkich przeprawach przez grupy śmierci, drabinka pucharowa nie przyniosła szczęścia. Marzenia o wielkim finale przeszły im tuż koło nosa. Niemniej liczy się miejsce na podium, a to zawsze jest przewidziane dla bogucickiego klubu.

Para C Drogi Mistrzowskiej:
Shadows – Golden Team  5:0 (walkower)

Para D Drogi Mistrzowskiej:
Barawasz – FC Under Forest  4:4 (rzuty karne  3:4)

Mecz o 7.miejsce Drogi Mistrzowskiej:
Barawasz – Golden Team  5:0 (walkower)

Mecz o 5.miejsce Drogi Mistrzowskiej:
Shadows – FC Under Forest  0:5

Półfinały Drogi Mistrzowskiej:
Hiacynt Tychy (A1) – AKS Górnik Wesoła (B2)  0:2
FC Trupy (A2) – AC Bogucice (B1)  3:1

Mecz o 3.miejsce Drogi Mistrzowskiej:
Hiacynt Tychy – AC Bogucice  0:2

Finał Drogi Mistrzowskiej:
AKS Górnik Wesoła – FC Trupy  2:1

MIEJSCA PUCHAROWE  1-8: 

1.  AKS GÓRNIK WESOŁA
2.  FC Trupy
3.  AC Bogucice
4.  Hiacynt Tychy
5.  FC Under Forest
6.  Shadows
7.  Barawasz
8.  Golden Team

NAGRODY
Turniej zakończony został ceremonią, podczas której wręczono nagrody w postaci pucharów i medali za zajęte miejsca oraz pucharów pamiątkowych.

Z pustymi rękoma nie odeszli również najlepsi zawodnicy, którzy błysnęli w poszczególnych indywidualnych kategoriach.
Wszelkie prezenty sponsorowane były przez firmy: Zina oraz Max Elektro, Pizzeria Biesiadowo, Impulse Training Katowice.

Indywidualne nagrody:

Król strzelców Letniego Turnieju KLSPiotr Makowski (Barawasz) –> 13 bramek
Główny faworyt do zdobycia strzeleckiej korony nie zawiódł i został królem strzelców Letniego Turnieju KLS. Pomimo zajęcia przez Barawasz siódmego miejsca, Piotr Makowski swoje zadanie należycie wykonał trafiając do bramki rywali aż 13 razy. To wystarczyło, aby urwać się od peletonu i móc celebrować kolejne w gablocie indywidualne trofeum.

Król asyst Letniego Turnieju KLSBartosz Nawrocki (FC Trupy) – 7 asyst
Królem asyst w Letnim Turnieju KLS został Bartek Nawrocki. Zawodnik miał ogromny udział w osiągnięciu wicemistrzostwa przez FC Trupy. Zabrakło dosłownie trzech minut, by razem z zespołem mógł podnieść upragniony puchar za pierwsze miejsce.

Najlepszy Zawodnik Letniego Turnieju KLSSzymon Kaizik (AKS Górnik Wesoła)
MVP Letniego Turnieju KLS został Szymon Kaizik. Szymon jak prawdziwy lider ciągnął AKS Górnik Wesoła do zwycięstw zarówno w meczach grupowych, jak i pucharowych. Ponadto jego bramka na 1:1 w finale natchnęła kolegów do walki o złoty medal.

 

Najlepszy Młody Zawodnik Letniego Turnieju KLSPiotr Nocoń (AC Bogucice)
Najlepszym młodym zawodnikiem Letniego Turnieju KLS został Piotr Nocoń z AC Bogucice. Postawa Piotrka przyczyniła się do wysokiego trzeciego miejsca swojej drużyny.

Najlepszy Bramkarz Letniego Turnieju KLSTomasz Szkudło (Hiacynt Tychy)
Najlepszym bramkarzem Letniego Turnieju KLS został Tomasz Szkudło z zespołu Hiacynt Tychy. Drużyna Hiacyntu finalnie zajęła czwarte miejsce, lecz postawa Tomka na pewno przyczyniła się do tak wysokiej lokaty. Co więcej w pierwszej fazie grupowej zachował czyste konto przy czterech spotkaniach. Tak pewnych rąk pozazdrościłby niejeden team.

Król strzelców w Turnieju PocieszeniaFilip Musioł (1FC Katowice) – 8 bramek
Tytuł króla strzelców Turnieju Pocieszenia trafił do Filipa Musioła. Dzięki jego ośmiu bramkom 1FC Katowice dotarły do finału, gdzie zdobyły srebro.

Najlepszy Zawodnik w Turnieju PocieszeniaPaweł Krotkiewski (Nankatsu)
MVP Turnieju Pocieszenia mógł zostać tylko Paweł Krotkiewski. Zawodnik w Katowicach jest związany z sześcioosobową piłką nożną już od prawie 20 lat i wciąż byłby ważnym ogniwem każdego zespołu. Jego drużyna Nankatsu wywalczyła sobie prym w bitwie o puchar pocieszenia.

 

Najlepszy bramkarz w Turnieju PocieszeniaArkadiusz Brol (Scousers)
Tytuł najlepszego bramkarza w Turnieju Pocieszenia otrzymał Arkadiusz Brol. Arek świetnie spisywał się zwłaszcza w rundzie finałowej, gdzie w fazie grupowej zachował czyste konto.

Najlepszy Młody Zawodnik w Turnieju PocieszeniaPatryk Jędrysiak (Scousers)
Postawa Patryka Jędrysiaka z pewnością wpłynęła na grę Scousers w późniejszych fazach współzawodnictwa. Żółto-czerwoni mogą cieszyć się z brązu w Turnieju Pocieszenia, dlatego też do niego trafia tytuł najlepszego młodego zawodnika.

 

Niespodzianki
Największą niespodzianką, a zarazem czarnym koniem Letniego Turnieju KLS z pewnością był Hiacynt Tychy. Jedni z debiutantów nie tylko potrafili stawić czoła silniejszym i doświadczonym zespołom, ale sami pokazali naszej społeczności kawał świetnego futbolu, czego efektem jest dojście do półfinału turnieju.

Brawa należą się również załodze Kamila Lewandowskiego, który zebrał ekipę i utworzył formację o dość oryginalnej nazwie, FC Trupy. Nowo powstała drużyna nie bała się zajrzeć śmierci w oczy awansując w „trupim” stylu do finału i zdobywając srebro.

W wielkim finale nie zobaczyliśmy ponadto takich tytanów, jak TS RLŚG Katowice, którzy rzutem na taśmę musieli spakować walizki i pożegnać się z decydującą rundą pucharową, czy też mistrzów KLS z poprzedniego sezonu Old Boys’ów z Witosa. Co prawda Nankatsu również obeszli się smakiem, niemniej jednak słabą grę i brak szczęścia odpokutowali w Turnieju Pocieszenia.

Nie można zapomnieć o drużynie Shadows, która po zebraniu doświadczenia z Zimowego Pucharu KLS i zajęciu tam czwartego miejsca, pokazała ostre pazury także w letniej edycji nieźle krzyżując plany klubom z czołówki.

————————————————————————————————————–

Na koniec przedstawiamy jeszcze w ramach ciekawostki ogólną tabelę turnieju. Jak zauważymy zawody bezapelacyjnie deklasują podopieczni Daniela Synala. Jednakże piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym i nieraz historia pokazuje, że nawet faworyci mogą potknąć się w najmniej oczekiwanym momencie. A to potknięcie wykorzystują zawodnicy AKSu Górnik Wesoła, którym jeszcze raz gratulujemy! I czekamy na kolejny medal zdobyty podczas III Mistrzostw Polski Południowej w piłce nożnej.

TABELA OGÓLNA LETNIEGO TURNIEJU KLS 2020

RangaZawodnikKlubPozycja
1ukrMaksym KravetsNapastnik7
2polBartosz NawrockiNapastnik7
3polMateusz SkrzypekNapastnik6
4polTomasz PetejaPomocnik6
5polRadosław KempaPomocnik6
6polKamil KopećObrońca5
7polSzymon KaizikPomocnik4
8polKajetan JendryczkoNapastnik4
9polMateusz Malec4
10polIgor SychowiczObrońca3

RangaZawodnikKlubPozycja
1polGrzegorz ZbrojaObrońca1
2polAleksander TetelaPomocnik0
3polMichał WiśniewskiPomocnik0
4polIgor SychowiczObrońca0
5polAdam MrózObrońca0
6polRadosław SzpiechPomocnik0
7polMateusz PiwowarskiNapastnik0
8polDawid WróbelNapastnik0
9polKamil SzyszkoObrońca0
10polDaniel SwaczynaNapastnik0

RangaZawodnikKlubPozycja
1polIgor SochaPomocnik1
2polKrzysztof ŻagańskiBramkarz1
3polAleksander TetelaPomocnik0
4polAdrian ŻurekPomocnik0
5polIgor SychowiczObrońca0
6polAdam MrózObrońca0
7polRadosław SzpiechPomocnik0
8polMateusz PiwowarskiNapastnik0
9polDawid WróbelNapastnik0
10polOliver KornerPomocnik0

Jesteśmy na Patronite.pl ! 
Zostań Patronem i rozwijaj  ligę razem z Nami!
Zobacz nasz profil!