Puchar Katowic KLS 2021/2022: Nadciąga turniejowa bitwa o katowicki prym

Gdy sezon Katowickiej Ligi Szóstek wchodzi w decydującą fazę, by niebawem wyłonić mistrza Katowic oraz zwycięzców 1 i 2 ligi, w międzyczasie ligowych rozgrywek dwa terminy piłkarskiego harmonogramu – podzielone na fazę grupową i fazę pucharową – zostały zarezerwowane na kolejną edycję Pucharu Katowic. Turniej rozegrany będzie na świeżo wyremontowanym słynnym „Rapidzie”, co tylko wzbogaci bitewne pojedynki na „nowym” obiekcie. Co najważniejsze 32 zuchwalców stoczy bój o awans na Fortuna Puchar Polski, ale w zawodach nie ma przegranych, bowiem również dla nich przewidziano stawkę w ścieżce pocieszenia. Dlatego tym bardziej tegoroczny Puchar Katowic stanie się idealnym urozmaiceniem katowickich rozgrywek amatorskich, gdzie na każdego czeka dwudniowa przygoda pełna sportowych emocji.

Formuła rozgrywek

Tegoroczna edycja Pucharu Katowic będzie składała się z dwóch faz: fazy grupowej, która odbędzie się 22 maja 2022 oraz fazy pucharowej planowanej na 26 czerwca 2022 wraz z ceremonią wręczenia nagród za zakończenie sezonu Katowickiej Ligi Szóstek. Wszystko odbędzie się na odrestaurowanym obiekcie sportowym „Rapid”.

W walce o Puchar Katowic wezmą udział 32 drużyny, które skonfrontują się w 8 grupach po 4 w każdej. Wszystkie zespoły zagrają ze sobą dwa razy – mecz i rewanż, po 10 minut. Z każdej grupy do następnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny, natomiast trzecia i czwarta ekipa trafi na ścieżkę Turnieju Pocieszenia, dzięki czemu dla pozostałych przedłuża się przygoda z katowickimi zawodami.

a). Turniej Mistrzowski

Drugą fazą będzie faza pucharowa, która zostanie rozegrana w dwóch formach. Awansowicze najpierw powalczą o Puchar Katowic w 4 grupach po 4 zespoły w każdej, gdzie zagrają ze sobą tylko raz, po czym dwa pierwsze miejsca przejdą do drabinki pucharowej, która już systemem play-offów wyłoni nam zwycięzcę katowickich zawodów oraz pozostałych medalistów.

b). Turniej Pocieszenia

W tym drugim, małym turnieju, choć niekoniecznie małym, udział wezmą pozostali uczestnicy fazy grupowej z 22 maja. Podobnie, jak w rozgrywkach Turnieju Mistrzowskiego spotkania zostaną rozegrane jeden raz w 4 grupach po 4 zespoły i do dalszej rundy awansuje 1 i 2 miejsce.  Ekipy z 3 i 4 miejsca Turnieju Pocieszenia niestety na tym etapie zakończą już swoje zmagania. Co najważniejsze do dalszej fazy pucharowej, do ośmiu awansowiczów, dołączą zespoły, które tego dnia zajęły 3 i 4 miejsca w Turnieju Mistrzowskim, co jeszcze bardziej wzmocni wydźwięk zorganizowanych zawodów i podniesie „mały turniej” na wyższy poziom. Dalsze losy 16 drużyn będą toczyć się na polu play-offów umożliwiających wyłonienie triumfatora Pucharu Pocieszenia.

Więcej informacji dotyczących nadchodzącego Pucharu Katowic oraz jego szczegółowego harmonogramu będzie można znaleźć na stronie Katowickiej Ligi Szóstek, ponadto na bieżąco będziemy informować w postach na naszym fanpage’u. Wszelkie pytania i wątpliwości można także kierować do organizatorów turnieju.

Nagrody

Nagrodą główną, o którą walczą uczestniczące w turnieju zespoły będzie awans na Fortuna Puchar Polski Playarena. Dla przegranego finalisty w ręce trafi przepustka na eliminacje do Mistrzostw Polski 6-tek. W przypadku posiadania przepustki przez finalistę (drużyna z Ekstraligi wywalczyła ją za zajęte miejsce podczas rozgrywania sezonu) zostanie ona automatycznie przeniesiona na kolejny schodek podium lub ewentualnie niższe miejsce. Tymczasem dla zwycięzcy Turnieju Pocieszenia przewidziano uczestnictwo w Turnieju „3RogiKarny”, z tym, że nie może go otrzymać drużyna z Ekstraligi oraz zwycięzca 1 ligi. Ponadto prócz głównych nagród na uczestników oczywiście czekają puchary za zajęte miejsce podium, medale, dyplomy i różne upominki.

Wyniki losowania grup

Osiem grup i 32 zespoły, które powalczą w turnieju o katowicki prym. Można oczywiście wyłonić faworytów, ale tego typu zawody rządzą się swoimi prawami, poza tym nieubłaganie uciekający krótki czas rozgrywania spotkań z pewnością będzie potrafił niejednym pokrzyżować plany. Wszystko zweryfikuje boisko, które być może wyłoni grupę czarnych koni pragnących utrzeć nosa silniejszym. Kto awansuje z pierwszych miejsc i uniesie Puchar Katowic, a komu będzie pisane podążać ścieżką w Turnieju Pocieszenia? Czy Dentim Clinic Katowice obroni zeszłoroczny tytuł? Pierwszy dzień rzuci nam światło na to, co wydarzy się podczas drugiego, pełnego emocji terminu przeznaczonego na poznanie zwycięzców.

Grupa A:

Snowkids
PKS Gołąb Ławki
No Name Team
MKS Balkony II

Grupa B:

Skrzydlaty Byk
Ligota Phoenix
Ajaak
Aristocrats Saint-Germain

Grupa C:

FC Speed Pack
FC Astronauts
MKS Balkony
Falcons

Grupa D:

AC Bogucice
Drive Shaft
Scousers
Globetek

Grupa E:

Chelsea Kenzo
Nashivkatowice
Old Boys Witosa
Club Ju Internationals

Grupa F:

Dentim Clinic Katowice
CAR LAB Ogniem i Szklanką
Max Elektro Team
Bonito Murcki

Grupa G:

Nankatsu
FC Sporting Zabrze
FC Wódka Juniors
F.C. Pawiak Sosnowiec

Grupa H:

Beer Boys Manhattan
Skład Węgla i Papy Katowice
KS Silesia Katowice
FC Dream Team

**********

Dziękujemy Sponsorom i Partnerom, którzy będą nas wspierać podczas rozgrywania Pucharu Katowic 2022: ZINA, MAX ELEKTRO, PIZZERIA BIESIADOWO, ODNOVA FLOAT&SPA, MAGIC CLEAN-R, STUDIO FRYZJERSKIE „MARIA”, MOSiR Katowice oraz Miasto Katowice. Ponadto swoją obecnością ugoszczą nas także Partnerzy: Pizzeria Czaplomania i Red Bull. Serdecznie dziękujemy za współpracę!