Puchar Katowic Wiosna 2021: DENTIM CLINIC KATOWICE zdobywcą Pucharu Katowic KLS 2021

Dentim Clinic Katowice ciągle jest głodny sukcesów oraz nagród. W pierwszy weekend lipca w niesamowitym stylu zwyciężył 2:1 z Asami NH Kraków w Pucharze Katowic, zdobywając tym samym podwójną koronę. Obok mistrzostwa w Ekstralidze KLS i otrzymania przepustki na Mistrzostwa Polski 6tek Playarena do kolekcji dorzuca wspomniany Puchar Katowic, a zarazem bilet na Fortuna Puchar Polski. A o tym, jak wyglądały zmagania podczas tego dwudniowego turnieju przeczytamy w podsumowaniu…

To był emocjonujący weekend dla wszystkich sympatyków związanych z rozgrywkami Katowickiej Ligi Szóstek. Tym razem organizatorzy wyszli z inicjatywą Pucharu Katowic, który odbył się na boiskach miejscowego „Rapidu” 3 i 4 lipca, a zarazem mającego zamknąć sezon Wiosna 2021.
W turnieju wzięło udział 19 drużyn, które reprezentowały nie tylko szeregi lig Katowickiej Ligi Szóstek, ale również wszystkie chętne zespoły z miast ościennych chcące powalczyć o trofeum. Spotkania rozgrywały się po 2×10 minut, natomiast w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry o dalszych losach miały zadecydować rzuty karne.
W pierwszy dzień zawodów przewidziane były konfrontacje w rundzie grupowej, z kolei na niedzielę zaplanowano fazę pucharową, towarzyski mecz Organizatorów Katowickiej Ligi Szóstek z Urzędem Miasta, wygrany przez gości, oraz ceremonię rozdania nagród zarówno za Puchar Katowic, jak i tych na zakończenie sezonu w ramach rozgrywek Katowickiej Ligi Szóstek. W tym wydarzeniu czynny udział wziął radny Katowic, Krzysztof Pieczyński, z rąk którego poszczególni zawodnicy i drużyny otrzymywały wywalczone laury.
Warto zaznaczyć, że podczas całego turnieju swojego spikerskiego głosu użyczał znany w katowickim sporcie Aleksander „Lyjo” Matusek, natomiast w niedzielę mecze z rundy finałowej oraz całą finalną ceremonię transmitowała telewizja ŚląskieTV.

Nie można jeszcze zapomnieć o MiniTurnieju Pocieszenia rozgrywanego w niedzielę za plecami Pucharu Katowic. Te zawody wygrali zawodnicy Gwiazdy Borki pokonując w finale Drive Shaft 3:1. Jest to drugie trofeum ekipy Dawida Zborowskiego, prócz mistrzostwa 1 ligi KLS, w tym sezonie. Najlepszym strzelcem tych zawodów został Damian Terlecki, zdobywając osiem goli.
A teraz zapraszamy już do podsumowania głównego wydarzenia, które dostarczyło nam tak wielu wrażeń…

FAZA GRUPOWA

Grupa A:

FC Silesia Box Siemianowice Śląskie, Dentim Clinic Katowice, AKS Górnik Wesoła, Studencka Moc i Szachtar Donieck. W takiej kolejności zamknięto grupę A, w której jedynym zaskoczeniem i sensacją okazała się przegrana Dentimu z siemianowickim zespołem. Niemniej faworyci awansują z pierwszych miejsc.

Grupa B:

Wtorkowe losowanie skonfrontowało w grupie B cztery zespoły z Katowickiej Ligi Szóstek oraz jedną ekipę z Krakowa – Asy Nowa Huta Kraków. I ku zdziwieniu wszystkich krakowscy zawodnicy bez szwanku wyszli z grupy z pierwszego miejsca, zachowując przy tym czyste konto. Rywalizacja była naprawdę zacięta, jedynie Gwiazda Borki musiała pożegnać się z turniejem kończąc go na ostatnim miejscu. Ale nie ma tego złego, ponieważ porażkę odbiła sobie triumfem w późniejszym MiniTurnieju Pocieszenia.

Grupa C:

W grupie C początkowo miało ze sobą rywalizować pięć zespołów, jednakże Old Boys Witosa z powodu braku składu musiało niestety sobie odpuścić zawody, w wyniku czego pozostałym ekipom przyznawano walkower. Tutaj bez porażki pierwsze miejsce zajęli zawodnicy FC Under Forest, pozostałe drużyny grały jak równy z równym, ostatecznie zamykając tabelę z sześcioma punktami.

Grupa D:

W grupie D najciekawszym wydarzeniem było starcie AC Bogucic z AKSem Grzybowice Zabrze. To spotkanie, wygrane przez AKS, zaważyło na końcowym ułożeniu w tabeli. Z fazą pucharową za to pożegnali się przedstawiciele Nikisza Thunders.

FAZA FINAŁOWA

W wielkim finale zmierzyli się dwaj godni siebie rywale, którzy dostarczyli nam niesamowitego spektaklu na najwyższym poziomie. Dentim Clinic Katowice po niezwykle wymagającym spotkaniu pokonał Asy Nowa Huta Kraków 2:1 i tym samym sięgnął po puchar. Gola na wagę złota dla katowickiego zespołu zdobył dosłownie w ostatnich sekundach meczu Maciej Niesyto, a wcześniej do bramki trafił Marcin Rosiński. Ten pewny krok tylko potwierdził mistrzowskie aspiracje ekipy Tomasza Kwiotka, któremu też jego podopieczni dedykują wywalczony triumf.

W meczu o 3. miejsce zagrała z SSC Zamkowe kolejna drużyna spoza granic Katowic – AKS Grzybowice Zabrze. Grzybowice podobnie, jak Asy, zanotowały świetny turniej pewnie pokonując na swojej drodze poszczególnych przeciwników. A swoją siłę pokazali nie tylko uzyskując brąz, ale przede wszystkim w starciach przeciwko takim zespołom, jak AC Bogucice, Studencka Moc, czy Snowkids.

1/8 FINAŁU

Asy NH Kraków – Klub Sympatyków Whisky  10:3
FC Silesia Box Siemianowice Śląskie – SSC Zamkowe  1:2

AKS Grzybowice Zabrze – Studencka Moc  3:0
FC Under Forest – S.W.I.P. Katowice  5:0 (walkower)

Dentim Clinic Katowice – MKS Balkony  6:1
Snowkids – E.T.B. Dobre Chłopaki  5:0 (walkower)

Globetek – FC Speed Pack  1:1 (rzuty karne 2:1)
AC Bogucice – AKS Górnik Wesoła  7:3

ĆWIERĆFINAŁY

Globetek – SSC Zamkowe  1:1 (rzuty karne 0:2)
Dentim Clinic Katowice – FC Under Forest  2:0

Snowkids – AKS Grzybowice Zabrze  3:3 (rzuty karne 1:3)

Asy NH Kraków – AC Bogucice  1:1 (rzuty karne 3:1)

PÓŁFINAŁY

Asy NH Kraków – AKS Grzybowice Zabrze  1:1 (rzuty karne 3:2)
Dentim Clinic Katowice – SSC Zamkowe  5:3

Mecz o 3. Miejsce

SSC Zamkowe – AKS Grzybowice Zabrze  0:7

FINAŁ

Dentim Clinic Katowice – Asy NH Kraków  2:1

Nagrody indywidualne

Król strzelców Pucharu Katowic – Najlepszym strzelcem Pucharu Katowic został Arkadiusz Chlebowski z Asów NH Kraków. Napastnik zdobył 14 bramek, dzięki czemu poprowadził swój zespół do zasłużonego finału.

MVP Pucharu Katowic – Najlepszym zawodnikiem turnieju został Ariel Mnochy, który dla Dentimu strzelił 11 goli. Jeden z najskuteczniejszych strzelców katowickiego zespołu wraz z kolegami wywalczyli upragniony Puchar Katowic.

Najlepszy bramkarz Pucharu KatowicPiotr Osiecki został najlepszym bramkarzem zawodów. Bramkarz zespołu z Krakowa w rundzie grupowej zachował czyste konto, za co należą mu się wielkie brawa.

Najlepszy młody zawodnik Pucharu KatowicFilip Borowiec z AKS Grzybowice Zabrze mianowany został najlepszym młodym graczem turnieju. Strzelił dwie bramki, a wraz z kolegami stanął na trzecim miejscu podium.