17:00

 

Boisko A:  MAX Elektro Team vs Les BG

MAX Elektro stanie przed szansą na sprawdzenie swojej skuteczności. Większość drużyn spotkania z Les BG wspomina bardzo podobnie jak piątkowe treningi strzeleckie, więc o ile nie wydarzy się tutaj nic nadzwyczajnego to powinniśmy obejrzeć pewna wygraną MAX Elektro.

Boisko B:  OldStars Team II vs Internationals K-ce

Niedzielną, dwunastą już kolejkę 1 ligi KLS rozpocznie mecz pomiędzy drużynami OldStars Team II a Internationals K-ce & Club Ju. „Międzynarodowcy” z czterema punktami zamykają tabelę, a zatem faworytem powinna być nieco wyżej postawiona ekipa OldStarsów. I choć gospodarze mają za sobą już dwie porażki, to chyba jeszcze nie zapomnieli, jak wygrywać mecze.

Boisko C:  Dziki Ligota vs Chelsea Kenzo

Pojedynek przedostatniego zespołu z wiceliderem nie powinien przynieść nam niespodzianki. Ich poprzedni mecz zakończony wynikiem 22:3 dla Chelsea mówi nam więcej niż 1000 słów i tym nie wróży nic dobrego dla obrony Dzików.

Klatka:  Finimondo vs Śląskie Lab. Anal.

Finimondo mają przed sobą niełatwe zadanie. Śląskie Laboratoria Analityczne lubią wykorzystywać okazje do strzałów i gromić nisko notowanych przeciwników. Może koncentracja na obronie własnej bramki pozwoli Finimondo lekko poprawić końcowy wynik.

 

 

18:00

 

Boisko A:  V.I.P. Team K-ce vs E.T.B. Dobre Chłopaki

Historia obu zespołów zapowiada nam bardzo wyrównane spotkanie. Poprzednim razem V.I.P. Team wygrał 3:2 i E.T.B., które jest obecnie w wyśmienitej formie na pewno planuje wykorzystać okazję do rewanżu.

Boisko B:  Crazy Boys 24 vs Scousers

Wszystkie poprzednie mecze tych ekip kończyły się wygraną CB24, jednak widać że zespół Scousers radził sobie coraz lepiej, bo z meczu na mecz tracili oni w coraz mniej bramek na Krejzoli, którzy obecnie wydają się być w ich zasięgu. Faworytami pozostają Crazy Boys, lecz Scousers również może powalczyć o punkty w tym spotkaniu.

Boisko C:  Pro Amators vs Golden Lions

Pro Amators powoli zbliżają się do górnej części tabeli i mecz z Golden Lions jest dla nich jednym z tych, które po prostu muszą wygrać. Lwy na pewno równie zaciekle powalczą o cenne punkty, jednak faworytem pozostaje ekipa Pro Amators.

Klatka:  Silesia United vs Golden Team

O godzinie 18:00 także przewidziano jedno spotkanie, które będzie można obejrzeć w „rapidowskiej” klatce. Przed Golden Team szansa na to, by wyprzedzić chłopaków z FC WTS, oczywiście jeśli potknie im się noga. Bądź co bądź, żadna z tych ekip swoich meczów nie zamierza odpuścić, a „Złoci” nie mogą lekceważyć Silesii United, mimo iż rywale okupują strefę barażową.

 

 

19:00

 

Boisko A:  FC WTS vs Kreple Ochojec

W tym pojedynku nie ma żadnych wątpliwości, kto będzie zwycięzcą. FC WTS zajmujący fotel wicelidera nie powinni mieć problemów z wywalczeniem kolejnych trzech punktów. Można zadać sobie jedynie pytanie: Ile bramek zdołają strzelić Kreple?

Boisko B:  Nankatsu vs MKS Balkony

Pierwszy z hitów tego wieczoru, a biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania zawodników obydwu drużyn, można by go nazwać derbami osiedla Paderewskiego. Zarówno MKS Balkony, jak i Nankatsu swoje ostatnie mecze wygrali, więc w tym przypadku jeden z zespołów będzie musiał przerwać dobrą passę. Chyba że na tablicy wyników zobaczymy sprawiedliwy remis…

Boisko C:  Old Boys Witosa vs Gwiazda Borki

Gwiazda Borki, która kontynuuje ostatnio dobrą passę zmierzy się tym razem z mistrzami KLS ubiegłego sezonu, Old Boysami z Witosa. Ewentualne zwycięstwo „Gwieździstych” sprawi, że z dołu tabeli szybko znajdą się nad rywalami. Żadna z drużyn nie będzie chciała odpuścić, więc można się spodziewać zaciętej walki.

Klatka:  Jadymy Chopcy vs LGT Family

Jadymy Chopcy jako wyżej notowany zespół powinni narzucić swoje warunki Rodzince, która już chyba na dobre zadomowiła się na ostatnim miejscu w tabeli.

 

 

20:00

 

Boisko A:  KM Katowice vs KS Silesia B

Silesia po sporych problemach obronnych w zeszłotygodniowym meczu z 1FC musi przygotować się na jeszcze trudniejsza niedzielę. Formacja żółw jak najbardziej będzie tutaj wchodzić w grę, bo ciężko będzie im liczyć na zwycięstwo z wiceliderem.

Boisko B:  TS RŚLG vs Uwolnić Barabasza

Następne starcie, gdzie wyłonienie faworyta nie będzie dla nikogo zagadką. „Górnicy” z Łukaszem Dębskim na czele z pewnością pokażą ekipie Uwolnić Barabasza swoje miejsce w szeregu.

Boisko C:  Studencka Moc vs AC Bogucice

AC Bogucice w wyczekiwaniu przed potyczką z kolejnym trudnym rywalem. Studencka Moc jeszcze niedawno deptała drużynie Daniela Synala po piętach, lecz słabsze wyniki zrzuciły „Studentów” z piedestału. Pokonanie lidera nie będzie łatwym zadaniem, ale może w końcu któremuś z pierwszoligowych śmiałków ten wyczyn się uda. Zapraszamy wszystkich na Boisko C o godzinie 20:00.

Klatka:  1FC Katowice vs FC Under Forest

Prawdziwy hit tej kolejki, w którym lider zmierzy się z trzecia drużyna drugiej ligi. Ostatnie mecze obu zespołów świecą się na zielono, lecz by utrzymać swoją pozycję w czołówce muszą oni wygrywać również spotkania z bezpośrednimi rywalami.

 

 

21:00

 

Boisko A:  KKS Rawa K-ce vs KS Silesia K-ce

To będzie niezwykle wyrównany pojedynek. Zważywszy na tabelę wyżej klasyfikowana jest KKS Rawa z Piotrem Makowskim w roli głównej. Ale Silesianie potrafią postawić się silniejszym przeciwnikom. Jedno jest pewne, bramek i efektownej gry nie zabraknie.

Boisko B:  FC Kopacze vs AKS Górnik Wesoła

AKS znajduje się o dwa miejsca wyżej w tabeli i patrząc na ich ogólne wyniki będzie faworytem w tym spotkaniu. Żeby było ciekawej poprzednie bezpośrednie spotkanie tych dwóch drużyn wygrali właśnie Kopacze, którzy są chętni, by powtórzyć ten wyczyn.

Boisko C:  FC Załęże vs WKS

Załęże w ciągu ostatnich kilku kolejek poprzez  imponująca serię zwycięstw uciekło w tabeli drużynie WKSu, która w ostatnich kolejkach zgarnęła parę porażek. Załęże, by utrzymać taki stan rzeczy powinno jeszcze wygrać bezpośrednie spotkanie, w którym WKS na pewno zagra na 100%.

Klatka:  Bemko Katowice vs Veni Vidi Vici

Bemko w tym sezonie bardzo rzadko traci punkty i wiele wskazuje na to że VVV będzie w tym meczu zepchnięte do defensywy. Bemko jest zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż wygrana będzie dla nich niemałym zaskoczeniem.