13 kolejka KLS

01.12.2019 r.  – Boisko “RAPiD” – Katowice

17:00

Boisko A:  Chelsea Kenzo vs FC Kopacze

Jako pierwsi na boisko wyjdą zawodnicy Chelsea Kenzo i FC Kopaczy. Te ekipy powinny nas nieźle rozgrzać, ponieważ w ich poprzednim meczu oglądaliśmy kawał naprawdę ładnego footballu. Ostatnio Chelsea bramką w ostatniej minucie meczu wyszarpała Kopaczom 3 punkty i liczymy, że i tym razem pomimo ogromnej różnicy punktowej na korzyść rywali Kopacze zagrają jak równy z równym.

Boisko B: Old Boys Witosa – Golden Team

13 kolejka emocjonujących zmagań w KLS przygotowała dla nas ciekawy plan. Zainauguruje go spotkanie OldBoysów Witosa z Golden Team’em. Obydwie ekipy przekonywująco wygrały ostatnie mecze, ale tego dnia nie spodziewajmy się łatwego pojedynku. Wyżej notowani i faworyzowani są „Złoci”, aczkolwiek miniony weekend pokazał, że Witosa wraca kadrowo i stylowo na swoje dawne tory.

Boisko C:  Golden Lions vs Śląskie Lab. Anal.

ŚLA swoje najtrudniejsze czasy wydaje się mieć już za sobą. Coraz mniejszy dystans dzielący Laboratorantów z czołówką tabeli zapowiada drużynie Golden Lions, że może to być dla nich ciężka niedziela. Co tu dużo mówić, trudno będzie im urwać jakiekolwiek punkty w tym meczu.

Klatka:  Finimondo vs MAX Elektro

MAX Elektro może teraz poczuć się jak na wakacjach. Dwa mecze z zespołami z samego dna tabeli wyglądają dla nich jak słoneczne jezioro na Mazurach. Finimondo będzie mogło sprawdzić jak idzie im obrona przed wrzutkami skierowanymi w ich pole karne, a może nawet jakoś w międzyczasie zagrozi wyżej notowanym rywalom.

18:00

Boisko A:  AKS Górnik Wesoła vs V.I.P. Team K-ce

Pomimo, że AKS i V.I.P. Team sąsiadują ze sobą w tabeli to dzieli ich aż 7 punktów, a ostatnie mecze jak i wynik poprzedniego spotkania obu zespołów zdecydowanie faworyzuje Górników. Ciężko jest nam zakładać wynik inny niż wygrana AKS, jednak i tutaj decydujący głos będzie miało oczywiście boisko.

Boisko B:  Jadymy Chopcy vs Dziki Ligota

Chopcy jadą i jadą i od paru tygodni omijają czerwone cPny, by zatrzymując się jedynie na polach oznaczonych zielonym W. Dziki za to tankują i tankują, ich kolejcja czerwonych naklejek jest naprawdę imponująca, jednak Chopcy jakoś nie wydają się być o nią zazdrośni.

Boisko C: OldStars Team II – Silesia United

Zarówno OldStars Team II, jak I Silesia United nie mogą przerwać złej passy trzech porażek z rzędu. Jednak niedzielna potyczka z pewnością wyłoni w końcu zwycięzcę. Biorąc pod uwagę tabelę faworytem są OldStarsi, jednak obserwując grę drużyn trudno go jednogłośnie wskazać. Dlatego tym bardziej zapowiada się ciekawa walka.

Klatka:  Scousers vs Pro Amators

Oba zespoły mają tyle samo punktów i patrząc na ich ostatnie wyniki wydaje nam się, że będzie to spotkanie z grupy tych 50/50. Mecz z bezpośrednim rywalem o oddalenie się od czerwonej strefy tabeli to jeden z tych pojedynków, na które czeka się tygodniami. Liczymy tutaj na solidny spektakl.

19:00

 Uwolnić Barabasza – KKS Rawa Katowice

Problemem Rawy Katowice jest gra defensywna. Choć „Rawianie” plasują się w środkowej części tabeli, to w swoich spotkaniach tracą zbyt dużo goli. Ten minus przeciwnika mogą wykorzystać „Barabasze”, którym w lidze nie idzie najlepiej, ale zawsze można sprawić niespodziankę.

Boisko B:  KS Silesia B vs FC Załęże

Silesia, która pierwsze objawy zmęczenia sezonem poczuła zaraz po jego rozpoczęciu wydaje się już jechać na resztkach paliwa. Na szczęście od przerwy zimowej dzielą ich już tylko 3 spotkania, w których nawet jeżeli przegrają to już nikt nie będzie miał do nich pretensji. Wygląda na to, że ta drużyna wykonała już swój cel odskoczenia od strefy spadkowej i bardzo prawdopodobna przegrana z FC Załężem to nie powód do zmartwień.

 Boisko C: MKS Balkony – FC WTS

Walki na pewno możemy spodziewać się w kolejnym interesującym starciu. MKS Balkony będą podejmować FC WTS. Chłopaki z Witosa mkną przez pierwszą ligę jak burza, ogrywając rywala za rywalem i goniąc lidera. Balkony, choć są silną ekipą, z FC WTS mogą mieć problemy.

Klatka:  E.T.B. Dobre Chłopaki vs LGT Family

Pojedynek pierwszego miejsca z ostatnim nie oznacza nic dobrego dla tych drugich. E.T.B. Dobre Chłopaki mają ocenie w polu zdobytych bramek równiutką 100 i coś nam mówi, że po niedzieli ta statyka powinna podskoczyć w górę.

20:00

Boiska A: AC Bogucice – Nankatsu

Każdy mecz w wykonaniu AC Bogucice z zespołem z czoła tabeli jest określany hitem. Nie inaczej będzie w niedzielę, gdzie lider KLS stoczy bój z czwartym Nankatsu. I to nie będzie łatwe spotkanie. Pozycja w lidze o niczym nie świadczy, bo Nankatsu to zgrana i potrafiąca budować składne akcje drużyna. Bogucice będą musieli się nieźle napocić, by wyrwać z tej rundy, jakże cenne dla nich, trzy punkty.

 Boisko B: KS Silesia Katowice – Studencka Moc

Po ostatnim remisie z Bogucicami „Studenci” odzyskują swoją moc. Z kolei „Silesianie” nie należą do tych, którzy się szybko poddają. Potrafią odrobić straty i przechylić szalę spotkania na swoją korzyść. Jeśli Maksym Kravets będzie w takiej dyspozycji, jak w miniony weekend, triumfator będzie jeden.

Boisko C:  Veni Vidi Vici vs Crazy Boys 24

Wyniki tych zespołów można łatwo porównać do popularnego wzoru w kratkę, a spotkanie dwóch takich ekip na jednym boisku może nam przynieść wiele emocji i bardzo ciężko jest nam przewidzieć kto lepiej odnajdzie się w tym zamieszaniu. Remis jest tutaj bardzo prawdopodobny, jednak my czujemy, że taki wynik może nie zadowolić żadnej ze stron.

Klatka:  WKS vs Bemko Katowice

WKS po wyśmienitym starcie chyba zapomniał jak się wygrywa i tym sposobem ostatnie 3 punkty ten zespół zdobył ponad miesiąc temu. Bemko swoje ostatnie 2 miesiące pomimo wielu bardzo bliskich wyników utrzymuje cały czas w zielonej strefie zwycięstw. Faworyt w tym meczu może być tylko jeden, jednak my wierzymy że młode chłopaki z Wybrzeża staną na wysokości zadania i zawalczą z wyjadaczami z reprezentacji Bemko jak równy z równym.

21:00

Boisko A:  Les BG vs 1FC Katowice

Pierwszy dzień grudnia przyniesie Les BG nowe okazje na utratę bramek. 1FC po remisie z Under Forest powinno bez większych problemów zabawić się kosztem francuskich obrońców, a każdy wynik inny niż dwucyfrówka na korzyść zespołu z Katowic będzie tutaj niemałym zaskoczeniem.

Boisko B:  FC Under Forest vs KM Katowice

Specjalnie dla was najlepsze widowisko zostawiliśmy na sam koniec. Spotkanie Under Forest z KMem będzie prawdziwą walka wieczoru. Dwie niezwykle niebezpieczne ekipy z drugiej ligi staną naprzeciwko siebie “mano a mano”, by wyjaśnić sobie kto bardziej zasługuje na tytuł lidera drugiej ligi. KM jest w tym momencie 2 punkty nad rywalami, jednak bilans bramek zdecydowanie faworyzuje ekipę z podlesia. Szansę na zwycięstwo oceniamy na 50-50. Życzymy powodzenia obu zespołom i liczymy, że ich zawodnicy rozpalą murawę niczym race rzucane z trybun na meczach ekstraklasy. 

 Boisko C: FC Gwiazda Borki – TS RLŚG Katowice

Niedzielną kolejkę zamknie spotkanie Gwiazdy Borki z TS RLŚG Katowice. Po sromotnej klęsce z OldBoysami Witosa Gwiazda musi się szybko pozbierać, bo obecny przeciwnik wcale nie jest słabszy. „Górnicy” wiedzą, jak wygrywać, a Łukasz Dębski jest snajperem, który z pewnością nie będzie litował się nad rywalami.

Rapid „Klatka”: Kreple Ochojec – Internationals K-ce& Club Ju

Dlaczego ten mecz może być dla fanów KLS pojedynkiem niezwykle interesującym? Fakt faktem obydwa zespoły zamykają pierwszoligową tabelę, ale czasami właśnie starcia między tymi najsłabszymi potrafią wzbudzić najwięcej emocji. Faworytem są „Międzynarodowcy”, którzy niespodziewanie pokonali w minionej kolejce OldStars Team. Jednakże Kreple stoją przed wielką szansą na przerwanie złej passy i kto wie, może w końcu pokuszą się o smak zwycięstwa.

P