14 kolejka KLS

08.12.2019 r.  – Boisko “RAPiD” – Katowice

===================================

17:00

Boisko A:  Silesia United vs Internationals K-ce

Mecz Silesii United z Internationals K-ce & Club Ju rozpocznie zmagania 14. kolejki 1 ligi. Silesia ostatnim zwycięstwem przerwała serię spotkań bez punktów, z kolei „Obcokrajowcy” rewelacyjnie nadrabiają straty i powolutku w ich szeregach można zauważyć widoczny postęp. Zapowiada się interesujący pojedynek, choć zważywszy na miejsce w tabeli górą są gospodarze.

Boisko B:  1FC Katowice vs Finimondo

1FC po zeszłotygodniowym luźnym spotkaniu z Les BG czeka teraz na mecz z bezpośrednimi rywalami Francuzów. Finimondo podobnie jak Les mają tyle punktów co kot napłakał i pojedynek z “jedynką” prawdopodobnie nie poprawi ich sytuacji.

Boisko C:  KM Katowice vs Les BG

Aktualny lider po ciężkim pojedynku na szczycie jedzie na zasłużony trening strzelecki. Les BG znane jest w drugiej lidze ze swojej nie najlepszej defensywy, przez co mecz z KMem nie oznacza dla Francuzów nic dobrego. 

Klatka:  Crazy Boys 24 vs WKS

Na przekór historii spotkań tych dwóch zespołów, która zdecydowanie faworyzuje CB24 wychodzą tegoroczne wyniki. Wybrzeże Klatki Schodowej znajduje się 4 pozycje wyżej od rywali i notuje znacznie lepsze wyniki. Obecne dyspozycje obu ekip wskazują na to, że w tę niedzielę WKS będzie miał szansę po raz pierwszy wygrać z zespołem Crazy Boysów.

—————————————————————-

18:00

Boisko A:  KKS Rawa K-ce vs Gwiazda Borki

O godzinie 18:00 KKS Rawa Katowice przyjmie na siebie ataki pragnącej zaznać smaku zwycięstwa drużyny FC Gwiazdy Borki. Faworytem jest ekipa Piotra Makowskiego, który z pewnością pokusi się o kilka bramek. Niemniej jednak goście również potrafią zaskoczyć i może właśnie teraz w pełni wykorzystają swój potencjał.

Boisko B:  Max Elektro Team vs Śląskie Lab. Anal.

Jeden z ciekawszych meczy tej kolejki. Spotkanie bezpośrednich rywali o 6 miejsce to jedno z tych spotkań, których po prostu żal nie zobaczyć. Zapowiada się nam wiele walki i ciekawych akcji ofensywnych. Bramkarze miejcie się na baczności!

Boisko C:  Old Boys Witosa vs OldStars Team II

Konfrontacja starszyzny, w której faworytem powinni być „Starzy chłopcy” z Witosa. To oni w minionych kolejkach dostali wiatru w żagle i grają z rywalami jak równy z równym. „Stare Gwiazdy” jednak będą miały zamiar zakończyć passę czterech porażek z rzędu, co może uczynić z tego zacięte spotkanie.

Klatka:  Golden Lions vs Scousers

Pojedynki Goldenów ze Scousersami zawsze przynoszą wiele emocji. Obie drużyny dobrze się znają jeszcze z poprzedniego sezonu i możemy śmiało zakładać, że na boisku będą mieli sobie wiele do powiedzenia. W tym meczu nie widzimy faworyta, a szanse oceniamy na 50/50.

—————————————————————-

19:00

Boisko A:  FC Załęże vs FC Under Forest

FC Under Forest po dwóch remisach po prostu musi znowu zacząć punktować, jeżeli zamierza powrócić na fotel lidera. Mecz na doświadczoną ekipę Załęża nie będzie należał do łatwych, ale kolejna utrata punktów to coś, na co drużyna z Podlesia nie może sobie pozwolić.

Boisko B:  TS RŚLG K-ce vs Golden Team

Pierwszy z hitów tego weekendu. „Górnicy” stoczą bój z Golden Team’em i jeżeli rozegrają dobre spotkanie, mogą zaliczyć skok do góry w pierwszoligowej tabeli. Przed „Złotymi” natomiast pojawia się szansa objęcia fotelu wicelidera, jeśli FC WTS potknie się noga. W każdym razie jest o co walczyć i obydwa zespoły będą grać na maksimum swoich możliwości, by odnieść jak najlepszy rezultat.

Boisko C:  V.I.P. Team K-ce vs Chelsea Kenzo

14 kolejkę w trzeciej lidze otworzy nam spotkanie wicelidera z V.I.P. Teamem. Spora różnica w zdobytych punktach oraz fakt, że poprzednie takie spotkanie Chelsea wygrała 11:0 zapewne nie napawa Vipów optymizmem. 

Klatka:  Pro Amators vs Veni Vidi Vici

W najbliższym otoczeniu obu zespołów walka toczy się o każdy punkt, a zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu to coś co może znacząco wpłynąć na ligową pozycję. Zarówno PA, jak i VVV wyjdą na ten mecz bardzo zdeterminowani, przez co powinni zapewnić nam bardzo emocjonujące spotkanie. 

—————————————————————-

20:00

Boisko A:  Bemko Katowice vs KS Silesia B

W czasie, gdy Bemko walczy o pozycję w ligowej czołówce głównym planem Silesii jest utrzymać się w drugiej lidze. Zgoła inne cele mają też swoje odzwierciedlenie na boisku. Bemko wyjdzie na boisko jako zdecydowany faworyt i Silesia będzie musiała mocno się postarać by zawalczyć o jakiekolwiek punkty. 

Boisko B:  Jadymy Chopcy vs E.T.B. Dobre Chłopaki

Mecz lidera z trzecim miejscem będzie bezsprzecznym hitem kolejki. Chopcy po niespodziewanym remisie w zeszłym tygodniu muszą wziąć się w garść i nie dopuścić do żadnych luk w swojej obronie, jeżeli chcą wygrać ten mecz. E.T.B. zapewne rzuci wszystkie swoje siły do ataku, by bronić pozycji lidera trzeciej ligi.

Boisko C:  FC WTS vs AC Bogucice

Na ten mecz czekała cała liga. Pojedynek tytanów, który wskaże, kto po tej kolejce będzie liderem. Kluczowym momentem rozgrywek KLS była ostatnia tura. W niej bowiem AC Bogucice po raz pierwszy w sezonie poznały smak porażki, a FC WTS, gdyby nie kontrowersyjny walkower do tego spotkania podchodziłoby w roli faworyta. Teraz nadszedł czas, by udowodnić komu należy się miejsce na czele tabeli. Jedno jest pewne… czeka nas niesamowite widowisko.

Klatka:  LGT Family vs AKS Górnik Wesoła

AKS pędzi jak burza, a Rodzinka z Ligoty może nie być w stanie zatrzymać Górników. AKS będzie tutaj zdecydowanym faworytem i każdy wynik inny niż zwycięstwo byłby dla nich sporym zaskoczeniem. 

—————————————————————-

21:00

Boisko A:  Nankatsu vs KS Silesia

Po przebojowym finiszu nad AC Bogucicami Nankatsu odważnie zmierzają ku podium pierwszej ligi. Oponentem w tej kolejce będą piłkarze KS Silesii Katowice. Siła i konsekwencja ekipy Pawła Krotkiewskiego powinna powstrzymać gości.

Boisko B:  Kreple Ochojec vs MKS Balkony

Trzecie starcie 1 ligi wyznaczone o godzinie 21:00. MKS Balkony po szczęśliwym walkowerze z FC WTS z optymizmem zerkają na 14. kolejkę. Rywalem są zajmujące ostatnie miejsce w tabeli Kreple Ochojec. Problemów z ugraniem cennych punktów raczej się nie spodziewajmy, ale chłopaki z Ochojca nie mają nic do stracenia, a po wyrównanej walce z „Międzynarodowcami” udowodnili, że grać w piłkę potrafią.

Boisko C:  FC Studencka Moc vs Uwolnić Barabasza

Kto jak kto, ale „Studenci” są na tyle mocni, by uniemożliwić przeciwnikowi uwolnienie Barabasza. Rywale mogą pokusić się o próby ataków, lecz Maksym Kravets wraz z kolegami powinien zadbać o to, by kolejne punkty wpadły w ręce gospodarzy.

Klatka:  FC Kopacze vs Dziki Ligota

Kopacze mogą czuć się przed meczem dosyć pewnie. Lepsza pozycja ligowa i zwycięstwo w poprzednim bezpośrednim pojedynku działają na ich korzyść, jednak Dziki dopiero co postawiły się drużynie Chopcow pokazując, że potrafią zdobyć punkty w pojedynku z wyżej notowanym zespołem.

P