15 kolejka KLS 1&2 Liga / 3 zaległa kolejka 3 Ligi

15.12.2019 r.  – Boisko “RAPiD” – Katowice

===================================

17:00

Boisko A:  MAX Elektro Team vs 1FC Katowice

W tym tygodniu mecze drugiej ligi rozpoczną się od niezłego widowiska. Pojedynek 3. miejsca z 7. ma zdecydowanego faworyta, którym jest 1FC, jednak od wygranej nadal dzieli ich 50 minut gry z wymagającym przeciwnikiem.

Boisko B:  V.I.P. Team vs Jadymy Chopcy

Wiele wskazuje na to, że drużyna Jadymy Chopcy utrzyma swoją solidną pozycję przed przerwą zimową. Ich zeszłotygodniowa wygrana z Dobrymi Chłopakami w połączeniu z ostatnimi licznymi porażkami V.I.P. Teamu mówią nam, że w tym meczu może być tylko jeden faworyt.

Boisko C:  LGT Family vs FC Kopacze

LGT Family zapewne świetnie zdaje sobie sprawę, że ta niedziela nie powinna się dla nich różnić od większości innych niedziel. FC Kopacze przyjadą na Rapid w nastroju na wygranie, a Rodzince ciężko będzie zmienić rozkład sił.

Klatka:  Scousers vs Śląskie Lab. Anal.

Scousers po niezwykle udanych 3 tygodniach będą mieć spory problem z kontynuacją swojej passy zwycięstw. ŚLA jako rywal z górnej półki będą zdecydowanym faworytem w tym meczu, a co za tym idzie raczej nie będą mieli problemów z odwiedzaniem pola karnego rywali.

————————————————————–

18:00

Boisko A:  Finimondo vs KM Katowice

KM po zeszłotygodniowej przerwie spowodowanej walkowerem ma przed sobą kolejny stosunkowo lekki tydzień. Ostatni mecz przed przerwą zimową zagrają oni z zespołem Finimodo, który nie powinien stanowić dla nich zagrożenia.

Boisko B:  Gwiazda Borki vs Studencka Moc

Przed nami ostatnia w tym roku kolejka pierwszoligowych zmagań. Jako pierwsi na murawę wybiegną piłkarze FC Gwiazdy Borki oraz Studenckiej Mocy. Gwiazda sensacyjnie pokonała w miniony weekend KKS Rawę Katowice, z kolei „Studenci” zbytnio wysilać się nie musieli, bowiem w prezencie wręczono im darmowe punkty w postaci walkowera. Faworytem powinni być Ukraińcy, chociaż gospodarzy stać na sprawienie niespodzianki.

Boisko C:  Golden Team vs KKS Rawa K-ce

Jeden z hitów tego weekendu. Zarówno Golden Team, jak i KKS Rawa Katowice musieli w poprzednich spotkaniach uznać wyższość przeciwnika. Dlatego ten mecz, dla obydwu drużyn będzie niezwykle ważny, zwłaszcza dla „Złotych”, którzy chcą odzyskać miejsce na podium.

Klatka:  FC Under Forest vs Bemko Katowice

Zarówno Under Forest jak i Bemko chciałyby być trochę wyżej w tabeli, a nic tak nie wpływa na kolejność na szczycie jak bezpośrednie pojedynki drużyn będących coraz bliżej awansu do pierwszej ligi. Faworytem jest zespół Under Forest, a Bemko będzie musiało mocno się postarać, by zagrozić wiceliderowi.

————————————————————–

19:00

Boisko A:  KS Silesia B vs Crazy Boys 24

Crazy Boys po bolesnej porażce zapewne nie oszczędza zespołu Silesii. Silesia szanse na zwycięstwo ma dosyć niewielkie, ale może uda im się jeszcze jakoś zaskoczyć “Krejzoli”.

Boisko B:  MKS Balkony vs Internationals K-ce

Pewne pokonanie Krepli Ochojec było dla “Balkonów” spacerkiem. I takim spacerkiem ekipa Pawła Pestki powinna poradzić sobie z „Międzynarodowcami”. Z drugiej strony Internationals K-ce & Club Ju ostatnimi meczami potrafił pokazać pazurki.

Boisko C:  Silesia United vs Old Boys Witosa

Kolejne interesujące starcie, w którym nie zabraknie walki i bramek. Old Boysi z Witosa są na fali prezentując świetny futbol, jak też przystało na jeszcze obecnych mistrzów KLS. Jednak Silesia United może stawić rywalom niemały opór, co tylko powinno urozmaicić widzom rozrywkę.

Klatka:  E.T.B. Dobre Chłopaki vs Dziki Ligota

Pojedynek lidera z przedostatnim miejscem na papierze wygląda na czystą przedświąteczną formalność. Dzikom życzymy jak najlepiej, ale szanse na zwycięstwo mają niestety niewielkie.

————————————————————–

20:00

Boisko A:  KS Silesia K-ce vs FC WTS

Silesianie w zeszłotygodniowej kolejce sensacyjnie zremisowali z Nankatsu. Teraz przed nimi pojedynek niemniej morderczy. FC WTS wyjdzie na murawę w roli faworyta, ale czy nieprzewidywalność gospodarzy znów wszystkich zaskoczy?

Boisko B:  Uwolnić Barabasza vs Nankatsu

Po wspomnianym remisie zawodnicy Nankatsu czują niesmak, dlatego będą pragnęli zamknąć pierwszą rundę sezonu zwycięstwem. „Barabasze”, choć z chęciami uwolnienia swojego pupila, to tym razem muszą nastawić się na nie lada przeprawę.

Boisko C:  AC Bogucice vs Kreple Ochojec

Po ciężkich bojach AC Bogucice mogą w końcu odetchnąć i zmierzyć się z rywalem, który teoretycznie jest bez szans. Siły lidera w każdej formacji z pewnością zafundują nam grad bramek. Lecz przeciwnika całkowicie lekceważyć nie powinni.

Klatka:  AKS Górnik Wesoła vs Chelsea Kenzo

Niekwestionowany hit tej kolejki trzeciej ligi. Te zaległe spotkanie ma potencjał, by zamieszać w kolejności drużyn na szczycie tabeli. Wicelider zmierzy się z drużyną AKSu i będzie musiał mieć się mocno na baczności, by utrzymać swoją punktową przewagę.

————————————————————–

21:00

Boisko A:  Les BG vs FC Załęże

Załęże może już śmiało szykować się na święta. Przed nimi już tylko małe porządki w postaci niezbyt wymagającego spotkania na Les BG, a zaraz po nich można wracać do domu, i np. piec pierniki.

Boisko B:  OldStars Team II vs TS RŚLG K-ce

OldStars Team II nie ma dobrej passy. Pięć weekendów bez punktów i narastająca frustracja. Tej niedzieli również nie będzie łatwo, bo po drugiej stronie barykady rozpędzeni „Górnicy”, którzy przebojem wdarli się na druga lokatę. I raczej schodzić z podium nie zamierzają, bo szansa na walkę z liderem staje się coraz realniejsza.

Boisko C:  Veni Vidi Vici vs Golden Lions

Veni Vidi Vici ma za sobą dwutygodniowa serię remisów i na pojedynek z Golden Lions na pewno patrzą z niemałą ochota na 3 punkty. Goldeni też chcieliby poprawić swoją sytuację ligową jeszcze przed przerwą, więc spodziewamy sie niemałego widowiska.

Klatka:  Wybrzeże Klatki Schodowej vs Pro Amators

WKS po ciężkiej przeprawie z Crazy Boys ma przed sobą kolejny wymagający mecz. Pomimo sporej różnicy punktowej pomiędzy tymi zespołami Pro Amators na pewno będą chcieli urwać punkty drużynie z gorącego Wybrzeża. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się już w tę niedzielę, po 21.

P