Witaj, Wiosno! – zapowiedź początku rundy wiosennej KLS

 

Po dwumiesięcznej przerwie na „rapidowskie” boiska w końcu powraca Katowicka Liga Szóstek. Długo wyczekiwane przez reprezentujących ją zawodników rozgrywki poprzedzone były Zimowym Pucharem KLS. Triumfatorem turnieju została drugoligowa ekipa FC Under Forest. Tym przedsięwzięciem organizatorzy jeszcze bardziej podgrzali atmosferę przed zbliżającą się rundą wiosenną. Przed nami serie meczów rewanżowych, które z pewnością nieraz namieszają w tabelach. Należyty odpoczynek, szlifowanie taktyki i przede wszystkim formy w sparingach powinno zaowocować na najbliższe miesiące. Kto zostanie mistrzem KLS? Które z zespołów będą celebrować awans, a kto poczuje gorycz spadku? Który z zawodników otrzyma nagrodę dla najlepszego strzelca? Na te pytania i wiele innych odpowiedzi poznamy po zakończeniu sezonu. Jedno jest pewne, nadchodząca wiosna zapowiada emocje na prawdziwie piłkarskim poziomie.

1 Liga

Jak przystało na najwyższą klasę rozgrywkową 1 liga w rundzie jesiennej budziła największe zainteresowanie. Pędzące niczym pociąg AC Bogucice zdominowały rywali ponosząc tylko jedną porażkę. Teraz na starcie nowego roku rewanżowe potyczki rozpoczną od spotkania z MKSem Balkony. W nieco łatwiejszej sytuacji są rywale depczący żółto-czarnym po piętach. FC WTS zagra z Uwolnić Barabasza, a TS RLŚG zmierzy się z Silesią United. Hitem kolejki niewątpliwie będzie starcie Golden Team’u ze Studencką Mocą, które miejmy nadzieję stanie się wyrównanym pojedynkiem. Z innych ciekawych meczów można wyróżnić ten z udziałem Nankatsu, krzyżujące miecze z Gwiazdą Borki. W tym wszystkim nie można zapomnieć o drużynie ciągle broniącej tytułu mistrza – Old Boysów z Witosa. Internationals K-ce & Club Ju, choć potrafili sprawiać niespodzianki, tego dnia nie powinni być zagrożeniem dla ekipy Daniela Szocika.

Niedziela, 16 lutego 2020

Godz. 18:00, Boisko B: Internationals K-ce & Club Ju – Old Boys Witosa
Godz. 18:00, Boisko A: Uwolnić Barabasza – FC WTS
Godz. 19:00, Boisko C: FC Gwiazda Borki – Nankatsu
Godz. 20:00, Boisko C: Silesia United – TS RLŚG Katowice
Godz. 20:00, Boisko B: Golden Team – Studencka Moc
Godz. 20:00, Boisko A: AC Bogucice – MKS Balkony
Godz. 21:00, Boisko B: Old Stars Team II – KKS Rawa Katowice
Godz. 21:00, Boisko A: KS Silesia United – Kreple Ochojec

2 liga

Dzięki zwycięstwu FC Under Forest w Zimowym Pucharze KLS nasze oczy jeszcze bardziej mogą być zwrócone na zaplecze ekstraklasy. Szczyt tabeli stanowią zespoły, które charakteryzują się niebywałą skutecznością w zdobywaniu bramek, co tylko podsyca tutejszą rywalizację. Jednym z ciekawszych spotkań inaugurujących rundę wiosenną będzie starcie Max Elektro Team z prowadzącym w tabeli KM Katowice. Bez problemu trzy punkty powinny wpaść w ręce wspomnianych FC Under Forest czy też Bemko Katowice. Z kolei jako pierwsi gwizdek usłyszą ekipy Śląskich Laboratoriów Analitycznych i 1FC Katowice. Drugi mecz, którego końcowy wynik może wzbudzać zainteresowanie.

Niedziela, 16 lutego 2020

Godz. 17:00, Boisko A: Śląskie Laboratoria Analityczne – 1FC Katowice
Godz. 17:00, Boisko B: Wybrzeże Klatki Schodowej – Golden Lions
Godz. 17:00, Rapid Klatka: Veni Vidi Vici – Scousers
Godz. 18:00, Boisko C: FC Under Forest – Crazy Boys 24
Godz. 19:00, Rapid B: Max Elektro Team – KM Katowice
Godz. 19:00, Rapid Klatka: Les BG – Bemko Katowice
Godz. 19:00, Boisko A: KS Silesia II Katowice – Pro Amators
Godz. 21:00, Boisko C: Finimondo – FC Załęże

3 liga

Wydawałoby się, że w 3 lidze emocje nie będą na takim poziomie, jak w dwóch poprzednich. Nic bardziej mylnego. Również tutaj, mimo iż reprezentuje ją osiem drużyn, różnica punktów w górnej połowie tabeli jest niewielka i każdy ma szansę na awans. Tym bardziej, że to właśnie wielka czwórka rozpocznie wiosenny start z wysokiego C. Liderzy, E.T.B. Dobre Chłopaki z bramkostrzelnym Patrykiem Wierdakiem zmierzą się z Chelsea Kenzo. Drugim hitem można określić walkę drużyn Jadymy Chopcy oraz AKSu Górnik Wesoła. Co ciekawe „Górnicy” w turnieju o Zimowy Puchar KLS musieli uznać w finale wyższość FC Under Forest. Ten sukces z pewnością powinien zmobilizować ich do wywalczenia cennych punktów.

Niedziela, 16 lutego 2020

Godz. 17:00, Boisko C: V.I.P. Team Katowice – FC Kopacze
Godz. 18:00, Rapid Klatka: Jadymy Chopcy – AKS Górnik Wesoła
Godz. 20:00, Rapid Klatka: E.T.B. Dobre Chłopaki – Chelsea Kenzo
Godz. 21:00, Rapid Klatka: LGT Family – Dziki Ligota