Szykuje się bardzo ciekawa kolejka. Ekipy z dołu tabeli będą rozgrywać mecze między sobą, a co za tym idzie, czeka nas wiele szlagierów i hitów, ponieważ górna część tabeli będzie rywalizować ze sobą. Co przyniesie nam niedzielna, szósta kolejka spotkań? Zapraszamy do zapowiedzi!

Silesia United vs Kreple Ochojec (17:00, Boisko B)

Po niezłym początku, ekipa Krepli przeżywa mały kryzys. Dwie porażki z rzędu jeszcze niczego nie wróżą i czym są w porównaniu do czterech Silesii United, która tydzień temu dość zaskakująco pokonała mocną ekipę WTS. To zwycięstwo nieco zmienia postać rzeczy i ciężko jest wytypować wynik tego spotkania – faworytem mimo wszystko Kreple, ale tutaj może wydarzyć się wszystko

Uwolnić Barabasza vs Internationals Team Kato (18:00, Boisko C)

Barabasz w kryzysie to nic nowego, jednakże w tabeli nie wyglądają tak słabo. Międzynarodowi natomiast pilnie potrzebują punktów i mamy tutaj bliźniaczą sytuację, co w zeszłym tygodniu z zespołem KS Silesii Katowice – jak nie teraz to kiedy?

Old Boys Witosa vs FC WTS (18:00, Boisko A)

Teraz czas na wojnę ze środka tabeli! I to jaką – wyczekiwane derby Witosa aż mrożą krew w żyłach. Obie ekipy na pewno są niezadowolone ze swoich pozycji w tabeli, a ten mecz może być przepustką do stałego usadowienia się w górnej ósemce. W zeszłym sezonie starcia młodzieży ze starszyzną z Witosa było na remis – raz wygrywali jedni, raz drudzy. Jak będzie tym razem?

Gwiazda Borki vs KS Silesia Katowice (18:00, Boisko B)

Kolejne spotkanie, które nie sposób wytypować. Obie ekipy znajdują się w dolnej części tabeli, co nie jest większym zaskoczeniem, jednakże ich gra wygląda naprawdę nieźle. Gwiazda będzie starać się o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, natomiast Silesia o wywindowanie się do środkowej części tabeli. Komu wyjdzie to lepiej? Przekonamy się w niedziele.

Golden Team vs AC Bogucice (19:00, Boisko C)

Kandydatem do hitu kolejki były aż cztery spotkania. My tym mianem nazwiemy spotkanie Golden Team vs AC Bogucice. Obie ekipy nie zaznały smaku porażki w tym sezonie. Oczywiście bardziej okazale wygląda wynik drużyny z Bogucic, która punktu jeszcze nie straciła, ale trzeba przyznać, że nie przyszło im się jeszcze zmierzyć z rywalem z topu. To będzie ich weryfikacja w kontekście walki o mistrzostwo, ponieważ Złoci na pewno należą do ścisłego topu. Szykuje się wielka wojna!

KKS Rawa Katowice vs Studencka Moc (20:00, Boisko A)

Drugim z kolei hitem jest spotkanie Rawy ze Studencką Mocą. Obie ekipy w ścisłym topie, dzieli ich tylko punkt, a straty do AC Bogucice trzeba odrabiać. W zeszłym sezonie zestawienie doświadczenia z ukraińską finezją przynosiły naprawdę świetne spotkania – wierzymy, że teraz będzie podobnie, ponieważ potencjalny przegrany ma do stracenia naprawdę wiele. Po spotkaniu Bogucic z Goldenami, warto przenieść się parę metrów w kierunku wyjścia, robiąc godziny przystanek przy boisku A!

Old Stars Team II vs MKS Balkony (21:00, Boisko B)

Jak każdy mecz w tej kolejce – nie do wytypowania. Obie ekipy mają taką samą ilość punktów i jest to mecz o zagrzanie sobie miejsca w środkowej części tabeli. Kluczowa może okazać się „dyspozycja dnia”, i wierzymy że zarówno Balkony, jak i Old Stars zagrają na miarę swoich najwyższych umiejętności.

TS RŚLG Katowice vs Nankatsu (21:00, Boisko A)

A po spotkaniu Rawy i Studenckiej… kolejne wielkie starcie na boisku A. Nankatsu w tym sezonie jeszcze nie przegrali, natomiast Górnikom przydarzyły się już dwie wpadki. Niemniej jednak tutaj również faworyta nie ma, jednak lepszym bilansem w meczach bezpośrednich może pochwalić się ekipa Sebastiana Nowickiego. Kto tym razem dopisze trzy punkty? Warto zostać, obejrzeć!